Главная Блог ... Новости Шукаєш роботу або бажаєш вчитися — спочатку маєш прийти до терцентру комплектування та соцпідтримки Шукаєш роботу або бажаєш вчитися — спочатку маєш п...

Шукаєш роботу або бажаєш вчитися — спочатку маєш прийти до терцентру комплектування та соцпідтримки

Отключить рекламу
Шукаєш роботу або бажаєш вчитися — спочатку маєш прийти до терцентру комплектування та соцпідтримки - 66af1dd276f0753910f0be99b054003c.jpg

АрміяInform продовжує інформувати читачів про деталі в роботі територіальних центрів комплектування та соцпідтримки. Цього разу мова піде про те, де можуть вимагати від військовозобов’язаних документи про постановку на облік до ТЦК та СП, та які штрафи передбачені для підприємств, що не повідомили про прийняття на роботу новоприбулих працівників.

Відповіді нашим кореспондентам надавав заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

Пользуйтесь консультацией: Ловушка от военкомата, отсрочка от мобилизации теряется

Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян

— Приймати на роботу чи зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Так само щодо перетину державного кордону — є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа. Окремо треба сказати щодо одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС. — Ред.) документи. Згодом РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву від громадянина у РАЦС приймають. І про послуги лікування. Жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує, — розповів Олександр Коновалов.

На запитання, які документи може пред’являти громадянин, якщо хоче отримати держпослуги, він відповів так:

— Військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян. Для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов’язаних — військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів — військовий квиток.

Пользуйтесь консультацией: Электронный реестр уклонистов и ответственность за уклонение от мобилизации

За що можна отримати штраф 8500 гривень?

Далі розмова зайшла про те, як мають діяти державні чи приватні компанії, що беруть на роботу нових працівників.

— Державні органи, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я ведуть персональний облік призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи чи навчання. Персональний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їхньої роботи або навчання та покладається на керівників підприємств, установ, організацій, закладів освіти, закладів охорони здоров’я незалежно від підпорядкування та форм власності. Роботодавець перед тим, як прийняти на роботу працівника, відповідно до положення, яке набрало законної сили, зобов’язаний перевірити, чи кандидат на ту чи іншу посаду перебуває на військовому обліку, де саме, і чи є дані актуальними. Тобто, якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийняття на роботу буде суперечити постанові Кабміну, — зазначив офіцер.

У постанові Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 «Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» також прописано, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, заклади освіти, заклади охорони здоров’я повинні доводити правила військового обліку до громадян під особистий підпис при прийнятті на роботу (навчання). А також протягом 7 днів після прийняття на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання повідомляти ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Він додав, що відповідальність за порушення передбачена статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

— Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 (1700 грн. — Ред.) до 200 (3400 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн). Повторне вчинення порушення протягом року, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 грн), — зауважив полковник Олександр Коновалов.

Пользуйтесь консультацией: Можно ли снимать военнослужащих и полицию на камеру

Окремо офіцер розповів, що центри зайнятості не надаватимуть статус безробітного людині, яка підпадає під мобілізацію, але не має військово-облікового документа.

Вимоги регламентуються Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 року № 792 (зі змінами).

— Відповідно до 17-го пункту 792-ї Постанови Кабміну визначено, що для надання статусу безробітного особа надає документи, одним з яких є військово-обліковий документ. Центр зайнятості не здійснює перевірку наявності відмітки про перебування чи неперебування на військовому обліку громадянина, — наголосив заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки — начальник сектору комплектування Київського міського ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

Автор новини: Євген Проворний

  • 7944

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 7944

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Очередной бред и попытки государства усложнить жизнь своим гражданам. Днями к нам обратился человек вышедший из мест лишения свободы. Где отбывал срок за особо тяжкое преступоение, при аресте у него изьяли военный билет и сдали в военкомат. Призыву на военную службу он не подлежит , как и все граждане такой категории и выехать домой ((на территории временно не подконтрольные Украине)) тоже не может. Разварачивают в пунктах пересечения , из за отсутствия документа подтверждающего его отношение к военной службе. То же самое и при попытке официального устройства на работу ! Как быть таким людям ?

    19.04.2023 17:39

    Пани юристи!А щось ви лише констатуєте оцю нісенітницю, а мовчите про відповідність оцих постанов до ст.43 КУ наприклад!Про перевищення повноважень Шмигілем,про втручання в особисте життя громадян додо женитись з дозволу вояки та купа інших зловживань!Хто може спинити свавілля сказившогося Шмигіля со томиаріщі?Навіщо нам ВР корли рулять нахаби шмигілі з мигілями? Що каже з приводу цього КСУ? Хтось хоч подавав запити до нього чи той КСУ і досі порпається у законах ,прийнятих ще у 2011 році?

    20.04.2023 02:25

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати