3
0
11848
Під час проведення мобілізації працівники ТЦК мають право вимагати пред'явити у військовозобов’язаних громадян віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ. Втім, вони не можуть силоміць доставляти людину у військкомат.
Зміст
Хто і коли має законні підстави для затримання військовозобов'язаного
Як захистити себе від неправомірних дій представників ТЦК
Що робити, якщо вас силоміць намагаються забрати в ТЦК
Які юридичні нюанси треба врахувати
Хто і коли має законні підстави для затримання військовозобов'язаного
Працівники ТЦК та СП не мають право затримувати громадян призовного віку, навіть якщо йдеться про оновлення даних військово-облікових даних.
Якщо під час перевірки документів військкоми виявили, що громадянин перебуває в розшуку - йому приходили повістки і він мав бути мобілізований, то вони можуть викликати Національну поліцію, яка уповноважена затримувати людей. Тоді правоохоронці на законній підставі можуть забрати людину у ТЦК та СП. В інших випадках силоміць доставляти громадянина у військкомат незаконно.
Користуйтеся консультацією: Як діяти, якщо під час оновлення військово-облікових даних виявив, що у розшуку, і чи мають право представники ТЦК затримувати осіб та доправляти їх до ТЦК та СП ?
Як захистити себе від неправомірних дій представників ТЦК
"Заздалегідь підготуйте документи - майте при собі копії документів, які підтверджують ваше право на відстрочку або звільнення від призову", - радить юрист Дмитро Франчук.
Він також рекомендує звернутися до організації, які можуть надати вам консультації та допомогу у випадку порушення ваших прав. А ще - проінструктувати ваших близьких, що робити у випадку вашого затримання.
"Якщо у вас є підстави для відстрочки або звільнення від призову, оформте це належним чином і зберігайте підтверджуючі документи при собі", - наголошує юрист.
Як поводитись, якщо вас силоміць намагаються забрати в ТЦК
Юрист радить дотримуватись наступних правил:
Згадайте новину: Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК
Які юридичні нюанси треба врахувати
"Якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені, подайте скаргу до суду або відповідних органів. Залучіть адвоката, щоб він допоміг вам скласти скаргу та супроводжувати процес", - радить Франчук.
Потрібно подати заяву у поліцію, якщо ви стали жертвою насильницьких дій з боку працівників ТЦК.
Згадайте новину: Штрих-код у військовому квитку: Міноборони пояснило чи обов'язково потрібен
Загальні рекомендації:
"Якщо кожен буде дотримуватися цих порад і знати свої права, це допоможе уникнути кількість випадків неправомірних дій з боку працівників ТЦК і захистити себе та свої права", - каже юрист.
Джерело: РБК-Україна
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
214
Коментарии:
0
Просмотров:
176
Коментарии:
0
Просмотров:
288
Коментарии:
0
Просмотров:
261
Коментарии:
0
Просмотров:
645
Коментарии:
0
Просмотров:
379
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.