Главная Ссылки ... Що потрібно знати про допорогові закупівлі

Що потрібно знати про допорогові закупівлі

Допорогові закупівлі стали першими закупівлями, які почали проводитися в електронній формі. 2014 рік став переломним для торгової схеми України – було прийняте рішення провести її повномасштабну реформу. Однак це неможливо зробити водночас. Для початку необхідно провести тестування, проаналізувати всі процеси, побачити, як все працює в реальних умовах. Допорогові закупівлі стали пілотним проектом нового етапу торговельних дій через електронну систему ProZorro.

Система ProZorro відкрила безліч нових можливостей в першу чергу для учасників. Враховуючи головний принцип роботи системи, співзвучний її назві, кожен постачальник отримав можливість надати на загальний розсуд свою продукцію та послуги. Словосполучення «загальний розсуд» використане невипадково – будь-який охочий може ознайомитися с процесом проведення тендера та оцінити об’єктивність оцінювання. Таким чином, учасник знаходиться під захистом суспільної гласності. Йдучи проти правил ProZorro, замовник наражає на серйозну небезпеку свою репутацію та подальшу роботу.

Пілотний проект виявився успішним – практика роботи з допороговими закупівлями продемонструвала високу ефективність використання системи, досягнення вражаючого рівня конкуренції, значну економію. Позитивні аспекти стали зеленим світлом для масштабування електронної схеми на всі види державних закупівель.

Це результувало у створенні Закону України «Про публічні закупівлі». Саме з його введенням державні закупівлі почали поступово переходити в електронну форму через систему ProZorro.

Допорогові закупівлі було вирішено залишити поза межами даного Закону. Тобто використання ProZorro для них є факультативною опцією.

Допороговими вважаються закупівлі, вартісні межі яких нижче тих, що вказані в Законі. Мова йде про суми до 200 тис. грн для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Також є певна категорія замовників, які працюють в окремих сферах господарства. Вони розцінюються як замовники-монополісти і для них встановлено більш високий поріг – 1 млн грн для товарів і послуг та 5 млн грн для робіт.

Також встановлено мінімальну суму закупівлі – 3000 грн. Менші суми не дозволять оцінити всі переваги електронної схеми та не дадуть ефекту бажаної економії.

Якщо замовник вирішує працювати з допороговими закупівлями без ProZorro, він не потрапляє під регламентацію Закону «Про публічні закупівлі». Однак він все одно зобов’язується слідувати основним принципам ProZorro – відкритості, економії, здорової конкуренції та справедливості оцінювання та фінального рішення.

Просмотров : 776
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати