Главная Війна і права ... Акти РОЗДІЛ II ЗАОХОЧЕННЯ

РОЗДІЛ II ЗАОХОЧЕННЯ

  • 0

  • 0

  • 860

Отключить рекламу

13. Заохочення є важливим засобом виховання військовослужбовців і зміцнення військової дисципліни.

Кожний командир у межах прав, наданих йому цим Статутом, зобов’язаний заохочувати підлеглих військовослужбовців за старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових обов’язків.

У разі коли командир вважає, що наданих йому прав недостатньо для заохочення військовослужбовців, які відзначилися, він може клопотати про заохочення перед старшим командиром.

Заохочення має бути заслуженим. При визначенні виду заохочення враховується характер заслуг військовослужбовця та його ставлення до служби за попередній час.

14. За мужність і відвагу, проявлені під час виконання військового обов’язку, зразкове управління військами, високі показники в бойовій підготовці, оволодінні військовою технікою та озброєнням, інші заслуги перед Вітчизною, Збройними Силами України начальники від командира полку (командира корабля 1 рангу), командири, які мають рівні з ними права та вищі, командири окремих батальйонів (кораблів 2 рангу), а також командири окремих військових частин, які користуються відповідно до статті 8 цього Статуту дисциплінарною владою командира батальйону (корабля 3 рангу), мають право висувати підлеглих військовослужбовців для відзначення державними нагородами України.

Заохочення, які застосовуються до військовослужбовців

{До розділу II включено новий підрозділ згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

15. До військовослужбовців застосовуються такі заохочення:

а) схвалення;

б) подяка;

б-1) дострокове зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення;

{Статтю 15 доповнено пунктом "б-1" згідно із Законом № 1869-IX від 05.11.2021}

в) додаткове звільнення з розташування військової частини або корабля на берег поза чергою (для військовослужбовців строкової військової служби та курсантів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти);

г) повідомлення батькам або колективу за місцем роботи чи навчання військовослужбовця до призову (вступу) на військову службу про зразкове виконання ним військового обов’язку та отримані заохочення;

ґ) додаткова відпустка строком до 5 діб (для військовослужбовців строкової військової служби);

д) грамота;

е) цінний подарунок;

є) грошова премія;

ж) занесення прізвища військовослужбовця до Книги пошани військової частини (корабля);

з) дострокове присвоєння чергового військового звання;

и) почесні нагрудні знаки;

і) відомчі заохочувальні відзнаки.

{До розділу II включено нову статтю 15 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

Права командирів (начальників) щодо застосування заохочень до підлеглих військовослужбовців

{До розділу II включено новий підрозділ згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

16. Командир відділення, головний сержант (заступник командира) взводу мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"б-1" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 16 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1869-IX від 05.11.2021}

17. Головний сержант роти, головний сержант (головний старшина) батальйону (корабля 3 рангу), головний сержант (головний старшина) бригади (полку, корабля 1 рангу), командир взводу мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"в" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 17 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

18. Головний сержант (головний старшина) з’єднання, окремого роду військ (сил), виду Збройних Сил України мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"в" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 18 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1869-IX від 05.11.2021}

19. Головний сержант Збройних Сил України має право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"в" та "д" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 19 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

20. Командир роти (корабля 4 рангу), командир батальйону (корабля 3 рангу) мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"в" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 20 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

21. Командир окремого батальйону (корабля 2 рангу) має право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"ж" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 21 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

22. Командир бригади (полку, корабля 1 рангу) має право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"ж", а також пунктом "з" (до майстер-сержанта (майстер-старшини) включно) статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 22 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

23. Командир корпусу, командувач військ оперативного командування, командувач виду, окремого роду військ (сил) Збройних Сил України мають право застосовувати заохочення, передбачені пунктами "а"-"ж", а також "з" (до підполковника включно) статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 23 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

24. Керівники військових формувань, утворені відповідно до законів України, Голова Служби зовнішньої розвідки України, Голова Служби безпеки України, Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, командувач Національної гвардії України, Голова Державної прикордонної служби України, Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, начальник Управління державної охорони України, керівник розвідувального органу Міністерства оборони України, командувачі видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, крім того, мають право застосовувати заохочення, передбачене пунктом "і" статті 15 цього Статуту.

{До розділу II включено нову статтю 24 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3621-IX від 21.03.2024}

Порядок застосування заохочень

{До розділу II включено новий підрозділ згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

25. Командири (начальники) у межах прав, передбачених статтями 16-24 цього Статуту, можуть застосовувати заохочення у виді схвалення, оголошення подяки та нагородження грамотою, цінним подарунком, грошовою премією як до окремого військовослужбовця, так і до всього особового складу підрозділу, військової частини.

{До розділу II включено нову статтю 25 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

26. Заохочення оголошуються, як правило, перед строєм або на зборах (нарадах).

{До розділу II включено нову статтю 26 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

26-1. Військовослужбовець, що має дисциплінарні стягнення, заохочується шляхом дострокового зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення в порядку його черговості. Право знімати дисциплінарні стягнення належить тому командирові, який їх накладав, та його прямим начальникам. Одночасно військовослужбовцю може бути знято лише одне дисциплінарне стягнення.

Військовослужбовець вважається таким, що не має дисциплінарного стягнення, якщо його нагороджено державною нагородою, заохочено шляхом дострокового зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення або закінчився строк дії дисциплінарного стягнення.

Протягом строку дії дисциплінарних стягнень до військовослужбовця не можуть застосовуватися заохочення, крім дострокового зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення.

Строк дії дисциплінарних стягнень з дня їх оголошення військовослужбовцю становить:

зауваження - один місяць;

догана - два місяці;

сувора догана - три місяці;

позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег - до дня відбуття військовослужбовцем строкової військової служби та курсантом вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу закладу вищої освіти;

попередження про неповну службову відповідність - шість місяців;

пониження в посаді, пониження у військовому званні на один ступінь (стосовно осіб сержантського (старшинського) та офіцерського складу), пониження у військовому званні з переведенням на нижчу посаду (стосовно військовослужбовців сержантського (старшинського) складу) - один рік.

Військовослужбовці, на яких було накладено дисциплінарні стягнення, передбачені пунктами "д"-"є" статті 48 цього Статуту, після закінчення строку їх дії або дострокового зняття у попередньому військовому званні та/або на посаді не поновлюються.

{Статут доповнено статтею 26-1 згідно із Законом № 1869-IX від 05.11.2021}

27. Надання додаткового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег поза чергою реалізується у дні та години, встановлені для цього командиром військової частини.

{До розділу II включено нову статтю 27 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

28. Додаткова відпустка як заохочення застосовується лише для військовослужбовців строкової військової служби і надається за високі показники в бойовій (оперативній) підготовці, пильність та відмінну службу, вмілу експлуатацію озброєння, бойової техніки та оголошується наказом по військовій частині.

Додаткова відпустка надається, як правило, разом з основною відпусткою військовослужбовця, а в разі використання основної відпустки додаткова відпустка надається протягом місяця з дня оголошення заохочення.

{До розділу II включено нову статтю 28 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

29. Чергове військове звання достроково може бути присвоєне військовослужбовцям один раз за весь період проходження військової служби.

У період дії воєнного стану заохочення у виді дострокового присвоєння чергового військового звання може бути застосовано до військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського та молодшого офіцерського складу вдруге, але не менше ніж через шість місяців з дня присвоєння попереднього військового звання, за умови безпосередньої участі у бойових діях не менше трьох місяців.

{Статтю 29 доповнено частиною другою згідно із Законом № 3088-IX від 02.05.2023; в редакції Закону № 3621-IX від 21.03.2024}

{До розділу II включено нову статтю 29 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

30. Занесення прізвища до Книги пошани військової частини застосовується до військовослужбовців, які досягли високих показників у бойовій (оперативній) підготовці і особливо відзначилися під час виконання військового обов’язку. При цьому військовослужбовцю вручається витяг із Книги пошани, підписаний командиром військової частини (корабля).

{До розділу II включено нову статтю 30 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

31. З метою відзначення особистих досягнень у професійній, службовій діяльності, за бездоганну службу та особливі заслуги під час виконання службових обов’язків військовослужбовці, працівники військових формувань та інші особи можуть нагороджуватися відповідними почесними нагрудними знаками та відомчими заохочувальними відзнаками.

{До розділу II включено нову статтю 31 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

32. Відзнакою "Іменна вогнепальна зброя" нагороджує Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.

{До розділу II включено нову статтю 32 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

33. Міністр оборони України, керівники інших центральних органів виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування, нагороджують відомчими заохочувальними відзнаками "Вогнепальна зброя" і "Холодна зброя". Це почесні відомчі заохочувальні відзнаки, якими нагороджуються військовослужбовці за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України, недоторканності її державного кордону, підтриманні високої бойової готовності військ (сил), зміцненні національної безпеки, боротьбі зі злочинністю, захисті конституційних прав та свобод людини і громадянина, за бездоганну багаторічну службу, зразкове виконання військового та службового обов’язку, виявлені при цьому честь і доблесть.

{До розділу II включено нову статтю 33 згідно із Законом № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Заохочення, які застосовують до солдатів (матросів), сержантів (старшин)" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 15 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 16 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Права командирів (начальників) щодо застосування заохочень до підлеглих солдатів (матросів), сержантів (старшин)" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 17 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 18 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 19 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 20 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 21 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 22 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Заохочення, які застосовують до прапорщиків (мічманів)" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 23 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Права командирів (начальників) щодо застосування заохочень до підлеглих прапорщиків (мічманів)" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 24 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 25 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 26 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Заохочення, які застосовують до офіцерів" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 27 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 28 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Права командирів (начальників) щодо застосування заохочень до підлеглих офіцерів" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 29 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 30 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Назву підрозділу "Порядок застосування заохочень" розділу II виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 31 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 32 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 33 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 34 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 35 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 36 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 37 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 38 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 39 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 40 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 41 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 42 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 43 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

{Статтю 44 виключено на підставі Закону № 205-IX від 17.10.2019}

  • 860

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 860

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати