07.08.2019 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  640
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Реалізація принципів справедливості, добросовісності, розумності у вирішенні корпоративного спору

Учасник ТОВ звернувся до господарського суду з позовом про скасування протоколу позачергових загальних зборів учасників ТОВ та відновлення стану установчих документів і майна ТОВ, який існував до складення оспорюваного протоколу, повідомлє court.gov.ua

Рішенням господарського суду, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду та постановою КГС ВС, позовні вимоги задоволено частково. Визнано недійсним рішення позачергових загальних зборів учасників ТОВ.

Згадайте новину: Корпоративним є спір щодо управління юридичною особою, якщо стороною у справі виступає її учасник – ВП ВС

Оскаржуваним протоколом було оформлено, зокрема, рішення про відхилення заяви позивача про вихід зі складу учасників у зв'язку з тим, що форма заяви не відповідає вимогам закону. Водночас питання розгляду заяви позивача було розміщене та щодо нього прийнято рішення після вирішення таких питань: перехід товариства на діяльність на підставі модельного статуту, про виділ з товариства нової юридичної особи, про затвердження передавального балансу, про призначення керівників обох підприємств та ін.

КГС ВС погодився з висновками господарських судів про те, що прийняття рішення стосовно вказаних вище питань, без вирішення спочатку питання щодо виходу учасника з товариства, суперечить засадам цивільного законодавства, принципам справедливості, добросовісності та розумності, які закріплені в ст. 3 ЦК України, порушує права позивача, встановлені в ст. 10 Закону України «Про господарські товариства».

Колегія суддів КГС ВС звернула увагу на те, що в судовому порядку недійсним може бути визнано рішення позачергових загальних зборів учасників, а не протокол.

Згадайте новину: Вимога ТОВ про визнання недійсним власного рішення є неналежним способом захисту – КГС ВС

Водночас КГС ВС зазначив, що господарські суди, врахувавши мету звернення позивача до суду, встановивши доведеність позивачем відповідно до вимог ст. 74 ГПК України порушення його прав рішеннями позачергових загальних зборів, з метою забезпечення поновлення порушеного права позивача, з дотриманням ст. 5 ГПК України, а також передбачених ст. 3 ЦК України принципів справедливості, добросовісності, розумності, правильно здійснили захист порушених прав позивача шляхом визнання недійсним рішення позачергових загальних зборів учасників ТОВ, що є ефективним способом захисту.

З текстом постанови КГС ВС у справі № 914/921/18 можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/81435030.

640
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.