1
0
3088
Верховна Рада України востаннє скористалася своїм конституційним правом звільняти суддів, ухваливши постанову №5157, якою звільнила близько 500 служителів Феміди. Відповідне рішення підтримали 244 народні депутати.
При цьому, представляючи під час пленарного засідання проект цієї постанови, голова комітету Ради з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що "понад 2 тис. суддів втрачають свої посади в разі прийняття сьогоднішнього рішення".
Нардеп зазначив, що, фактично, парламент востаннє скористається своїм конституційним правом звільняти служителів Феміди, оскільки з 30 вересня, з моменту набрання чинності судовою реформою, це право перейде до Вищої ради правосуддя, яку буде створено у майбутньому.
Згадайте новину: Луценко звільнить прокурора Амплеєва за "бабусину Тойоту"
Князевич підкреслив, що, звільнивши цих суддів, Рада дає можливість набирати на їхні посади нових відразу ж за новими правилами, передбаченими судовою реформою.
Постановою звільнено суддів різних судів у зв’язку з досягненням ними шістдесяти п’яти років, з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я, з поданням заяви про відставку, з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням.
Згідно з постановою №5157, одного суддю звільнено у зв'язку з досягненням 65-річного віку, двох - у зв'язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров'я, шістьох - у зв'язку з поданням заяви про звільнення з посади за власним бажанням. Решту суддів (в тому числі 9 - Верховного суду, 6 - Вищого адміністративного суду, 18 - Вищого господарського суду, 8 - Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ) звільнено Радою у зв'язку з поданням заяви про відставку.
Вспомните новость: Луценко пообещал: с нового года минимальная зарплата в прокуратуре будет 14 тыс. гривен
Так, із Верховного Суду у відставку звільнено 9 суддів: Заголдного Володимира Вікторовича, Кліменко Марину Робертівну, Коротких Олександра Антоновича, Маринченка Віктора Лаврентійовича, Потильчака Олександра Івановича, Редьку Анатолія Івановича, Терлецького Олександра Олександровича, Шицького Івана Богдановича, Ярему Анатолія Григоровича.
Найбільше суддів йдуть у відставку у Вищому господарському суді – там їх аж 18: Акулова Ніна Володимирівна, Божок Валентина Степанівна, Борденюк Євгенія Миколаївна, Волік Іван Миколайович, Гончарук Петро Андрійович, Грейц Ксенія Володимирівна, Данилова Тетяна Борисівна, Дунаєвська Наталія Георгіївна, Костенко Тетяна Федорівна, Кривда Дмитро Степанович, Мележик Неоніла Іванівна, Овечкін Віктор Едуардович, Полянський Анатолій Григорович, Прокопанич Галина Кризостанівна, Саранюк Василь Іванович, Фролова Ганна Миколаївна, Черкащенко Микола Миколайович, Чернов Євген Володимирович.
У Вищому адміністративному суді у відставку підуть 6 суддів: Васильченко Наталія Володимирівна, Конюшко Костянтин Володимирович, Леонтович Катерина Григорівна, Рибченко Анатолій Олексійович, Сірош Микола Васильович, Чумаченко Тетяна Анатоліївна.
Вспомните новость: Судей будут контролировать девять органов
Щодо Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, то його склад зменшиться ще на 8 суддів. Зокрема, у відставку відправлено Беха Миколу Олексійовича, Колодійчука Віктора Миколайовича, Кульбабу Василя Миколайовича, Парінову Ірину Костянтинівну, Пойду Миколу Федоровича, Савченко Валентину Олександрівну, Тельнікову Ірину Георгіївну, Черненко Віру Анатоліївну.
Нагадаємо, що на першому пленарному тижні Верховна Рада прийняла п’ять постанов, якими звільнила майже 500 суддів за різними обставинами, з них у відставку пішло 460 суддів.
Джерело: 112.ua
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
457
Коментарии:
0
Просмотров:
278
Коментарии:
0
Просмотров:
571
Коментарии:
0
Просмотров:
435
Коментарии:
0
Просмотров:
800
Коментарии:
0
Просмотров:
1231
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.