Главная Юридический мир ... Таблоид Професія "юрист": плюси і мінуси, опис функцій і обов`язків Професія "юрист": плюси і мінуси, опис функцій і о...

Професія "юрист": плюси і мінуси, опис функцій і обов`язків

Отключить рекламу
 - 0_18938200_1478633494_582228162e451.jpg

Якщо ви «заблукали» в пошуках свого покликання, зверніть увагу, наскільки потрібною і популярною залишається в усі часи професія "юрист". Плюси і мінуси її не так очевидні, як здається на перший погляд. Постараємося докладно розглянути їх в даній статті.

професія юрист плюси і мінуси

Хто такі юристи. Чим займаються, які обов`язки виконують

Юрист - це професіонал, який стоїть на сторожі закону. Відмінно розбираючись в правової документації, він захищає інтереси громадян, які звернулися до нього за допомогою. Звичайно, так звучить тільки саме загальне визначення.

Юристи, що працюють в міністерствах і відомствах, займаються нормотворчої діяльністю, тобто безпосередньо «складають», розробляють формулювання законів, постанов, указів. Також вони редагують і переглядають зміст правової документації.

Юристи високого класу працюють в суді, прокуратурі, поліції, що наглядають органах, також в податковій і митній службах. Вони захищають громадський порядок, попереджають і розслідують правопорушення.

Быстрая консультация адвоката по телефону

Читайте статтю: Адвокатська монополія: що про це думають юристи?

Значна частина «знавців закону» зайнята в сфері відстоювання інтересів комерційних організацій. У великих корпораціях і банках створюються повноцінні юридичні відділи, перед якими ставляться завдання:

  1. Забезпечувати правильне з точки зору Українського і міжнародного права оформлення комерційних операцій фірми.
  2. Захищати інтереси компанії в суді, брати участь у позасудовому врегулюванні розбіжностей з партнерами.

Адвокати з приватною практикою ведуть прийом громадян, допомагаючи в рядових питаннях, що стосуються спадкування, розподілу майна, житлових або податкових суперечок, розбіжностей з роботодавцями.

Частина випускників юридичних вузів залишається в стінах рідних академій та університетів, щоб викладати спеціальні дисципліни майбутнім «законникам».

Експерти з великим досвідом роботи отримують доходи також від журналістської діяльності.

Які б обов`язки ні передбачала професія "юрист", Плюси і мінуси спеціальності важливо проаналізувати до того моменту, як ви підпишете трудовий договір.

плюси і мінуси професії юрист

Якими якостями важливо володіти

Професійний законник повинен мати особливі характер і склад розуму, щоб дійсно досягти успіху на своєму терені. Які риси характеру відрізняють юриста, впевнено крокує вперед?

1. Учитися. Щоб стати затребуваним на ринку правових послуг, необхідно постійно поповнювати багаж знань, скрупульозно відстежувати зміни в законах, постановах, нормативних актах. Досвідчений юрист звикає до складних, часто неоднозначним формулюванням документів.

Читайте статтю: ОСНОВНІ ПРАВИЛА КЛІЄНТСЬКОГО СЕРВІСУ В ЮРИДИЧНІЙ КОМПАНІЇ

2. Відповідальність. Від того, наскільки якісно цей фахівець виконує свої завдання, залежить доля людини, сім`ї, а нерідко - фірми з багатотисячним штатом співробітників. Важливо вміти нести на собі цей тягар і справлятися з ним.

3. Стресостійкість. Юристу доводиться регулярно «згортати гори» в стислі терміни, беручи при цьому важкі рішення. Кожен крок його повинен робитися неупереджено, виважено, з холодною головою. Дуже важко не піддаватися паніці і не боятися наслідків власних помилок, упущень, необдуманих вчинків.

4. Уміння працювати з людьми і вселяти довіру. Занадто скромний, сором`язливий, хто має сумнів у всьому юрист навряд чи досягне успіху. Людям, які потрапили в скрутну ситуацію, важливо отримати чітку відповідь, що можна зробити, яким чином захистити інтереси своєї сім`ї і бізнесу. В голосі, манері поведінки, інтонаціях професіонала повинна відчуватися непохитна впевненість. Тим і примітна професія «юрист». Плюси і мінуси її полягають в тому, що людина, що прийняла рішення заробляти в області права, просто змушений стати не тільки сильніше, але і привабливіше для людей - потенційних клієнтів.

основні плюси в професії юриста

5. Цілеспрямованість і наполегливість. Перемагає той, хто не здається - це принцип роботи юриста. Компетентний фахівець навіть в самому безнадійному випадку шукає зачіпки, що дозволяють поліпшити ситуацію для клієнта.

6. Уміння створити собі репутацію. Успіх юриста багато в чому залежить від того, що про нього говорять. Професіонали працюють над своїм іміджем. Для цього їм доводиться приділяти увагу багатьом на перший погляд незначних деталей. Для потенційних клієнтів має значення, який одяг носить адвокат або юрисконсульт, яким майном володіє, з якими людьми водить знайомство.

Перш ніж звернутися до фахівця, люди намагаються навести про нього довідки. Якщо стає відомо, що справи у нього йдуть не дуже добре (програв кілька справ підряд, посварився з впливовою персоною, перебивається з хліба на воду), потенційні клієнти остерігатимуться до нього йти. Однак занадто дорогий і відомий юрист може викликати недовіру у людей: їм не хочеться платити занадто дорого тільки за статус експерта.

Читайте статтю: І до ворожки не ходи: майбутнє юридичної професії

Як почати кар`єру юриста

Середньої спеціальної освіти для успішного старту недостатньо. Щоб отримати хорошу посаду і заробляти гідно, важливо отримати диплом про вищу освіту. Якщо немає можливості вступити на денне відділення вузу, варто подати документи на вечірнє або заочне. Можна також вчитися дистанційно на комерційній основі.

Якісне і глибоке освіту допоможе вам достовірно дізнатися, які є плюси і мінуси професії «юрист».

Уже навчаючись в школі, важливо брати участь в конференціях з правознавства, докладаючи максимум зусиль до того, щоб перемагати. Державні вузи часто залишають одне-два місця для видатних учнів, переможців міських та обласних інтелектуальних конкурсів і олімпіад.

Після декількох років роботи буде неважливо, в якому саме ВНЗ і за якою спеціальністю ви навчалися, за яких обставин почали пізнавати все плюси і мінуси професії «юрист». Заслуживши відмінну репутацію, ви вже не будете відчувати нестачу в коштах заробітку.

які є плюси і мінуси професії юрист

Що робити на стадії навчання в вузі

Студенту, всерйоз бажає стати юристом, важливо влаштовуватися на всі підробки і стажування за фахом, які він тільки зможе знайти. Варто запропонувати свої послуги, спочатку безкоштовні, органам МВС, прокуратурі, приватним юридичним консультаціям.

Отримавши диплом, важливо не зупинятися на досягнутому рівні, а продовжувати підвищувати кваліфікацію, навчаючись на спеціальних курсах для юристів. По можливості варто вступити до аспірантури і заробити кандидатський ступінь.

Навчаючись у вузі, варто також пробувати писати статті. Уміння формулювати думки - якість, яка необхідна людям, чия професія - юрист. Опис, всі плюси і мінуси спеціальності важливо знати заздалегідь.

Надсилайте тексти для публікації в різні редакції. Напрацьовуйте портфоліо і бережіть документи, що підтверджують ваш професійний досвід.

Вспомните новость: Вся правда о рекламе юридических услуг

Скільки заробляють юристи

Початковий дохід в провінції малий: від min до 3 тис. грн. в місяць. Однак на старті кар`єри важливо заробити не стільки гроші, скільки репутацію, стаж і досвід взаємодії з клієнтами.

Лише після кількох років безперервного трудового шляху юні адвокати, співробітники поліції, прокуратури починають розуміти всі плюси і мінуси професії юриста.

Маючи на руках офіційне підтвердження досвіду роботи, молодий професіонал може стати юрисконсультом в банку або великої корпорації. Заробітна плата, в залежності від рівня професіоналізму і можливостей компанії, становитиме від 5 до 12 тис. грн.

Зайнявши посаду начальника або заступника начальника юридичного відділу, можна отримувати від 10 тис. грн. до 30 тис. грн..

професія юрист опис всі плюси і мінуси

Як заробити більше

Щоб продавати свої послуги частіше і дорожче, юристу потрібно не тільки підвищувати свій професійний рівень, а й вміти себе продати. Важливо бути на виду: розширювати коло знайомих, розповідати в неофіційних бесідах ненав`язливо, між іншим про те, чим саме ви займаєтеся.

Нових клієнтів і роботодавців можна знайти на семінарах, виставках, конференціях. Важливо активно просувати себе: виступати з промовами, висловлювати точку зору на події, що відбуваються, пропонувати допомогу.

Якщо хто-небудь розповідає про важку ситуацію, не скупіться дати спочатку безкоштовний дружню пораду, як краще вчинити. Будь-який «шапковий» знайомий може стати клієнтом.

Багаторазово підвищити свій дохід також можна, розвиваючи кар`єру юриста-міжнародника. Вивчаючи іноземні мови і норми міжнаціонального права, грамотний фахівець за законами може стати дуже заможною людиною.

Цим дуже приваблива професія «юрист», плюси і мінуси якої полягають в тому, що послуги компетентного фахівця завжди дуже затребувані. Навіть якщо клієнти готові виплатити круглу суму гонорару, не завжди є сили працювати вночі. А відмовлятися від щедрих винагород завжди важко.

професія юрист які плюси і мінуси

Читайте статью: Афоризмы про адвокатов,смешные истории и высказывания про юристов и адвокатов

Переваги роботи юристом

У кожної спеціальності можна виділити як привабливі, так і відразливі моменти. Розглянемо основні плюси в професії юриста.

1. Цікава справа. Ця робота дуже творча. Вона розвиває інтелект, пам`ять, увагу.

2. Престиж. Назва будь-якого фаху в області захисту права дуже приємно писати на візитній картці. Проведений юрист-професіонал може по праву пишатися своїм становищем у суспільстві.

3. Відмінні перспективи. У юриста будь-якій галузі є можливості для розвитку і зростання.

4. Швидко зростаючий коло знайомих. До постійного тісного і тривалого контакту з людьми зобов`язує найбільше, мабуть, саме професія «юрист». Плюси і мінуси цього стану речей полягають в тому, що ви, з одного боку, отримуєте багато «корисних» знайомих, готових допомогти, з іншого - доводиться постійно бути відкритим до спілкування, а це дуже важко.

5. Незалежність. Дуже багато юристів працюють «на себе», будучи індивідуальними підприємцями. Вони особисто розпоряджаються своїм часом, як робочим, так і особистим, не зобов`язані звітувати перед начальниками і виконувати розпорядження.

6. Затребуваність. Професійний юрист з досвідом роботи завжди дуже привабливий для клієнтів.

7. Для «міжнародників» плюсом також є можливість подорожувати, не відриваючись від роботи.

Недоліки спеціальності

професія юрист плюси і мінуси спеціальності

Який би грошової і престижною не здавалася професія «юрист», плюси і мінуси її однаково важливі і, мабуть, рівноцінні.

Прагнучи стати експертом в будь-якій галузі права, важливо мати уявлення про недоліки майбутньої роботи:

1. Повсякденна діяльність юриста пов`язана з оформленням великої кількості паперів. Щоб встигати виконувати службові завдання, потрібно бути методичним і послідовна людина, не боятися нудьги і рутини.

2. У юриста, чи не прагне до кар`єрних вершин, як правило, зберігається низький дохід на весь термін трудової діяльності.

Оцените шутку: Юридический юмор

3. Ця робота пов`язана з частими стресами. Захищаючи інтереси одного боку, юрист незмінно вступає в конфлікт з іншого. Дуже ускладнюють роботу і жорсткі терміни, які диктує діловий світ.

4. У адвоката з приватною практикою, як правило, немає гарантованого щомісячного доходу. Доводиться попрацювати, щоб знайти клієнтів.

5. У юристів, які перебувають на державній службі (уряд, прокуратура, поліція), як правило, ненормований робочий день. Багато співробітників зобов`язані нести нічні чергування.

6. Особам, які працюють в органах захисту порядку, доводиться наражати на небезпеку своє життя і здоров`я.

7. Юристи в сфері кримінального права зобов`язані регулярно спілкуватися з асоціальними елементами і навідуватися в тюрми, в приміщеннях яких панує важка атмосфера.

Висновок

Сподіваємося, що після прочитання статті вам стало зрозуміліше, що представляє собою професія «юрист», які плюси і мінуси їй притаманні.

У пошуках покликання обов`язково прислухайтеся до своєї інтуїції. Остерігайтеся слідувати добрих порад від третіх осіб, якщо відчуваєте, що підказана ними дорога вам не підходить.

Беручи рішення, яку професію обрати, пам`ятайте про те, що великого успіху в житті досягають тільки ті люди, які займаються улюбленою справою.

Джерело: Faqukrs

  • 179855

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 179855

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст