1. Громадянин або юридична особа мають право вимагати від телерадіоорганізації спростування поширених у її програмі чи передачі відомостей, які не відповідають дійсності та/або принижують честь і гідність особи.
2. Право вимагати спростування мають офіційні представники громадянина, якщо сам громадянин не має можливості вимагати спростування.
3. Заяву з вимогою спростування має бути подано до телерадіоорганізації у письмовій формі протягом 14 днів з дня поширення таких відомостей з письмовим повідомленням про це Національної ради.
4. Телерадіоорганізація зобов’язана розглянути заяву у семиденний термін з дня її надходження, якщо інше не передбачено законодавством України.
5. На вимогу заявника телерадіоорганізація зобов’язана надати йому можливість безкоштовного прослуховування (перегляду) відповідного фрагменту програми чи передачі або надати копію запису фрагменту з відповідною оплатою.
6. Якщо в телерадіоорганізації відсутні достатні докази того, що поширені нею відомості відповідають дійсності, вона зобов’язана терміново їх спростувати.
7. Спростування повинно бути поширено тією ж телерадіоорганізацією і в такій же програмі чи передачі, що й відомості, які не відповідають дійсності, або в інший час за домовленістю з особою, права якої були порушені.
8. У спростуванні має бути зазначено, які відомості не відповідають дійсності, коли і в якій програмі чи передачі вони були поширені телерадіоорганізацією.
9. Якщо громадянин чи юридична особа надали текст спростування, то він підлягає поширенню за умови його відповідності вимогам цього Закону. Скорочення чи інші зміни в тексті спростування, поданого заявником, без його згоди не допускаються.
10. Телерадіоорганізація, яка зобов’язана поширити текст спростування, на вимогу громадянина чи представника юридичної особи може надати йому можливість зачитати власний текст і передати його в запису.
11. Про передбачуваний термін поширення та зміст тексту спростування телерадіоорганізація зобов’язана повідомити заявника.
12. У разі відмови телерадіоорганізації від спростування вона зобов’язана терміново повідомити про це заявника.
13. У разі винесення судом рішення про спростування текст спростування поширюється телерадіоорганізацією в порядку, визначеному цим Законом.
14. Телерадіоорганізація може відмовити особі у спростуванні поширеної інформації, якщо заяву про спростування було подано з порушенням вимог цього Закону.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Компакт-диски із відеофайлами запису програми, поширеної в етері телеканалу, що отримані позивачем самостійно з в мережі «Інтернет» - можуть бути належними та допустимими доказами (ВІДСТУП від ПП. ВП ВС № 905/902/20 від 07.12.2021 р.)
Телеорганізацією в етері одного телеканалу транслювалася програма. За сюжетом цієї програми були висловлені відомості, які на думку позивача - комунального підприємства - є недостовірними та принизили ділову репутацію такого КП. Отже, підприємство звернулося із позовом до телерадіоорганізації, у якому просило: визнати недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію КП інформацію, поширену в етері телеканалу «Донбас», а також на офіційній сторінці телеканалу в соціальній мережі Facebook та відеохостингу YouTube, зобов`язати її спростувати. До того ж, КП просило стягнути упущену вигоду (оскільки внаслідок висловлювань в етері із КП було розірвано договір) і моральну шкоду.
На підтвердження вказаних обставин позивач надав: 1) скріншоти інтернет-сторінок офіційного сайту телеканалу, сторінки в мережі Facebook, відеохостингу YouTube, якими підтверджується розповсюдження спірного відеосюжету на відповідних веб-сайтах;
2) роздруковану інформацію з вебсайту телеканалу, розділ «Про канал», підрозділ «Про нас», де розміщено логотип телеканалу, а також роздрукований файл формату jpg назвою програми, який використав відповідач у спірному відеосюжеті.
3) повні записи відеосюжетів телепрограми, завантажені ним за допомогою програмних засобів з мережі «Інтернет»,зокрема, файл формату MP4 з офіційного сайту телеканалу за наданим посиланням і файл формату MP4 з назвою - з відеохостингу YouTubе - на електронному носії CD-R. Читати повністю