Главная Сервисы для юристов ... Законы Про правотворчу діяльність Стаття 62. Скасування підзаконного нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента Стаття 62. Скасування підзаконного нормативно-прав...

Стаття 62. Скасування підзаконного нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента

Про правотворчу діяльність (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 170

    Просмотров

  • 170

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У випадках, передбачених Конституцією України та (або) законом, підзаконний нормативно-правовий акт або окремий його структурний елемент може бути скасований:

    1) Президентом України - нормативно-правовий акт:

    а) Ради міністрів Автономної Республіки Крим;

    б) голови місцевої державної адміністрації;

    2) Кабінетом Міністрів України - нормативно-правовий акт міністерства;

    3) головою місцевої державної адміністрації вищого рівня - розпорядження голови місцевої державної адміністрації нижчого рівня;

    4) іншим суб’єктом правотворчої діяльності - у випадках і порядку, визначених Конституцією України.

    2. У рішенні про скасування підзаконного нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента зазначаються підстави для його скасування.

    Підставою для скасування підзаконного нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента є:

    1) невідповідність нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента Конституції України та (або) закону;

    2) невідповідність нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента нормативно-правовим актам, що мають вищу юридичну силу;

    3) інші підстави, визначені Конституцією України та (або) законом.

    3. Скасований нормативно-правовий акт втрачає чинність з дня набрання чинності нормативно-правовим актом про його скасування.

    4. У разі скасування нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента дія нормативно-правового акта або окремого його структурного елемента, що діяв до прийняття (видання) скасованого нормативно-правового акта, автоматично не відновлюється.

    5. Суб’єкт правотворчої діяльності, нормативно-правовий акт якого скасовано повністю чи в окремій частині, зобов’язаний в межах своєї компетенції прийняти (видати) нормативно-правовий акт, яким врегулювати суспільні відносини, що виникли під час дії скасованого нормативно-правового акта.

    Предыдущая

    62/71

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст