Главная Сервисы для юристов ... Законы Про попереднє ув'язнення Стаття 12. Надання побачень особам, взятим під варту Стаття 12. Надання побачень особам, взятим під вар...

Стаття 12. Надання побачень особам, взятим під варту

Про попереднє ув'язнення (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 6094

    Просмотров

  • 6094

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Побачення з родичами або іншими особами може надавати взятим під варту адміністрація місця попереднього ув’язнення лише з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, не менше трьох разів на місяць. Тривалість побачення встановлюється від однієї до чотирьох годин.

    {Частина перша статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 488-IV від 06.02.2003 ; в редакції Закону № 4652-VI від 13.04.2012 }

    Іноземним громадянам, взятим під варту, побачення з представниками посольств і консульств відповідних держав надається за погодженням з Міністерством закордонних справ України і з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження.

    {Частина друга статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012 }

    Особам, до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, побачення з родичами або іншими особами надається адміністрацією місця попереднього ув’язнення на підставі письмового дозволу органу, що проводить екстрадиційну перевірку. Особам, до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, побачення із співробітниками Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців надається адміністрацією місця попереднього ув’язнення без обмеження кількості таких побачень та їх тривалості згідно з Угодою між Управлінням Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців та Урядом України.

    {Статтю 12 доповнено новою частиною згідно із Законом № 3453-VI від 02.06.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012 }

    Надане взятій під варту особі в порядку, передбаченому частинами першою - третьою цієї статті, побачення проводиться під контролем адміністрації місця попереднього ув’язнення. У разі порушення правил проведення побачення воно достроково припиняється. Побачення осіб, до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, зі співробітниками Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців проводяться в умовах, що забезпечують їх конфіденційність.

    {Частина четверта статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3453-VI від 02.06.2011 , № 4652-VI від 13.04.2012 }

    Представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста побачення із особами, взятими під варту, надається адміністрацією місця попереднього ув’язнення безперешкодно, без обмеження кількості таких побачень та їх тривалості, у випадках та відповідно до умов Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни з повідомленням слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, у вільний від виконання слідчих дій та судових засідань час.

    { "Про поліпшення долі поранених і хворих в діючих арміях" , "Про поліпшення долі поранених, хворих і осіб, які зазнали корабельної аварії, із складу збройних сил на морі" , "Про поводження з військовополоненими" , "Про захист цивільного населення під час війни" }

    {Статтю 12 доповнено новою частиною згідно із Законом № 372-IX від 12.12.2019 }

    Особі, взятій під варту, гарантується право на правову допомогу, конфіденційні юридичні консультації із захисником (захисниками) у кримінальному провадженні, адвокатом (адвокатами), законним представником (законними представниками), який (які) представляє (представляють) особу під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, адміністративних, цивільних, господарських справ у суді, юристом (юристами), фахівцем (фахівцями) у галузі права, який (які) представляє (представляють) особу в Європейському суді з прав людини, захисником (захисниками), який (які) представляють особу в Міжнародному кримінальному суді, а також, якщо засуджений є неповнолітнім, - своїм (своїми) законним представником (законними представниками).

    {Частина статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2322-IV від 12.01.2005 ; в редакції Законів № 4652-VI від 13.04.2012 , № 1637-IX від 14.07.2021 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2236-IX від 03.05.2022 }

    Особа, взята під варту, має право на побачення з особами, передбаченими частиною шостою цієї статті, з 8 години до 20 години.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Якщо ініціатором побачення є особи, визначені частиною шостою цієї статті, але особа, взята під варту, відмовляється від такого побачення, адміністрація місць для попереднього ув’язнення зобов’язана організувати таке побачення.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    У разі якщо особа, взята під варту, особисто та безпосередньо повідомляє осіб, визначених частиною шостою цієї статті, про небажання продовжувати побачення, таке побачення припиняється.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Не є підставою для відмови особі, взятій під варту, адміністрацією місця попереднього ув’язнення в побаченні з особами, визначеними частиною шостою цієї статті, наявність її письмової відмови від такого побачення. Відмова адміністрації місця попереднього ув’язнення в забезпеченні побачення особі, взятій під варту, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Повноваження осіб, визначених частиною шостою цієї статті, підтверджуються пред’явленням документа, що посвідчує особу, та одного з документів, визначених статтею 50 Кримінального процесуального кодексу України, або довіреності, договору з особою, взятою під варту, чи договору з її родичами про представлення інтересів особи, взятої під варту, в Європейському суді з прав людини, Міжнародному кримінальному суді, копії ухвали про залучення особи як законного представника або інших документів, що підтверджують їх право на таке побачення з особою, взятою під варту.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2236-IX від 03.05.2022 }

    Побачення особи, взятої під варту, з особами, визначеними частиною шостою цієї статті, є конфіденційним.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Присутність персоналу місця попереднього ув’язнення на побаченні можлива виключно за письмовою заявою особи, взятої під варту, чи осіб, визначених частиною шостою цієї статті.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Аудіофіксація такого побачення забороняється.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Відеофіксація такого побачення здійснюється відкрито. Особа, взята під варту, та особи, які до неї прибули, мають бути повідомлені про місце встановлення камери. Відеофіксація побачення камерою, про яку не повідомлено учасників побачення, забороняється.

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Відеофіксація побачення здійснюється у спосіб, що унеможливлює фіксацію змісту документів, якими користуються особа, взята під варту, та/або особа (особи), яка (які) до неї прибула (прибули).

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Відеофіксація побачення здійснюється у спосіб, що унеможливлює фіксацію змісту розмови особи, взятої під варту, з особою (особами), яка (які) до неї прибула (прибули).

    {Частина статті 12 в редакції Закону № 1637-IX від 14.07.2021 }

    Особи, взяті під варту, мають право на побачення із священнослужителями (капеланами), уповноваженими релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, для задоволення своїх релігійних потреб, без обмеження кількості побачень, у вільний від виконання слідчих дій час. Повноваження священнослужителів (капеланів) підтверджуються офіційним зверненням релігійної організації до адміністрації установи. Адміністрація установи сприяє забезпеченню конфіденційності побачень.

    {Статтю 12 доповнено частиною згідно із Законом № 419-VIII від 14.05.2015 }

    Таємниця сповіді є недоторканною і охороняється законом. Забороняється оприлюднювати, фіксувати технічними засобами та відтворювати будь-яку інформацію, отриману зі сповіді. Відомості, отримані зі сповіді, не можуть бути предметом досудового розслідування, досудового слідства чи кримінального провадження, використовуватися як доказ. Ніхто в жодному разі не може допитувати священнослужителя, перекладача чи іншу особу з питань, пов’язаних з конфіденційністю сповіді.

    {Статтю 12 доповнено частиною згідно із Законом № 419-VIII від 14.05.2015 }

    Предыдущая

    13/23

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати