{Назва статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 }
Послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання з урахуванням вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" на підставі договору з:
{Абзац перший частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 ; в редакції Закону № 2119-VIII від 22.06.2017 }
підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням;
{Абзац другий частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 }
підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання;
{Абзац третій частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 }
об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання на підставі укладених ними договорів;
{Абзац четвертий частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 }
власниками будинків, що перебувають у приватній власності;
індивідуальними і колективними споживачами житлово-комунальних послуг, визначеними Законом України "Про житлово-комунальні послуги".
{Частину першу статті 19 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2189-VIII від 09.11.2017 }
Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.
{Частина друга статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2047-VIII від 18.05.2017 }
Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
{Частина третя статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5459-VI від 16.10.2012 , № 2047-VIII від 18.05.2017 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Правила користування системами водопостачання та водовідведення містять вичерпний перелік методів здійснення обліку стічних вод за відсутності засобів їх обліку, який розширеному тлумаченню не підлягає (справа № 3-653гс16, 13.07.16)
Судова палата у господарських справах Верховного Суду України погодилась з рішення Господарського суду Полтавської області у справі за позовом комунального підприємства до фізичної особи - підприємця про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору про надання послуг з водопостачання та водовідведення.
Відповідач є власником магазину, що приєднаний до систем водопостачання і водовідведення, а позивач, - єдиним виробником послуг із централізованого водопостачання та водовідведення на території міста для усіх категорій споживачів, приєднаних до комунальних систем централізованого водопостачання.
Спірні правовідносини виникли стосовно редакції пункту відповідного договору та додатку до нього, якими комунальне підприємство пропонувало метод визначення об'єму стічних вод, що надходять до систем водовідведення.
Суд першої інстанції, оцінивши аргументи позивача, дійшов висновку, що у разі відсутності засобів обліку стічних вод обчислення об'єму стічних вод залежно від визначення обсягів дощових, талих стічних вод, що потрапили до системи каналізації з площі території об’єкту, не відповідає вимогам законодавства про питну воду і питне водопостачання.
Статтею 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" визначено, що укладення між підприємством водопостачання та споживачем договору на надання послуг з водопостачання є обов'язковим. Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
У пункті 5.29 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, (наказом Міністерства житлово-комунального господарства України від 27.06.08 року № 190) наведено вичерпний перелік методів здійснення обліку стічних вод за відсутності засобів їх обліку, який розширеному тлумаченню не підлягає, тобто позивач у цьому договорі міг би передбачити перелік методів визначення кількості стічних вод у межах, визначених підпунктами 1-5 пункту 5.29 Правил № 190.