Просмотров
Просмотров
Управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.
За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.
Об’єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об’єднання.
{Стаття 12 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Передача будинку з балансу ОСББ на баланс іншої юрособи здійснюється після прийняття відповідного рішення загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку. (ВС КГС, справа № 924/88/22 від 11.01.2023 р.)
ОСББ звернулося до господарського суду з вимогою визнати недійсним з моменту вчинення, правочину щодо передачі житлового будинку цього ОСББ з їх балансу на баланс ТОВ-ки що оформлений актом приймання-передачі (повернення), а також визнання недійсним послідуючих правочинів щодо передачі будинку з балансу ТОВ на баланс обслуговуючого кооперативу й договору про утримання на балансі ЖК для здійснення функцій з управління майном. Всі ці правочини фактично здійснювались однією “командою” від забудовника, який створив ТОВ (шляхом реорганізації ВАТ-забудовника), і контролював подальших “балансоутримувачів” будинку. Сама адміністрація ОСББ тоді, фактично складала склад комісії, що передавала будинок з баланс на баланс організацій.
Позивач пояснював, що акт приймання-передачі, а отже і всі подальші правочини, є недійсними, оскільки підписанню зазначеного акта не передувало прийняття загальними зборами ОСББ рішення про передачу (повернення) житлового будинку на баланс забудовника. Крім того позивач указує, що у керівника не було повноважень для передачі житлового будинку іншій ТОВці, а також зазначає, що така передача була здійснена у власних інтересах з порушенням інтересів мешканців будинку.
Всі три інстанції підтримали вимоги позивача і правочини з передачі на баланс ТОВ з ОСББ і подальші - визнали недійсними. ВС КГС залишаючи касаційну скаргу відповідача без задоволення, вказав наступне:
Згідно з ч.1,2,3 діючої раніше ст. 11 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" об`єднання після набуття статусу юридичної особи може: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини; укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу або його частини. Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту об`єднання. Балансоутримувач забезпечує управління житловим комплексом. Читати повністю