Прикінцеві та перехідні положення

Про Національну гвардію України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 773

    Просмотров

  • 773

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

    2. Визнати такими, що втратили чинність:

    Закон України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 397; 1995 р., № 42, ст. 304; 1999 р., № 4, ст. 35; 2000 р., № 10, ст. 79; 2001 р., № 9, ст. 38; 2005 р., № 11, ст. 198; 2006 р., № 51, ст. 519; 2007 р., № 33, ст. 442; 2009 р., № 36-37, ст. 511; із змінами, внесеними Законом України від 16 травня 2013 року № 245-VII);

    Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про війська внутрішньої та конвойної охорони" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 398).

    3. Установити, що:

    1) Головний орган військового управління Національної гвардії України, органи військового управління оперативно-територіальних об’єднань Національної гвардії України, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, навчальні військові частини (центри), бази, установи та заклади Національної гвардії України є правонаступниками відповідних органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих навчальних закладів, навчальних військових частин, органів і підрозділів забезпечення, установ внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. При цьому акти на право постійного користування земельними ділянками та свідоцтва про право власності на нерухоме майно не потребують переоформлення;

    {Підпункт 1 пункту 3 розділу VIII в редакції Закону № 920-VIII від 24.12.2015 }

    {Підпункт 2 пункту 3 розділу VIII виключено на підставі Закону № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3) дія цього Закону в частині соціального і правового захисту військовослужбовців Національної гвардії України поширюється на осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку із складу внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, а також на членів сімей військовослужбовців внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, які загинули (померли), пропали безвісти, стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби до набрання чинності цим Законом.

    {Підпункт 3 пункту 3 розділу VIII із змінами, внесеними згідно із Законом № 2581-VIII від 02.10.2018 }

    3 - 1 . Установити, що тимчасово до визначення на законодавчому рівні іншого суб’єкта виконання відповідних функцій Національна гвардія України продовжує здійснювати:

    конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, до Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, апеляційних судів з розгляду цивільних і кримінальних справ, місцевих загальних судів, перелік яких визначається Міністром внутрішніх справ України, та відповідних установ виконання покарань, попереднього ув’язнення (крім гауптвахт) та ізоляторів тимчасового тримання, а також охорону їх у залі суду;

    конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі під час їх екстрадиції;

    участь у розшуку, переслідуванні і затриманні осіб, взятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі або арешту, які втекли з-під варти.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 1 згідно із Законом № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3 - 2 . Військові частини (підрозділи) Національної гвардії України, що здійснюють функції, передбачені пунктом 3 - 1 цього розділу, під час дії воєнного стану залишаються у підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ України.

    Порядок організації виконання зазначених функцій, у тому числі порядок взяття та зняття з обслуговування Національною гвардією України судів, організації військових і спеціальних перевезень затверджуються Міністром внутрішніх справ України.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 2 згідно із Законом № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3 - 3 . Військовослужбовці Національної гвардії України під час конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, у тому числі під час їх екстрадиції, а також забезпечення охорони осіб, які тримаються під вартою, під час судових засідань та під час прийняття участі у розшуку, переслідуванні і затриманні цих осіб, які втекли з-під варти, мають право:

    застосовувати в межах компетенції превентивні та поліцейські заходи примусу, визначені Законом України "Про Національну поліцію";

    проводити обшук осіб, узятих під варту, огляд речей цих осіб і вилучати заборонені речі, предмети і документи та передавати їх уповноваженій особі. Особистий обшук проводиться особами однієї статі із особами, узятими під варту.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 3 згідно із Законом № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3 - 4 . Під час конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, у тому числі під час їх екстрадиції, а також під час забезпечення охорони осіб, які тримаються під вартою, під час судових засідань, військовослужбовці Національної гвардії України до цих осіб застосовують кайданки у випадках:

    учинення фізичного опору адміністрації установи виконання покарань та/або військовослужбовцю Національної гвардії України;

    відмови йти під охороною - на час конвоювання;

    спроби самогубства або заподіяння собі каліцтва, у разі нападу на засуджених та інших осіб - до заспокоєння особи;

    винесення судом вироку про довічне позбавлення волі - коли оголошується вирок і здійснюється конвоювання цих засуджених;

    конвоювання в літаку;

    конвоювання особи, яка вчинила втечу з-під варти (охорони), після затримання.

    У разі відсутності кайданок військовослужбовці Національної гвардії України мають право використовувати підручні засоби для зв’язування.

    Під час харчування, справляння природних потреб, проходження санітарної обробки осіб, узятих під варту, а також у разі виникнення загрози їхньому життю чи раптового захворювання наручники знімають за вказівкою особи, яка дала розпорядження про їх застосування, або старшого начальника, а також за вказівкою начальника варти, що здійснює конвоювання (охорону).

    Для конвоювання осіб, узятих під варту, засуджених до позбавлення волі або арешту, а також участі у розшуку, переслідуванні і затриманні цих осіб, у разі їх втечі з-під варти можуть застосовуватися службові собаки.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 4 згідно із Законом № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3 - 5 . Крім підстав, визначених статтею 18 цього Закону, військовослужбовці Національної гвардії України під час конвоювання осіб, узятих під варту та/або засуджених до позбавлення волі, у тому числі під час їх екстрадиції, а також під час забезпечення охорони осіб, які тримаються під вартою, під час судових засідань у судах мають право особисто або в складі підрозділу застосовувати вогнепальну зброю для затримання особи, яка намагається втекти з-під варти.

    У зазначеному випадку право застосовування вогнепальної зброї виникає, коли такі особи перетинають лінію охорони, якою є:

    в установах виконання покарань - основна огорожа, у разі її відсутності - межа об’єкта, позначена пересувними захисними засобами або покажчиками з надписом "заборонена зона - прохід заборонено";

    на транспортних засобах - стіни (борти), підлога, дах вагона, автомобіля;

    у залах (кімнатах) судового засідання та камері для підсудних (засуджених) - стіни, підлога, стеля, двері та вікна зали (кімнати, камери);

    під час конвоювання пішим порядком - лінія розміщення найближчих від колони чатових.

    Лінію охорони зазначають на схемі охорони та оголошують конвойованим особам.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 5 згідно із Законом № 920-VIII від 24.12.2015 }

    3 - 6 . Установити, що порядок передачі дрібнокаліберних патронів калібру 5,6 міліметра, придатних для використання і зберігання, державним і комунальним закладам фізичної культури і спорту, що мають право відповідно до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" використовувати спортивну вогнепальну (крім бойової) зброю, визначається Кабінетом Міністрів України.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 6 згідно із Законом № 1518-IX від 02.06.2021 }

    3 - 7 . Установити, що контракти з іноземцями та особами без громадянства про проходження ними військової служби у Національній гвардії України, укладені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту та Національній гвардії України", вважаються укладеними на законних підставах, чинними на день набрання чинності зазначеним Законом та продовжують діяти протягом строку, на який їх було укладено.

    {Розділ VIII доповнено пунктом 3 - 7 згідно із Законом № 2863-IX від 12.01.2023 }

    4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону:

    привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

    прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;

    забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

    вжити необхідних заходів, пов’язаних з реформуванням внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;

    під час підготовки проектів законів про Державний бюджет України передбачати видатки на фінансування Національної гвардії України.

    Виконуючий обов'язки
    Президента України,
    Голова Верховної Ради
    України




    О.ТУРЧИНОВ

    м. Київ
    13 березня 2014 року
    № 876-VII


    0/0

    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати