Стаття 17. Гірничий відвід

Про надра (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 1543

    Просмотров

  • 1543

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Гірничий відвід - це частина надр, надана користувачам для промислової розробки родовищ корисних копалин.

    Гірничий відвід надається виключно для гірничих об’єктів, розробка родовищ корисних копалин на яких здійснюється підземним способом. Користування надрами за межами гірничого відводу на таких об’єктах забороняється.

    Гірничий відвід для гірничих об’єктів, передбачених частиною другою цієї статті, надається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, на безоплатній основі.

    При наданні гірничого відводу вирішуються питання щодо правильності поділу родовищ корисних копалин на окремі гірничі відводи з метою запобігання залишенню поза гірничими відводами менш цінних родовищ корисних копалин та непридатних для самостійної розробки, дотримання вимог безпеки під час проведення гірничих і підривних робіт при розробці родовищ корисних копалин та при використанні надр для інших цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, запобігання виникненню небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища.

    Заявка на одержання гірничого відводу включає:

    1) заяву, в якій зазначаються найменування підприємства чи відомості про громадянина, що має намір одержати гірничий відвід, місцезнаходження гірничого відводу та мета, для якої він одержується;

    2) проект гірничого відводу у двох примірниках, складений відповідно до Порядку надання (відмови у наданні) гірничих відводів;

    3) згоду відповідних сільських, селищних, міських і районних рад, рад об’єднаних територіальних громад та органів виконавчої влади на одержання гірничого відводу під територією, на якій розміщені будівлі, споруди, населені пункти, джерела водопостачання, водоймища, об’єкти природно-заповідного фонду, пам’ятки історії, культури або мистецтва, об’єкти спеціального чи іншого призначення, для користування надрами на території їхньої діяльності.

    Порядок надання (відмови у наданні) гірничого відводу та форма заяви, що подається для одержання гірничого відводу, затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень Закону України "Про адміністративну процедуру" та цього Кодексу.

    Строк дії гірничого відводу повинен відповідати строку дії спеціального дозволу на користування надрами.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, протягом 21 календарного дня з дня надходження заяви для одержання гірничого відводу та необхідних документів надає гірничий відвід або відмовляє в його наданні із зазначенням підстави, визначеної частиною десятою цієї статті.

    Гірничий відвід набирає чинності з дня доведення рішення про його надання до відома надрокористувача.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, відмовляє у наданні гірничого відводу у разі:

    подання користувачем неповного пакета документів, необхідних для одержання гірничого відводу, та (або) їх подання з порушенням встановленого порядку;

    оформлення поданих документів для одержання гірничого відводу з порушенням встановлених вимог та (або) виявлення в них невідповідності законодавству України.

    У разі зміни користувача надр, реорганізації підприємства або продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами без зміни меж об’єкта надрокористування підлягають переоформленню гірничий відвід та надпис на копії топографічного плану поверхні.

    У разі виникнення підстави для переоформлення гірничого відводу користувач протягом 90 календарних днів з дня переоформлення спеціального дозволу на користування надрами подає заяву про переоформлення гірничого відводу із зазначенням номера спеціального дозволу на користування надрами, форма якої встановлюється Кабінетом Міністрів України, два примірники викопіювання з топографічного плану поверхні, геологічні розрізи, оформлені відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України.

    Підставою для відмови у переоформленні гірничого відводу є:

    1) подання неповного пакета документів, необхідних для переоформлення гірничого відводу;

    2) оформлення поданих документів для переоформлення гірничого відводу з порушенням встановлених вимог та (або) виявлення в них недостовірних відомостей.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переоформлює гірничий відвід протягом 15 календарних днів з дня надходження документів, визначених частиною п’ятою цієї статті.

    У разі переоформлення гірничого відводу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, не пізніше наступного робочого дня після переоформлення гірничого відводу приймає рішення про втрату чинності гірничим відводом, що був переоформлений, шляхом його відкликання.

    Переоформлений гірничий відвід набирає чинності з дня доведення його до відома надрокористувача.

    Строк дії переоформленого гірничого відводу не може перевищувати строк дії гірничого відводу, що переоформлявся.

    У разі спливу строку для подання заяви про переоформлення гірничого відводу користувач може подати заявку та документи, визначені частиною п’ятою цієї статті, для одержання гірничого відводу.

    Рішення про відмову у видачі, переоформленні гірничого відводу приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру".

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, повідомляє надрокористувача щодо видачі, переоформлення гірничого відводу відповідно до порядку, визначеного Законом України "Про адміністративну процедуру".

    Надання гірничих відводів інвесторам, з якими укладено угоду про розподіл продукції, для гірничих об’єктів, передбачених частиною другою цієї статті, здійснюється на підставі укладеної угоди про розподіл продукції.

    Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, забезпечує інформаційну взаємодію з Державним земельним кадастром з метою надання за допомогою технологічних та програмних засобів Державного земельного кадастру відомостей про ділянки надр, надані у користування.

    {Стаття 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2562-VI від 23.09.2010 , 3530-VI від 16.06.2011 , № 5456-VI від 16.10.2012 , № 2314-VIII від 01.03.2018 , № 402-IX від 19.12.2019 , № 1423-IX від 28.04.2021 ; в редакції Законів № 2805-IX від 01.12.2022 , № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Предыдущая

    28/81

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати