Главная Сервисы для юристов ... Законы Про фермерське господарство Стаття 22. Фермерське господарство як об’єкт майнових прав Стаття 22. Фермерське господарство як об’єкт майно...

Стаття 22. Фермерське господарство як об’єкт майнових прав

Про фермерське господарство (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1356

    Просмотров

  • 1356

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Фермерське господарство як цілісний майновий комплекс включає майно, передане до складеного капіталу, не розподілений прибуток, майнові та інші зобов’язання.

    2. За рішенням членів фермерського господарства відповідно до закону фермерське господарство як цілісний майновий комплекс може бути відчужене на підставі цивільно-правових угод громадянам України, які мають право на створення фермерського господарства, або юридичним особам України для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

    3. Громадяни, які придбали майно фермерського господарства як цілісного майнового комплексу на підставі цивільно-правової угоди, подають у встановленому порядку Статут фермерського господарства на державну реєстрацію.

    Предыдущая

    23/38

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Режим спільної сумісної власності подружжя поширюється і на частку в статутному (складеному) капіталі фермерського господарства (ВС КГС 922/3059/16 від 07.10.2021 р.).
     У справі про банкрутство ФОПа було проведено аукціон з продажу майна банкрута у вигляді ЦМК. До складу ЦМК увійшли квартира та 100 % корпоративних прав ФГ. У результаті аукціону, ліквідатор боржника уклав договори купівлі-продажу майна із переможцем, підписав акти приймання-передачі майна (далі - акти). Проте, дружина ФОПа-боржника, не погодилася з результатами аукціону та звернулася до суду із заявою про визнання їх недійсними (договорів купівлі-продажу та актів). Мотивувала - окрім іншого - тим, що ліквідатор при формуванні ліквідаційної маси не здійснив виділ частки в спільному майні подружжя та здійснив продаж майна (корпоративних прав), на яке не може бути звернено стягнення.

    Суд першої інстанції (із чим погодився суд апеляційної інстанції) відмовив їй у позові, оскільки статутний капітал ФГ, незважаючи на його створення під час перебування боржника у зареєстрованому шлюбі з позивачкою, не може бути автоматично визнаний спільною власністю подружжя, адже вона не довела спільність коштів, покладених в основу формування статутного капіталу ФГ (не довела презумпції спільності права власності на майно). Так, учасником ФГ вона не була, внесок до статутного капіталу ФГ не вносила - тому суд не вважав, що вона має права на отримання дивідендів та майна, пропорційного внеску, яке виникає в одного з подружжя щодо спільних коштів у разі припинення членства в ФГ. 

    Постановляючи рішення у цій справі ВС КГС вказав наступне:

    • Щодо наявності корпоративних прав у ФГ 

    Відповідно до частин п`ятої, шостої статті 63 ГК України корпоративними є не тільки кооперативні підприємства та підприємства, що створюються у формі господарського товариства, але й інші підприємства, особливості правового регулювання та статусу яких визначається ГК України та іншими законодавчими актами.  Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати