Главная Сервисы для юристов ... Законы Про енергетичну ефективність будівель Стаття 15-2. Зразкова роль органів державної влади щодо енергетичної ефективності будівель Стаття 15-2. Зразкова роль органів державної влади...

Стаття 15-2. Зразкова роль органів державної влади щодо енергетичної ефективності будівель

Про енергетичну ефективність будівель (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 680

    Просмотров

  • 680

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. З метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні енергетичної ефективності будівель Кабінет Міністрів України встановлює цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади, який переглядається кожні п’ять років.

    Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади розраховується центральним орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення енергетичної ефективності.

    {Абзац другий частини першої статті 15 - 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3764-IX від 04.06.2024 }

    2. Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади виражається числовим значенням щорічного зменшення споживання енергії (у тому числі вираженої в показниках первинної енергії), яке досягається в результаті приведення до мінімальних вимог з енергоефективності будівель, площа яких становить не менше 1 відсотка площі будівель, на які поширюється дія цієї статті.

    3. Методика розрахунку цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади розробляється та затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності.

    {Частина третя статті 15 - 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3764-IX від 04.06.2024 }

    4. Вимога щодо досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади поширюється на будівлі, які відповідають усім таким ознакам:

    1) перебувають у державній чи комунальній власності;

    2) у яких розміщується апарат центрального органу виконавчої влади;

    3) опалювана площа перевищує 250 квадратних метрів.

    5. Вимога щодо досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади не поширюється на будівлі, які:

    1) належать до об’єктів культурної спадщини;

    2) використовуються релігійними організаціями для проведення богослужінь, релігійних обрядів і церемоній, навчальних заходів;

    3) забезпечують діяльність Збройних Сил України або інших органів державної влади, що забезпечують формування державної політики та реалізацію функцій із забезпечення національної безпеки та оборони.

    6. Для визначення та моніторингу досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, формує та оприлюднює базу даних будівель органів державної влади.

    {Частина шоста статті 15 - 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3764-IX від 04.06.2024 }

    7. База даних будівель органів державної влади є складовою Бази даних будівель та формується і ведеться відповідно до порядку, визначеного частиною п’ятою статті 15 - 1 цього Закону. Доступ до Бази даних будівель є безоплатним.

    8. Для досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади щороку, до 30 травня, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, формує план заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель органів державної влади на наступний календарний рік із зазначенням джерел та механізмів фінансування таких заходів.

    План заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель органів державної влади затверджується Кабінетом Міністрів України.

    {Частина восьма статті 15 - 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3764-IX від 04.06.2024 }

    9. Досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади з метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у сфері енергетичної ефективності здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та/або програм цільового фінансування.

    Іншими джерелами фінансування заходів з енергоефективності, спрямованих на досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади, можуть бути кошти, залучені на безоплатній та безповоротній основі, у тому числі отримані гранти, та інші джерела, не заборонені законодавством.

    10. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення енергетичної ефективності, здійснює моніторинг досягнення цільового показника економії енергії в будівлях органів державної влади та щороку до 10 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, подає до Кабінету Міністрів України зведену інформацію про результати такого моніторингу. Порядок здійснення моніторингу досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності.

    {Частина десята статті 15 - 2 в редакції Закону № 3764-IX від 04.06.2024 }

    11. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері забезпечення енергетичної ефективності, повідомляє Секретаріат Енергетичного Співтовариства про досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади з урахуванням вимог актів законодавства Європейського Союзу, Енергетичного Співтовариства кожні три роки, до 30 квітня.

    {Частина одинадцята статті 15 - 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3764-IX від 04.06.2024 }

    {Закон доповнено статтею 15 - 2 згідно із Законом № 2392-IX від 09.07.2022 }

    Предыдущая

    18/21

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати