Главная Сервисы для юристов ... Законы Про електронні комунікації Стаття 48. Отримання ліцензії на користування радіочастотним спектром Стаття 48. Отримання ліцензії на користування раді...

Стаття 48. Отримання ліцензії на користування радіочастотним спектром

Про електронні комунікації (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 935

    Просмотров

  • 935

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Суб’єкт господарювання, який подав повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій відповідно до статті 16 цього Закону та має намір здійснювати таку діяльність з використанням радіочастотного спектра на засадах індивідуальних прав, звертається до регуляторного органу із заявою про видачу ліцензії на користування радіочастотним спектром.

    2. Для отримання ліцензії суб’єкт господарювання подає до регуляторного органу відповідну заяву.

    Заява подається шляхом заповнення встановленої регуляторним органом форми в електронному кабінеті на електронній регуляторній платформі із застосуванням засобу кваліфікованого електронного підпису.

    Заява повинна містити таку інформацію:

    1) повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця;

    2) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України - для юридичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, або номер документа (паспорта) (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта або номером документа (паспорта) - для фізичних осіб - підприємців;

    3) відомості про радіочастотний спектр, необхідний для здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій;

    4) відомості щодо типів радіомережі або радіотехнології, що плануються використовуватися, - для смуг, щодо яких планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні передбачені обмеження відповідно до частини другої статті 41 цього Закону;

    5) територію, в межах якої планується користування радіочастотами;

    6) строк, протягом якого планується користування радіочастотами;

    7) план освоєння радіочастот із зазначенням строків початку та повного освоєння замовлених смуг радіочастот, а також строків задіяння щодо кожного регіону території, на якій планується користування радіочастотами.

    При формуванні електронної форми заяви (згідно з пунктами 1 і 2 абзацу першого цієї частини) використовуються дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань шляхом автоматизованого обміну інформацією.

    При формуванні електронної форми заяви електронна регуляторна платформа забезпечує перевірку повноти її заповнення.

    Забороняється вимагати від заявників інші документи, що не передбачені цією частиною.

    3. Регуляторний орган на електронній регуляторній платформі розміщує роз’яснення та надає методичну допомогу бажаючим отримати ліцензію.

    4. Заява про видачу ліцензії залишається без руху, якщо:

    {Абзац перший частини четвертої статті 48 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    1) заява подана (підписана) особою, яка не має на це повноважень;

    2) радіотехнологія не визначена у плані розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні або заявлені типи радіообладнання, які не внесені до реєстру радіообладнання або не відповідають умовам, визначеним цим реєстром;

    3) строк застосування радіотехнології, яку заявлено, згідно з планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні закінчується менше ніж за два роки.

    5. У разі якщо заява про видачу ліцензії залишена без руху, регуляторний орган інформує про це заявника у письмовій формі із зазначенням відповідних підстав протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви. Таке інформування здійснюється на підставі процедурного рішення посадової особи регуляторного органу.

    {Абзац перший частини п'ятої статті 48 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі усунення причин, що були підставою для прийняття рішення про залишення заяви без руху, у строк, визначений регуляторним органом, розгляд справи продовжується. У разі неусунення причин, що були підставою для прийняття рішення про залишення заяви без руху, у строк, визначений регуляторним органом, провадження у справі закривається.

    {Абзац другий частини п'ятої статті 48 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    6. Регуляторний орган у п’ятиденний строк з дня надходження заяви надсилає до державного підприємства, що перебуває у сфері його управління, документи, подані заявником для проведення технічної експертизи з питань попередньої оцінки можливості виконання умов забезпечення електромагнітної сумісності запланованого радіообладнання.

    У разі якщо заяву залишено без руху, такий строк обчислюється з дня, наступного за днем відновлення руху заяви після усунення причин, що були підставою для залишення заяви без руху.

    {Частину шосту статті 48 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    7. Державне підприємство протягом 10 робочих днів з дня отримання від регуляторного органу документів (без урахування строків погодження та міжнародної координації користування радіочастотним спектром) здійснює технічну експертизу з питань попередньої оцінки можливості виконання умов електромагнітної сумісності радіообладнання і подає до регуляторного органу її результати.

    У разі необхідності міжнародної координації державне підприємство повідомляє про це регуляторний орган для інформування заявника про строки розгляду заяви.

    8. Протягом 10 робочих днів з дати отримання від державного підприємства результатів технічної експертизи регуляторний орган приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у видачі ліцензії. У триденний строк після прийняття зазначеного рішення витяг з рішення та повідомлення, що містить рахунок, на який має бути внесено плату за видачу ліцензії, направляються заявнику.

    У рішенні про видачу ліцензії може зазначатися попередня оцінка можливості виконання умов забезпечення електромагнітної сумісності запланованого радіообладнання із діючим радіообладнанням, а також інші обмеження користування радіочастотним спектром у відповідних смугах радіочастот.

    9. Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії є:

    1) невідповідність змісту поданих документів плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні;

    2) негативні результати технічної експертизи державного підприємства з питань попередньої оцінки можливості виконання умов забезпечення електромагнітної сумісності запланованого радіообладнання;

    3) недостовірність даних щодо технічних параметрів у документах, поданих заявником для отримання ліцензії;

    4) раніше прийняте рішення про видачу ліцензії на користування радіочастотним спектром, що заявляється, на конкурсних засадах, крім випадків припинення дії такої ліцензії;

    5) невідповідність заявника, у разі видачі ліцензії, обмеженням щодо накопичення смуг радіочастот, передбаченим статтею 57 цього Закону, якщо таке накопичення буде спотворювати конкуренцію.

    Рішення про відмову у видачі ліцензії приймається, за умови забезпечення особі права на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

    {Частину дев'яту статті 48 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    10. Якщо протягом 30 календарних днів з дня направлення заявнику повідомлення про прийняття рішення щодо видачі йому ліцензії до регуляторного органу не надійшло підтвердження від Державної казначейської служби України щодо внесення плати за її видачу, регуляторний орган відкликає рішення про видачу ліцензії.

    {Частина десята статті 48 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    11. Зміст та форма ліцензії визначаються регуляторним органом. У ліцензії не зазначаються радіотехнології.

    12. Ліцензія на користування радіочастотним спектром оформлюється регуляторним органом в електронному вигляді шляхом внесення відомостей, визначених відповідно до частини одинадцятої цієї статті, до ліцензійного реєстру.

    За зверненням суб’єкта господарювання уповноважені посадові особи регуляторного органу протягом трьох робочих днів надають (надсилають) йому в паперовій формі на безоплатній основі витяги з ліцензійного реєстру на бланку регуляторного органу.

    Предыдущая

    47/128

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати