Главная Сервисы для юристов ... Законы Про державну таємницю Стаття 22. Допуск громадян до державної таємниці

Стаття 22. Допуск громадян до державної таємниці

Про державну таємницю (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 21493

    Просмотров

  • 21493

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Залежно від ступеня секретності інформації встановлюються такі форми допуску до державної таємниці:

    форма 1 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "особливої важливості", "цілком таємно" та "таємно";

    форма 2 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності "цілком таємно" та "таємно";

    форма 3 - для роботи з секретною інформацією, що має ступінь секретності "таємно",

    а також такі терміни дії допусків:

    для форми 1 - 5 років;

    для форми 2 - 7 років;

    {Абзац сьомий частини першої статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2432-VI від 06.07.2010 }

    для форми 3 - 10 років.

    {Абзац восьмий частини першої статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2432-VI від 06.07.2010 }

    Допуск до державної таємниці надається дієздатним громадянам України віком від 18 років, які потребують його за умовами своєї службової, виробничої, наукової чи науково-технічної діяльності або навчання, органами Служби безпеки України після проведення їх перевірки. Порядок надання допуску до державної таємниці визначається Кабінетом Міністрів України.

    {Частина друга статті 22 в редакції Закону № 2432-VI від 06.07.2010 }

    В окремих випадках, які визначаються міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, за погодженням із Службою безпеки України громадянам України віком від 16 років може надаватися допуск до державної таємниці із ступенями секретності "цілком таємно" та "таємно", а віком від 17 років - також до державної таємниці із ступенем секретності "особливої важливості".

    Для розгляду питання про надання громадянам допуску до державної таємниці державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, де працюють, проходять службу або навчаються громадяни, оформляються документи, які надсилаються до органів Служби безпеки України. Перелік та форми таких документів, а також порядок їх надання визначаються Кабінетом Міністрів України.

    {Частина четверта статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законами № 293-VI від 21.05.2008 , № 2592-VI від 07.10.2010 ; в редакції Закону № 2432-VI від 06.07.2010 }

    Допуск до державної таємниці під час застосування до боржника судових процедур банкрутства у встановленому законодавством порядку надається органами Служби безпеки України арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору) після проведення його перевірки за поданням державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, до сфери управління якого (якої) належить боржник або який (яка) є замовником робіт, пов’язаних з державною таємницею.

    {Статтю 22 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4212-VI від 22.12.2011 }

    Якщо потреба громадянина у відомостях, що становлять державну таємницю, не пов'язана з місцем роботи, служби або навчання, документи про надання допуску до державної таємниці можуть оформлятися за місцем провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.

    {Частина статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2978-VI від 03.02.2011 }

    Надання допуску передбачає:

    визначення необхідності роботи громадянина із секретною інформацією;

    перевірку громадянина у зв'язку з допуском до державної таємниці;

    взяття громадянином на себе письмового зобов'язання щодо збереження державної таємниці, яка буде йому довірена;

    одержання у письмовій формі згоди громадянина на передбачені законом обмеження прав у зв'язку з його допуском до державної таємниці;

    ознайомлення громадянина з мірою відповідальності за порушення законодавства про державну таємницю.

    {Частину статті 22 виключено на підставі Закону № 2432-VI від 06.07.2010 }

    Предыдущая

    22/39

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати