Главная Сервисы для юристов ... Законы Про Державну спеціальну службу транспорту Стаття 5. Комплектування особового складу Державної спеціальної служби транспорту Стаття 5. Комплектування особового складу Державно...

Стаття 5. Комплектування особового складу Державної спеціальної служби транспорту

Про Державну спеціальну службу транспорту (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 730

    Просмотров

  • 730

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    До особового складу Державної спеціальної служби транспорту входять військовослужбовці, державні службовці та працівники.

    {Частина перша статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Стосовно осіб, які претендують на зайняття посад у Державній спеціальній службі транспорту, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто, в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

    {Частина друга статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Особи, які претендують на зайняття посад у Державній спеціальній службі транспорту, до призначення на відповідну посаду подають в установленому Законом України "Про запобігання корупції" порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік та зобов’язані повідомити керівнику органу управління чи керівнику структурного підрозділу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі чи підрозділі близьких їм осіб.

    {Частина третя статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Державна спеціальна служба транспорту комплектується військовослужбовцями на добровільній основі за контрактом та кадровим складом, а також за призовом.

    {Частина четверта статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, можуть у добровільному порядку (за контрактом) проходити військову службу в Державній спеціальній службі транспорту з підстав, у випадках і порядку, передбачених Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу". Іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону вперше приймаються на військову службу до Державної спеціальної служби транспорту, беруть офіційні зобов’язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов’язки військової служби.

    {Статтю 5 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2863-IX від 12.01.2023 }

    Перелік посад військовослужбовців, які можуть бути заміщені державними службовцями та працівниками, визначається Міністерством оборони України.

    {Частина статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Відносини, пов’язані з прийняттям громадян на роботу, виконанням ними службових обов’язків, звільненням з роботи у Державній спеціальній службі транспорту, регулюються законодавством України.

    Порядок проходження служби військовослужбовцями Державної спеціальної служби транспорту визначається Положенням, що затверджується указом Президента України.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 567-VIII від 01.07.2015 ; в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    На військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту поширюється дія статутів Збройних Сил України. Військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту мають право на носіння військової форми одягу із знаками розрізнення, зразки яких затверджуються відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законами № 567-VIII від 01.07.2015 , № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    {Частину статті 5 виключено на підставі Закону № 144-IX від 02.10.2019 }

    Посадові особи Державної спеціальної служби транспорту не можуть мати в прямому підпорядкуванні або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    У разі виникнення обставин, що порушують вимоги частини десятої цієї статті, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк. Якщо у зазначений строк ці обставини добровільно ними не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з дня виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває в підпорядкуванні, підлягає звільненню із служби.

    Військові посадові особи Державної спеціальної служби транспорту, крім військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу, зобов’язані подавати щороку, до 1 квітня, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку та на умовах, встановлених Законом України "Про запобігання корупції".

    {Частина статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Посадові особи Державної спеціальної служби транспорту (крім військовослужбовців), стосовно яких набрало законної сили рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності за пов’язане з корупцією правопорушення або набрав законної сили обвинувальний вирок суду за вчинення умисного злочину та/або про встановлення заборони займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, звільняються з роботи у триденний строк з дня одержання органом управління чи структурним підрозділом Державної спеціальної служби транспорту копії відповідного судового рішення. Військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту, стосовно яких набрало законної сили рішення суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, або набрав законної сили обвинувальний вирок суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення військового звання чи позбавлення права займати певні посади, підлягають звільненню зі служби.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013 ; в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

    Посадова особа Державної спеціальної служби транспорту, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013 ; в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020 }

    Посадова особа Державної спеціальної служби транспорту, стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу управління чи керівника структурного підрозділу Державної спеціальної служби транспорту, в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

    {Частина статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Посадових осіб Державної спеціальної служби транспорту, які повідомили про можливі факти корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", вчинених іншими посадовими особами, не може бути звільнено із служби чи змушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв'язку з таким повідомленням або піддано іншим негативним заходам впливу або загрозі таких заходів впливу.

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017 ; в редакції Закону № 524-IX від 04.03.2020 }

    Викривачі корупції користуються також іншими правами та гарантіями захисту, передбаченими Законом України "Про запобігання корупції".

    {Частина статті 5 в редакції Закону № 524-IX від 04.03.2020 }

    На військовослужбовців та інших посадових осіб Державної спеціальної служби транспорту поширюються інші вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

    {Частина статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    Примітка. Термін "пряме підпорядкування" вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання корупції".

    {Примітка статті 5 в редакції Закону № 2225-VIII від 05.12.2017 }

    {Стаття 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3428-IV від 09.02.2006 ; в редакції Закону № 4711-VI від 17.05.2012 }

    Предыдущая

    5/24

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст