Главная Блог ... Консультации от юристов Правовий аналіз основних аспектів медреформування

Правовий аналіз основних аспектів медреформування

Отключить рекламу
 - 112be43734530e1c55bd7c33fe72516bjpg

Вітер змін медичної реформи або як потрапити до лікаря після 1 квітня 2018 року.

Прийняття Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19 жовтня 2017 року (далі Закон) кардинально змінює вектор політики охорони здоров’я у нашій країні.

З 1 квітня 2018 року впроваджується процес укладення громадянами Декларацій про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги.

1 На що це впливає?

Від укладення даного документа залежатиме процес подальшого медичного обслуговування особи, а прийом лікарями первинної медичної допомоги буде здійснюватися саме на основі даних Декларацій. Тобто прийом у сімейного лікаря можливий за наявності укладеної з ним Декларації.

Потрапити до вузькопрофільного спеціаліста буде можливо лише після огляду та подальшого направлення терапевта (сімейного лікаря), з котрим укладено вищезазначену Декларацію, окрім випадків надання екстреної медичної допомоги.

2 За яким критеріями обирається сімейний лікар?

Для того, щоб отримати медичну допомогу Вам необхідно обрати лікаря первинної медичної допомоги (мова наразі йде про вибір терапевта/сімейного лікаря). Вибір лікаря не залежить від зареєстрованого місця проживання та інших чинників, а відповідає лише Вашим особистим вподобанням. Ви наділені правом обирати саме того лікаря, який на Вашу думку надає якісну медичну допомогу, є фахівцем своєї справи та виявляє до Вас належну увагу і турботу. Це може бути як лікар державного закладу охорони здоров’я та приватні медичні заклади, які попередньо уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою охорони здоров’я України.

Зверніть увагу: поняття «сімейний лікар» є умовним, тобто Міністерство охорони здоров’я лише рекомендує звернення всієї сім’ї до одного лікаря, для кращої діагностики захворювань з огляду на їх спадковість та інші фактори, проте кожен з членів сім’ї має право обрати лікаря на свій розсуд, відмінного від інших.

3 Як відбувається процес укладення Декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги?

Після того, як Ви визначились із фахівцем, Вам необхідно буде пройти процедуру укладення Декларації про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги з надавачем медичних послуг.

Зверніть увагу : Надавачам медичних послуг забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та веденні пацієнта, зокрема, на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством.

Укладення Декларації є зручною процедурою як для лікаря так і для пацієнта. В документі будуть вказуватись основні данні пацієнта та лікаря (окрім загальних відомостей вказується інформація про кваліфікацію, заклад в якому працює лікар).

Укладаючи дану Декларацію лікар отримує за кожного пацієнта по 370 гривень щомісячно. Ліміт пацієнтів для одного лікаря складає 2000 осіб. Заробітна плата лікаря тепер залежить від кількості пацієнтів, яких він обслуговує. Проте, це не говорить про те, що сума в 370 гривень за надання медичної допомоги пацієнту отримується лікарем у повному обсязі, вона підлягає перерозподілу, так як лікарі, що надають, наприклад, вторинну медичну допомогу не укладають Декларацій з пацієнтами.

4 Чи можливо змінювати лікаря?

Так, ви вільні у виборі лікаря. Після укладення Декларації з іншим лікарем держава здійснить оплату на його користь з нового кварталу. Стара Декларація буду анульована автоматично.

5 Які послуги будуть безкоштовними, а які за плату?

Послуги поділяються на повністю безкоштовні (зелений список) та повністю платні (червоний список) послуги. Часткової доплати послуг державо не передбачено.

Безкоштовними будуть гарантовані послуги з надання первинної медичної допомоги, а саме допомога сімейного лікаря:

  • надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів;
  • направлення відповідно до медичних показань пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • надання невідкладної медичної допомоги у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнта, який не потребує екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.
  • супровід пацієнтів з хронічними захворюваннями.

Також пацієнти матимуть право на базові гематологічне дослідження , інструментальні методи дослідження (ЕКГ), тести на венеричні захворювання.

Платні послуги :

Точний перелік таких послуг встановлюється. На разі відомо, що це послуги з естетичної медицини, не екстреної стоматології та інші послуги.

6 Чи впроваджуються електронні системи контролю?

Так, передбачено впровадження електронної системи e-Health, яка має знищити застарілу паперову звітність та дозволить збирати дані щодо необхідних послуг в окремих районах та розраховувати їхню вартість. В даній системі заплановано внесення даних про лікаря, для покращення надання інформації пацієнту про його кваліфікацію.

Звертаємо увагу на те, що передбачається створення нового органу – Національної служби здоров’я України (НСЗУ) – замовника медичних послуг, незалежного від постачальників (лікарень, місцевої влади та МОЗ). Це центральний орган виконавчої влади, який замовлятиме послуги для пацієнтів, управлятиме бюджетом і його розподілом між медичними закладами.

Загалом законодавцем було визначено час, за який країна повинна пройти етап адаптації до вищевказаних змін, а саме з 1 січня 2018 року до 2020 року. За цей час повинні в повному обсязі запрацювати усі механізми, закладені в реалізацію даного проекту.

Стверджувати однозначно про те, чи є дана реформа позитивною, чи навпаки, можна буде лише після повного введення її в дію та спостереження механізму її роботи.

Головне, кожна особа повинна знати свої права, аби в жодному разі останні не було порушено, особливо, коли мова йде про Ваше здоров’я і життя.

Залишайтесь здорові. Сподіваюсь наші роз’яснення були для Вас корисними.

Автор консультації: /4105/">ЮА “Правосвідомість”™ Ірина Колишкіна

  • 1789

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1789

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати