Правові позиції Верховного Суду щодо застосування поліграфа в кримінальному судочинстві України
- Автор:
-
4
-
2
-
2404
Пряме посилання на трансляцію https://www.youtube.com/live/q8PYCC8WSwg?si=I5RfoWo7SYmO109A
В 2017 року в Україні відбулась судова реформа, під час якої було утворено новий судовий орган - Верховний Суд. Наслідком судової реформи стало внесення законодавчих змін до всіх український процесуальних кодексів та Закону України «Про судоустрій і статус суддів». Відповідно до внесених змін, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду з 2017 року набули статусу обов’язкових для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права сформульовану Верховним Судом. Крім того, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду з того часу також мають враховуватися усіма іншими судами при застосуванні викладених Верховним Судом норм права. Вказане також відобразилося і на порядку застосування поліграфа в кримінальному судочинстві. За час діяльності Верховного Суду з 2017 року було сформовано найважливіших 10 основних правових позицій цієї вищої судової інстанції, які фактично забезпечили врегулювання застосування поліграфа в суді при розгляді кримінальних справ на теперішній час.
БАЗОВИЙ КУРС навчання медіації відповідно до Закону України «Про медіацію» для можливості самостійно здійснювати діяльність в галузі медіації в Україні (реєстрація за посиланням): https://forms.gle/LFqM6y36JcXTHdZp7
Назаров Олег Анатолійович - член Президії Науково-консультативно-методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, акредитований тренер Національної школи суддів України, атестований Міністерством юстиції України судовий експерт психолог (поліграфолог), кандидат психологічних наук, доцент.
Що встановлює поліграфолог при проведенні тесту на поліграфі?
Чи є тест на поліграфі доказом?
Які вимоги висуваються до судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа?
Що може встановити експертиза на поліграфі в кримінальному судочинстві?
Які підстави призначення експертизи на поліграфі?
1. Голубенко Олег Миколайович : Тільки-но ознайомився з переліком зареєстрованих Мінюстом методик, що стосуються спеціальності 14.1 Психологічні дослідження, за якою автор зареєстрований як судовий експерт в Державному реєстрі експертів. Ні одної методиці, в якій був би зазначений поліграф, як інструмент дослідження, не має. Згідно частини 4 Закону України "Про судову експертизу", методики проведення судових експертиз (крім судово-медичних та судово-психіатричних) підлягають атестації та державній реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Чи не є такий стан речей показником того, що будь-яка судова психологічна експертиза, проведена за допомогою поліграфа, може бути оскаржена лише на підставі того, що поліграф, як інструмент психологічних досліджень, не зазначений ні в одній із зареєстрованих методик?
-
Просмотров
-
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Другие наши сервисы:
-
Бесплатная консультация
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
-
ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
-
ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
-
КАТАЛОГ ЮРИСТОВ
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Попередні стріми
-
ЗНИК БЕЗВІСТИ на полі бою: ФІКСАЦІЯ та ПІЛЬГИ для членів сім’ї
Просмотров:
962
Коментарии:
0
-
Реальные истории людей, которые выбрались из ТЦК в прямом эфире. Отсрочка от мобилизации и выезд
Просмотров:
787
Коментарии:
0
-
Отсрочка от мобилизации по почте. Акт отменили. Последняя практика с 01.09.2024
Просмотров:
2891
Коментарии:
2
-
Штрафы ТЦК и новые правила оформления отсрочки
Просмотров:
2430
Коментарии:
2
-
Практика оформления отсрочки от мобилизации. Штрафы ТЦК. Выезд с 01/08/24
Просмотров:
2985
Коментарии:
1
-
Штрафы ТЦК, как их отменить. Как оформить отсрочку. Уточнение данных
Просмотров:
2850
Коментарии:
2
Как внедрить научные методы доказательств невиновности гражданина на Погранзаставе Львова? Там, сотрудники не знают простых законов Украины и нарушают их. Мою сестру не впустили домой, в Украину из Швейцарии из-за паспорта РФ. В начале войны она бежала от ракет в Европу. Однако, через пару месяцев решила вернуться назад. Сотрудники Погранслужбы Украины издевались над ней, не впускали в Украину, посылали маршрутом "Русского корабля", не давали воды ни ей, ни ее двоим котам, угрожали депортом. Моя сестра 26 лет живет в Киеве по ВНЖ, куда ее в возрасте 8 лет привезли родители украинцы из СССР, она имеет все права, как и граждане Украины, лишь избирательного права она лишена. Вразумить погранцов в законности пребывания и возвращения в Украину было невозможно. И лишь звонок куда надо, в одну силовую структуру, за 10 минут решил все вопросы. Сестру впустили домой. И это было не из-за ее кумовства. Просто погранцам сверху объяснили, что ВНЖ дает иностранцу все те же права, что и гражданам Украины.
світова практика стверджує, що будь які наукові методи щодо людини можуть бути запроваджені лише на добровільній основі. Насилля щодо застосування таких методів є протиправним.
Відповідь на запитання 1. Голубенко Олег Миколайович : Чи є такий стан речей показником того, що будь-яка судова психологічна експертиза, проведена за допомогою поліграфа, може бути оскаржена лише на підставі того, що поліграф, як інструмент психологічних досліджень, не зазначений ні в одній із зареєстрованих методик? Відповідь: не це не так, оскільки судова експертиза це дослідження експертом на підставі наявних у нього спеціальних знань, а вибір способу та методу проведення експертизи є його компетенцією відповідно до нормативних документів Мінюсту (наказ №83/5-98). Тому примушування експерта, до виконання ним експертної роботи певним чином є протиправною діяльністю з урахуванням положень ст. 386 КК України. Відповідно до Порядку атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2008 р. N 595 під поняттям "методика проведення судової експертизи (далі - методика)" слід розуміти результат наукової роботи, що містить систему методів дослідження, які застосовуються в процесі послідовних дій експерта з метою виконання певного експертного завдання і які були розроблені державними спеціалізованими установами, визначеними статтею 7 Закону України "Про судову експертизу" та судовими експертами, які не є працівниками зазначених установ. Тобто стаття 7 Закону надає право державним установам такі методики розробляти і відповідно їх атестовувати включаючи до Реєстру для обліку. Але поряд з державними методиками є і загально відомі наукові методики, які в розробці не потребують, оскільки права на їх авторство належать іншим відомим в науковій сфері дослідникам і якими можуть користуватися судові експерти також. Наразі в Україні в питанні застосування поліграфа, особливо при проведенні експертно-психодіагностичного дослідження є судові методики, які стосуються безпосередньо вивчення індивідуально-типологічних особливостей людини, її емоційної сфери, реакцій тощо і які були розроблені державними установами в теперішній час і відповідно до Порядку включені в Реєстр методик проведення судових експертиз, що також важливо і потрібно при проведення судово-психологічної експертизи. Загальновідомі наукові методики щодо застосування поліграфа, судовий експерт обирає з урахуванням експертно-психофізіологічного дослідження, яке планує провести.