Главная Блог ... Новости Позиція ВП ВС щодо поширення ч.12 ст. 137 ГПК України на відносини забезпечення позову шляхом зупинення стягнення Позиція ВП ВС щодо поширення ч.12 ст. 137 ГПК Укра...

Позиція ВП ВС щодо поширення ч.12 ст. 137 ГПК України на відносини забезпечення позову шляхом зупинення стягнення

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 1

 • 0

 • 4384

Отключить рекламу
 - tn1_1c9376f5e77120500338dcc46deb3f36_61c36fa6a00c3.png

Велика Палата Верховного Суду розглянула касаційну скаргу ТОВ «Торговий дім “Насіння”» на постанову апеляційного суду про забезпечення позову у справі № 910/11552/20 за позовом ТОВ «Торговий дім “Насіння”» до ТОВ «Дюпон Україна» про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Позивач видав відповідачеві вексель на суму 19 186 131,93 грн. Нотаріус вчинив виконавчий напис на векселі про стягнення з ТОВ «Торговий дім “Насіння”» на користь ТОВ «Дюпон Україна» цієї суми. Останнє подало цей напис до примусового виконання. Вбачаючи порушення Закону України «Про нотаріат» при вчиненні спірного виконавчого напису, ТОВ «Торговий дім “Насіння”» звернулося до суду з позовом. Також позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення.

Господарський суд міста Києва заяву ТОВ «Торговий дім “Насіння”» про забезпечення позову задовольнив та зупинив стягнення на підставі виконавчого напису. Суд апеляційної інстанції скасував цю ухвалу суду, а в задоволенні заяви відмовив.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду передав справу на розгляд Великої Палати ВС для розв’язання питання про відступ від висновку, викладеного в постанові Касаційного адміністративного суду у складі ВС від 10 червня 2021 року у справі № 380/5217/20, в якому йдеться про те, що на вимоги, заявлені в заяві про вжиття заходів забезпечення позову, розповсюджуються імперативні приписи ч. 6 ст. 151 КАС України щодо неможливості зупинення судом процедури проведення електронних торгів.

ВП ВС не знайшла підстав для відступу від цих висновків, оскільки предмет і підстави позову, а також вжиті судами заходи забезпечення позову в цій справі та справі № 380/5217/20 суттєво відрізняються.

Також Велика Палата ВС розв’язала питання щодо конкуренції норм п. 5 ч. 1 та ч. 12 ст. 137 ГПК України. ВП ВС вважає, що дія норми ч. 12 ст. 137 ГПК України не поширюється на відносини забезпечення судом позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, що передбачене нормою п. 5 ч. 1 цієї статті.

У разі продажу виконавцем під час примусового виконання виконавчого напису нотаріуса майна позивача та подальшого задоволення позову і визнання цього напису таким, що не підлягає виконанню, ефективний захист або поновлення порушених прав позивача буде неможливим, оскільки спірний виконавчий напис буде вже виконано.

ВП ВС вважає, що суд першої інстанції правильно застосував норми ст. 136 ГПК України та обрав заходи забезпечення позову, які відповідають п. 5 ч. 1 ст. 137 ГПК України. Ураховуючи викладене, Велика Палата ВС касаційну скаргу позивача задовольнила, постанову апеляційного суду скасувала, а ухвалу Господарського суду міста Києва залишила в силі.

Постанова ВП ВС від 24 листопада 2021 року у справі № 910/11552/20 (провадження № 12-44гс21).

Джерело: Верховний Суд

 • 4384

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4384

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст