Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Постанова ККС ВП від 11.03.2019 року у справі №2314/8974/12 Постанова ККС ВП від 11.03.2019 року у справі №231...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова ККС ВП від 11.03.2019 року у справі №2314/8974/12

Державний герб України

Постанова

11 березня 2019 року

м. Київ

Провадження № 51-1138 впс 19

Заступник голови Касаційного кримінального суду Верховного Суду ЩепоткінаВ. В., розглянувши подання Апеляційного суду Черкаської області про направлення кримінальної справи за апеляційними скаргами прокурора Черкаської місцевої прокуратури та обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2, з одного суду апеляційної інстанції до іншого,

встановила:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду, в порядку ст. 38 Кримінально-процесуального кодексу України 1960 року (далі КПК 1960 року), надійшло подання Апеляційного суду Черкаської області про направлення кримінальної справи за апеляційними скаргами прокурора Черкаської місцевої прокуратури та обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2 з Апеляційного суду Черкаської області до апеляційного суду іншої області для розгляду в апеляційному порядку.

Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області для розгляду апеляційних скарг прокурора та обвинуваченого на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 38 КПК 1960 року, з метою забезпечення найбільш об'єктивного і повного розгляду справи, в окремих випадках справа може бути передана на розгляд іншого суду.

Як убачається з наданих матеріалів, до Апеляційного суду Черкаської області з Соснівського районного суду міста Черкаси надійшла кримінальна справа за апеляційними скаргами прокурора Черкаської місцевої прокуратури та обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2 для розгляду в апеляційному порядку.

Згідно з протоколом щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддямисудової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області від 21 лютого 2019 року, визначення колегії суддів для розгляду вказаної кримінальної справи не відбулося, так як не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

В судовій палаті у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області правосуддя здійснюють 8 суддів. З автоматизованого розподілу виключено 6 суддів, оскільки вони вже брали участь у розгляді кримінальної справи щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2 У зв'язку з цим, кількість суддів, які можуть брати участь у розгляді вказаної кримінальної справи, є недостатньою для розподілу справи, що унеможливлює утворення складу суду для судового розгляду.

Відповідно до ст. 17 КПК 1960 року, крім іншого, розгляд справ в апеляційному порядку здійснюється колегіально у складі трьох суддів.

Таким чином, зазначені обставини, відповідно до ст. 38 КПК 1960 року, дають достатні підстави для передачі кримінальної справи за апеляційними скаргами прокурора Черкаської місцевої прокуратури та обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2, до Кропивницького апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного суду.

Керуючись ст. 38 КПК 1960 року,

ухвалила:

Подання Апеляційного суду Черкаської області задовольнити.

Кримінальну справу за апеляційними скаргами прокурора Черкаської місцевої прокуратури та обвинуваченого ОСОБА_2 на вирок Соснівського районного суду міста Черкаси від 31 січня 2018 року щодо ОСОБА_3 та ОСОБА_2 направити для розгляду до Кропивницького апеляційного суду.

Постанова оскарженню не підлягає.

Заступник голови

Касаційного кримінального суду В. В. Щепоткіна

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати