Історія справи
Постанова ВГСУ від 01.03.2016 року у справі №924/167/15Ухвала КГС ВП від 20.03.2018 року у справі №924/167/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2019 року
м. Київ
Справа № 924/167/15
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Ткаченко Н.Г. (головуючого), Білоуса В.В., Жукова С.В.,
за участю секретаря судового засідання Гаращенко Т.М.
за участю представників : Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області - Нетребко О.М., кредитора ТОВ "Твін Експерт"- адвоката Швачки С.В. та арбітражного керуючого Єрохіна О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції через Господарський суд Хмельницької області касаційну скаргу Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області
на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019
та на ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018
у справі № 924/167/15
за заявою Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області
до Відритого акціонерного товариства "Кам'янець-Подільській комбінат хлібопродуктів"
про визнання банкрутство,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 10.03.2015 порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", визнано вимоги Кам'янець-Подільської ОДПІ в сумі 2 958 264,34 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", введено процедуру розпорядження майном на строк 115 календарних днів та призначено розпорядником майна боржника.
Постановою Господарського суду Хмельницької області від 14.11.2016 у справі № 924/167/15 боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора банкрута.
У вересні 2016, під час здійснення ліквідаційної процедури, Кам'янець - Подільська ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області звернулась до господарського суду першої інстанції із заявою про визнання грошових вимог у сумі 8 160 грн., а саме нараховані штрафні санкції з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), за наступні дати 07.02.2015 - 2 040 грн.; 07.03.2015 -2 040 грн.; 07.05.2015 -2 040 грн.; 07.05.2015 - 2040 грн. та із заявою про збільшення поточних грошових вимог у сумі 5 101 116,85 грн., посилаючись на подання № 123 від 21.07.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по бюджетній позичці) станом на 01 липня 2017 року у сумі 843 336 грн.; подання № 138 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (бюджетна позичка) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 31 800 грн.; подання № 140 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (бюджетна позичка) станом на 01 серпня 2017 року в сумі 159 400 грн.; подання № 141 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по бюджетній позичці) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 3 936 383 грн.;подання № 144 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (фінансова допомога) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 37 000 грн.; подання № 145 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по фінансовій допомозі) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 93 197,85 грн.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018 у справі № 924/167/15 (суддя Вибодовський О.Д.) заяву Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" задоволено частково. Заявлені грошові вимоги Кам'янець - Подільської ОДПІГоловного управління Міндоходів у Хмельницькій області в сумі 4 080 грн. визнано та включено до шостої черги задоволення вимог кредиторів, в іншій частині у сумі 4 080 грн. відхилено. Грошові вимоги Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до боржника у справі про банкрутство у розмірі 5 101 116, 85 грн. відхилено.
Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019 у справі № 924/167/15 (судді : Миханюк М.В., Коломис В.В., Саврій В.А.) ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018 залишено без змін.
У касаційній скарзі Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області просить постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019 та ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018 у справі № 924/167/15 скасувати, прийнявши нове рішення про задоволення заяви державної податкової інспекції та визнання грошових вимог в повному обсязі у сумі 5 109 276,85 грн.
Не погоджуючись з прийнятими судовими рішеннями, скаржник посилається на неврахування судами вимог ч. 3 ст. 19Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", згідно якої протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій, проте в даному випадку скаржником нараховано 4 080 грн. штрафних санкцій за неподання податкових декларацій, а не за неналежне виконання грошових зобов'язань, однак зазначеного судами враховано не було.
Крім того, Кам'янець - Подільська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області посилається на те, що відмовляючи у включені до реєстру вимог кредиторів вимог на суму 5 101 116,85 грн., судами попередніх інстанцій не враховано вимоги пункту 6 Порядку обліку заборгованості, в тому числі простроченої, перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками /фінансовою допомогою, наданими Міністерством фінансів у 1993 - 1998 роках, нарахування пені та списання безнадійної заборгованості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 N 174, яким визначено, що облік простроченої заборгованості за бюджетними позичками / фінансовою допомогою ведеться органами Державної казначейської служби у валюті бюджетної позички /фінансової допомоги, в якій вони надані, а також п. 15 цього Порядку за яким, прострочена заборгованість за кредитами, бюджетними позичками /фінансовою допомогою, яка не погашена боржником протягом 30 календарних днів після настання строку платежу, а також нарахована на суму простроченої заборгованості за кредитом, бюджетною позичкою/ фінансовою допомогою пеня стягуються в установленому законодавством порядку органами державної податкової служби за місцем реєстрації боржника відповідно до подання територіальних органів Державної казначейської служби, яке подається у строки, визначені пунктом 10 цього Порядку за встановленою згідно з додатком 1 формою.
Відтак, Кам'янець - Подільською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області при зверненні із заявою про визнання кредиторських вимог на суму 5 101 116,85 грн., на підтвердження зазначених кредиторських вимог надано подання, які відповідають формі, встановленій зазначеним вище Порядком , але судами попередніх інстанцій належним чином це не враховано та не надано належної оцінки.
У відзивах арбітражний керуючий Єрохін О.П. та кредитор ТОВ "Твін Експерт" просять оскаржувані судові рішення залишити без змін, як такі що прийняті з урахуванням вимог Закону про банкрутство.
Протоколом передачі судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) раніше визначеному складу суду від 19.02.2019 для розгляду касаційної скарги у справі № 924/167/15 визначено колегію суддів у складі : Ткаченко Н.Г. - головуючий (доповідач), Жуков С.В., Білоус В.В. та ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 01.03.2019 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019 та ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 10.04.2019 на 10:15 год.
Заслухавши доповідь судді Ткаченко Н.Г., пояснення представників Кам'янець-Подільської ОДПІ, кредитора ТОВ "Твін Експерт" та арбітражного керуючого Єрохіна О.П., перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи касаційної скарги та доводи відзивів на касаційну скаргу, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.
Наведені у касаційній скарзі аргументи не можуть бути підставами для скасування оскаржуваних судових рішень до вимог ст. 311 ГПК України, оскільки вони не підтверджуються матеріалами справи та ґрунтуються на неправильному тлумаченні скаржником норм чинного законодавства.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судами попередніх інстанцій, 10.03.2015 ухвалою Господарського суду Хмельницької області порушено провадження у справі про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, а постановою господарського суду першої інстанції від 14.11.2016 боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.
Під час здійснення ліквідаційної процедури, Кам'янець - Подільська ОДПІ головного управління ДФС у Хмельницькій області звернулась до місцевого господарського суду із заяво про визнання грошових вимог до боржника, з урахуванням заяв про уточнення та збільшення вимог, на загальну суму 5 101 116,85 грн.
Так, кредитор - Кам'янець - Подільська ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області просив визнати кредиторські вимоги у сумі 8 160 грн., а саме нараховані штрафні санкції з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), за такі дати : 07.02.2015 - 2 040 грн.; 07.03.2015 -2 040 грн.; 07.05.2015 -2 040 грн.; 07.05.2015 - 2040 грн.
Суд першої інстанції, з яким погодився і апеляційний суд, перевіривши матеріали справи та врахувавши вимоги ч.1, ч. 5 ст. 19, ч.ч. 3, 4 ст. 23, ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", дійшли висновку про те, що грошові вимоги Кам'янець - Подільської ОДПІ головного управління ДФС у Хмельницькій області до боржника підлягають частковому визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів у шосту чергу у сумі 4 080 грн., що нараховані за 07.02.2015 та 07.03.2015, тобто до дати порушення справи про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", як такі що підтвердженні належними доказами та не суперечать положенням Закону про банкрутство, разом з тим, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку про відхилення грошових вимог Кам'янець - Подільської ОДПІ головного управління ДФС у Хмельницькій області до боржника в іншій частині на суму 4 080 грн., оскільки зазначена сума по сплаті штрафних санкцій нарахована 07.05.2015, тобто після порушення справи про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, а тому підпадає під дію мораторію.
Щодо заявлених кредиторських вимог до боржника на суму 5 101 116,85 грн. суди попередніх інстанцій дійшли наступних висновків.
Кредитор - Кам'янець - Подільська ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області просив визнати грошові вимоги до боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" та внести їх до реєстру вимог кредиторів на суму 5 101 116,85 грн., на підтвердження яких ним надано подання № 123 від 21.07.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по бюджетній позичці) станом на 01 липня 2017 року у сумі 843 336 грн.; подання № 138 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (бюджетна позичка) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 31 800 грн.; подання № 140 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (бюджетна позичка) станом на 01 серпня 2017 року в сумі 159 400 грн.; подання № 141 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по бюджетній позичці) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 3 936 383 грн.;подання № 144 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (фінансова допомога) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 37 000 грн.; подання № 145 від 21.08.2017 про стягнення простроченої заборгованості (пеня по фінансовій допомозі) станом на 01 серпня 2017 року у сумі 93 197,85 грн., проте як зазначено кредитором ця сума боргу до цього часу боржником не погашена.
При цьому, кредитор у заяві про збільшення грошових вимог у сумі 5 101 116,85 грн., посилається на положення ч. 9 ст. 17 Бюджетного кодексу України за якою, прострочена заборгованість суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи території громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) стягується з такого суб'єкта господарювання органами доходів і зборів, що є органами стягнення заборгованості у порядку, передбаченому Податковим кодексом України або іншим законом включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна цього суб'єкта господарювання.
У травні 2018 Кам'янець - Подільська ОДПІ звернулась до суду першої інстанції із клопотанням про витребування доказів, з метою належного підтвердження кредиторських вимог до боржника, Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області надіслано Кам'янець - Подільському управлінню Державної казначейської служби Хмельницької області листа №1263/10/22-01-17-02-17 про надання детального розрахунку сум заборгованості боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", копій кредитних (субкредитних) угод, угод про надання бюджетної позички/фінансової допомоги, відповідно до яких боржник отримав кредит, бюджетну позичку/фінансову допомогу.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 30.05.2018 зазначене клопотання задоволено та витребувано у Кам'янець - Подільського управлінню Державної казначейської служби Хмельницької області детальний розрахунок суми заборгованості ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", копії кредитних (субкредитних) угод, угод про надання бюджетної позички/фінансової допомога, відповідно до яких боржник отримав кредит, бюджетну позичку/фінансову допомогу.
Як вбачається із матеріалів справи та встановлено судами, на виконання вимог ухвали суду першої інстанції від 30.05.2018, Кам'янець - Подільське управління Державної казначейської служби Хмельницької області листом №02/20/573 від 15.06.2018 повідомило суд, що листами №02-09/1517 від 15.09.2005, №02-09/2029 від 28.11.2005, №02-09/822 від 06.02.2006 та №03-28/647 від 10.06.2008 були надані Кам'янець - Подільській ОДПІ належним чином завірені копії підтверджуючих документів по простроченій заборгованості за бюджетними позичками та фінансова допомога на зворотній основі за переліком відповідно до актів прийому-передачі, які були підписані працівниками Кам'янець - Подільської ОДПІ, розрахунок позовних вимог по ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" за отриманими фінансовими допомогами на зворотній основі 1997-1998 років станом на 01.04.2007.
Також Кам'янець - Подільське управління Державної казначейської служби Хмельницької області аналогічну відповідь надіслало Кам'янець - Подільській ОДПІ, однак податковою інспекцією не надано суду зазначених вище відомостей на підтвердження своїх кредиторських вимог.
За таких обставин, враховуючи встановлене вище, місцевий господарський суд та суд апеляційної інстанції дійшли висновку, що заява Кам'янець - Подільська ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання грошових вимог до боржника - ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" на суму 5 101 116,85 грн. не відповідає вимогам ч. 3 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , якою визначено, що до заяви кредитора в обов'язковому порядку додаються, зокрема, документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника, проте зазначена заява кредитора не містить належного розрахунку заборгованості та документів, які б підтверджували обґрунтованість вимог, а зворотного кредитором не доведено.
Відтак, суд першої інстанції, з яким погодився апеляційний господарський суд, дійшов висновку щодо відсутності законних підстав для визнання кредиторських вимог Кам'янець - Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області до боржника у сумі 5 101 116,85 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів.
Провадження по даній справі про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів" здійснюється за Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, чинній з 19 січня 2013.
Статтею 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження (проваджень) у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє відповідному органу або особі, яка здійснює примусове виконання судових рішень, рішень інших органів, за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна.
За ч. 3 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій.
Так, враховуючи положення зазначеної статті, законодавством встановлено заборону на виконання боржником своїх грошових зобов'язань, як наслідок останнього і неможливо притягнути у цей період до відповідальності, отже в період мораторію з боржника знімається відповідальність у такій формі, зокрема, неустойки (штраф, пеня).
Частина 3 статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" містить вимоги до заяви а кредитора.
До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі (ч. 4 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Таким чином, з урахуванням встановленого судами попередніх інстанцій та враховуючи наведені вище вимоги Закону про банкрутство, касаційний суд погоджується з висновками судів першої та апеляційної інстанцій щодо наявності правових підстав для часткового задоволення заяви Кам'янець - Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання кредиторських вимог у сумі 4 080 грн., оскільки ця сума штрафних санкцій нарахована за період до порушення справи про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", а не в період дії мораторію, при цьому судами попередніх інстанцій правомірно віднесено зазначені вимоги до шостої черги задоволення вимог кредиторів, внаслідок звернення до суду з пропуском строку встановленого ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Разом з тим, суд касаційної інстанції погоджується з висновки судів першої та апеляційної інстанцій щодо відхилення заявлених грошових вимог Кам'янець - Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області у сумі 4 080 грн., у вигляді зобов'язань по сплаті штрафних санкцій в період дії мораторію у справі про банкрутство ВАТ "Кам'янець-Подільський комбінат хлібопродуктів", також судами попередніх інстанцій правомірно відхилено заявлені кредиторські вимоги Кам'янець - Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області до боржника щодо 5 101 116, 85 грн. у зв'язку з недоведеністю цих вимог, так як на підтвердження грошових вимог кредитором надано лише подання Кам'янець - Подільського управління Державної казначейської служби Хмельницької області про стягнення простроченої заборгованості (фінансова допомога), (бюджетна позичка), (пеня по фінансовій допомозі), (пеня по бюджетній позичці), проте відсутні належні докази щодо надання кредиту, строків його можливого повернення, належного розрахунку заборгованості, внаслідок чого заява не відповідає приписам ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство.
Відповідно ч. 1 та ч. 2 ст. 300 ГПК України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази.
Таким чином, з урахуванням вище викладеного, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду дійшов висновку, що постанова Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019 та ухвала Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018 у справі № 924/167/15 постановлені у відповідності до фактичних обставин, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права і підстав для їх зміни чи скасування не вбачається.
Оскільки суд дійшов висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає і підстав для скасування оскаржуваних судових рішень не вбачається, судові витрати відповідно до ст.129 ГПК України (в редакції, чинній після 15.12.2017) покладаються на заявника касаційної скарги.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 300, 301, 308, 314, 315, 317 ГПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Касаційну скаргу Кам'янець - Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області залишити без задоволення.
Постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 22.01.2019 та ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 17.09.2018 у справі № 924/167/15 залишити без змін.
Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий, суддя Ткаченко Н.Г.
Судді Білоус В.В.
Жуков С.В.