Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КГС ВП від 24.01.2018 року у справі №926/2301/17 Ухвала КГС ВП від 24.01.2018 року у справі №926/23...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2018 року

м. Київ

Справа № 926/2301/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Вронська Г.О. - головуюча, Баранець О.М., Ткач І.В.,

за участю секретаря судового засідання Варави Ю.В.,

представників учасників справи:

позивача: Левадний Р.С.,

відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області

на рішення Господарського суду Чернівецької області

у складі судді Желік Б.Є.

від 01.09.2017 та

на постанову Львівського апеляційного господарського суду

у складі колегії суддів: Кордюк Г.Т., Гриців В.М., Давид Л.Л.,

від 28.09.2017

за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області

до Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош"

про визнання недійсним рішення Наглядової ради Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош" та спонукання до вчинення дій,

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області (далі - Позивач) звернулось до господарського суду з позовом про визнання недійсним рішення Наглядової ради Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош" (далі - Відповідач, Товариство), оформленого протоколом засідання наглядової ради №1 від 01.02.2017, (далі - Рішення) та зобов'язання Відповідача в установленому Законом України "Про акціонерні товариства" порядку скликати річні загальні збори акціонерів Товариства.

2. Позов мотивований невідповідністю Рішення вимогам частини 5 статті 159 Цивільного кодексу України, частини 2 статті 32, пункту 3 частини 2 статті 52 Закону України "Про акціонерні товариства" та підпункту 9.2.2 пункту 9.2 розділу 9 Статуту Товариства.

3. За доводами Позивача, Рішення унеможливлює реалізацію ним корпоративних прав, зокрема права на участь у загальних зборах, ініціювання включення до проекту порядку денного загальних зборів Товариства пропозицій тощо.

4. Позивач зазначає про необхідність скликання чергових загальних зборів акціонерів Товариства для вирішення низки питань, про включення яких до порядку денного він звертався до Наглядової ради Товариства 6 лютого 2017 року та 3 вересня 2017 року, зокрема: звіт Наглядової ради про роботу за звітний період, про дострокове припинення повноважень Наглядової ради, затвердження річних звітів тощо.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції

5. Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 01.09.2017, яке залишено без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 28.09.2017, у задоволенні позову відмовлено.

6. Судові рішення мотивовані тим, що Рішення є незаконним і необґрунтованим, порушує корпоративні правомочності Позивача щодо участі в управлінні діяльністю Товариства. Однак на думку судів першої та апеляційної інстанцій, Позивачем обраний такий спосіб захисту його порушених прав, який не може бути ефективним, оскільки Рішення вичерпало свою дію станом на 30 квітня 2017 року та не породжує у вересні 2017 року наслідків для Позивача

Короткий зміст вимог касаційної скарги та аргументи учасників справи

7. Позивач подав касаційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та постанову суду апеляційної інстанції, ухвалити нове рішення про задоволення позову.

8. Касаційна скарга мотивована тим, що твердження судів першої та апеляційної інстанцій щодо порушення Рішенням прав Позивача та щодо відсутності підстав для задоволення позову є суперечливими.

9. За доводами Позивача, Законом України "Про акціонерні товариства" не встановлено заборони щодо проведення річних загальних зборів акціонерів після 30 квітня, а позиція судів попередніх інстанцій нівелює право акціонера на оскарження рішення наглядової ради про відмову в проведенні щорічних загальних зборів. При цьому Позивач зазначає, що до 26 червня 2017 року Рішення до нього не надходило.

10. Також Позивач посилається на те, що відповідно до пункту 3 частини 2 статті 52 Закону України "Про акціонерні товариства" до виключної компетенції наглядової ради належить прийняття рішення про проведення чергових або позачергових загальних зборів.

11. Відповідач у встановлений Судом строк відзив на касаційну скаргу не подав.

СТИСЛИЙ ВИКЛАД ОБСТАВИН СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДАМИ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ

12. Згідно з випискою з цінних паперів станом на 11 липня 2017 року Позивач є акціонером Товариства з часткою простих акцій у розмірі 9,7%.

13. У пункті 9.1 розділу 9 Статуту Товариства передбачено, що управління та контроль за діяльністю Товариства здійснюють органи Товариства, зокрема, Наглядова рада. Наглядова рада є органом, що здійснює захист прав акціонерів Товариства і в межах компетенції визначеної Статутом та Законом України "Про акціонерні товариства" контролює та регулює діяльність Генерального директора Товариства.

14. У підпункті 9.2.2 пункту 9.2 розділу 9 Статуту Товариства визначено, що Товариство зобов'язане щороку скликати Загальні збори (річні Загальні збори), які проводяться не пізніше 30 квітня наступного за звітним року на підставі рішення Наглядової ради.

15. Відповідно до підпункту 9.3.6 пункту 9 розділу 9 Статуту Товариства до повноважень Наглядової ради Товариства віднесено прийняття рішення про проведення чергових (річних) і позачергових загальних зборів акціонерів.

16. Згідно з підпунктом 9.3.29 пункту 9.3 розділу 9 Статуту Товариства рішення наглядової ради Товариства оформляються протоколами її засідань.

17. 1 лютого 2017 року Наглядова рада Товариства прийняла Рішення, яке оформлене протоколом №1 засідання Наглядової ради Товариства від 01.02.2017.

18. У Рішенні Наглядова рада Товариства вирішила не проводити щорічні збори акціонерів Товариства у 2017 році, посилаючись на недоцільність проведення зборів у зв'язку з винесенням Господарським судом Чернівецької області ухвали від 30.01.2017 про порушення провадження у справі №926/4739-б/16 про банкрутство Товариства.

19. Позивач звертався до Наглядової ради Товариства з пропозицією провести загальні збори акціонерів та включити до їх порядку денного низку питань, зокрема: звіт виконавчого органу про результати фінансово-господарської діяльності Товариства за звітний період та прийняття рішення за наслідками розгляду звіту, про зобов'язання виконавчого органу здійснити всі можливі заходи для погашення вимог кредиторів відповідно до вимог чинного законодавства з метою збереження майна Товариства та припинення провадження у справі №926/4739-б/16 про банкрутство, визначення основних напрямків діяльності Товариства та погодження фінансового плану Товариства на 2017 рік, звіт наглядової ради про роботу за звітний період та прийняття рішення за наслідками розгляду звіту, звіт ревізійної комісії та затвердження висновків ревізійної комісії за звітний період та прийняття рішення за наслідками розгляду звіту ревізійної комісії, прийняття рішення про дострокове припинення повноважень членів наглядової ради та одночасне обрання нових членів, затвердження річних звітів Товариства за звітний період, розподіл прибутку товариства та затвердження розміру річних дивідендів з урахуванням вимог, передбачених законом (або визначення порядку покриття збитків) відповідно до результатів фінансово-господарської діяльності товариства у 2016 році тощо.

20. Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №052-ЗХ-1-Е від 21.06.17 накладено санкції на Товариство за правопорушення на ринку цінних паперів. У наведеній постанові зазначено, що не скликавши у термін до 30 квітня 2017 року загальні збори акціонерів, Товариство порушило права інвесторів у цінні папери на участь в управлінні емітентом цінних паперів та вчинило правопорушення, за яке передбачена відповідальність, визначена пункті 5 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів".

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

21. Цивільний кодекс України

Стаття 15. Право на захист цивільних прав та інтересів

1. Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. …

Стаття 16. Захист цивільних прав та інтересів судом

1. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

2. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: …

5) примусове виконання обов'язку в натурі; …

Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Стаття 116. Права учасників господарського товариства

1. Учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом:

1) брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом; …

Стаття 159. Загальні збори акціонерів

1. Вищим органом акціонерного товариства є загальні збори акціонерів. …

5. Загальні збори акціонерів скликаються не рідше одного разу на рік.

Позачергові збори акціонерів скликаються у разі неплатоспроможності товариства, а також за наявності обставин, визначених у статуті товариства, та в будь-якому іншому випадку, якщо цього вимагають інтереси акціонерного товариства в цілому.

Порядок скликання і проведення загальних зборів, а також умови скликання і проведення позачергових зборів та повідомлення акціонерів встановлюються статутом товариства і законом.

Стаття 160. Наглядова рада акціонерного товариства

1. В акціонерному товаристві може бути створена наглядова рада акціонерного товариства, яка здійснює контроль за діяльністю його виконавчого органу та захист прав акціонерів товариства. …

22. Господарський кодекс України

Стаття 88. Права і обов'язки учасників господарського товариства

1. Учасники господарського товариства мають право:

брати участь в управлінні справами товариства в порядку, визначеному в установчих документах, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами; …

Стаття 167. Зміст корпоративних прав та корпоративних відносин

1. Корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. …

23. Закон України "Про акціонерні товариства" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин)

Стаття 2. Визначення термінів

1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

… 8) корпоративні права - сукупність майнових і немайнових прав акціонера - власника акцій товариства, які випливають з права власності на акції, що включають право на участь в управлінні акціонерним товариством, отримання дивідендів та активів акціонерного товариства у разі його ліквідації відповідно до закону, а також інші права та правомочності, передбачені законом чи статутними документами; …

Стаття 25. Права акціонерів - власників простих акцій

1. Кожною простою акцією акціонерного товариства її власнику - акціонеру надається однакова сукупність прав, включаючи права на:

1) участь в управлінні акціонерним товариством; …

Стаття 32. Загальні збори акціонерного товариства

1. Загальні збори є вищим органом акціонерного товариства.

2. Акціонерне товариство зобов'язане щороку скликати загальні збори (річні загальні збори).

Річні загальні збори товариства проводяться не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.

До порядку денного річних загальних зборів обов'язково вносяться питання, передбачені пунктами 11, 12 і 24 частини другої статті 33 цього Закону. …

Не рідше ніж раз на три роки до порядку денного річних загальних зборів приватного акціонерного товариства також обов'язково вносяться питання, передбачені пунктами 17 і 18 частини другої статті 33 цього Закону.

Усі інші загальні збори, крім річних, вважаються позачерговими.

Стаття 33. Компетенція загальних зборів

1. Загальні збори можуть вирішувати будь-які питання діяльності акціонерного товариства.

2. До виключної компетенції загальних зборів належить:

1) визначення основних напрямів діяльності акціонерного товариства; …

11) затвердження річного звіту товариства;

12) розподіл прибутку і збитків товариства з урахуванням вимог, передбачених законом; …

17) обрання членів наглядової ради, затвердження умов цивільно-правових договорів, трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з ними, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання договорів (контрактів) з членами наглядової ради;

18) прийняття рішення про припинення повноважень членів наглядової ради, за винятком випадків, встановлених цим Законом; …

24) прийняття рішення за наслідками розгляду звіту наглядової ради, звіту виконавчого органу, звіту ревізійної комісії (ревізора); …

27) вирішення інших питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів згідно із статутом товариства.

3. Повноваження з вирішення питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів, не можуть бути передані іншим органам товариства.

Стаття 38. Пропозиції до порядку денного загальних зборів

1. Кожний акціонер має право внести пропозиції щодо питань, включених до проекту порядку денного загальних зборів акціонерного товариства, а також щодо нових кандидатів до складу органів товариства, кількість яких не може перевищувати кількісного складу кожного з органів. …

5. Пропозиції акціонерів (акціонера), які сукупно є власниками 5 або більше відсотків простих акцій, підлягають обов'язковому включенню до проекту порядку денного загальних зборів. У такому разі рішення наглядової ради про включення питання до проекту порядку денного не вимагається, а пропозиція вважається включеною до проекту порядку денного, якщо вона подана з дотриманням вимог цієї статті. …

Стаття 47. Позачергові загальні збори

1. Позачергові загальні збори акціонерного товариства скликаються наглядовою радою:

1) з власної ініціативи;

2) на вимогу виконавчого органу - в разі порушення провадження про визнання товариства банкрутом або необхідності вчинення значного правочину;

3) на вимогу ревізійної комісії (ревізора);

4) на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків простих акцій товариства;

5) в інших випадках, встановлених законом або статутом товариства. …

2. Наглядова рада приймає рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства або про відмову в такому скликанні протягом 10 днів з моменту отримання вимоги про їх скликання. …

6. У разі якщо протягом строку, встановленого частиною другою цієї статті, наглядова рада не прийняла рішення про скликання позачергових загальних зборів акціонерного товариства, такі збори можуть бути скликані акціонерами, які цього вимагають. Рішення наглядової ради про відмову у скликанні позачергових загальних зборів акціонерів може бути оскаржено акціонерами до суду. …

Стаття 51. Створення наглядової ради акціонерного товариства

1. Наглядова рада акціонерного товариства є органом, що здійснює захист прав акціонерів товариства, і в межах компетенції, визначеної статутом та цим Законом, контролює та регулює діяльність виконавчого органу. …

Стаття 52. Компетенція наглядової ради

1. До компетенції наглядової ради належить вирішення питань, передбачених цим Законом, статутом, а також переданих на вирішення наглядової ради загальними зборами.

2. До виключної компетенції наглядової ради належить: …

2) підготовка порядку денного загальних зборів, прийняття рішення про дату їх проведення та про включення пропозицій до порядку денного, крім скликання акціонерами позачергових загальних зборів;

3) прийняття рішення про проведення чергових або позачергових загальних зборів відповідно до статуту товариства та у випадках, встановлених цим Законом; …

Стаття 55. Засідання наглядової ради

… 4. Рішення наглядової ради приймається простою більшістю голосів членів наглядової ради, які беруть участь у засіданні та мають право голосу, якщо для прийняття рішення статутом акціонерного товариства не встановлюється більша кількість голосів. …

6. Протокол засідання наглядової ради оформлюється протягом п'яти днів після проведення засідання. …

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

Оцінка аргументів учасників справи і висновків судів першої та апеляційної інстанції

24. Суд виходить з того, що відповідно до статті 167 Господарського кодексу України та пункту 8 частини 1 статті 2 Закону України "Про акціонерні товариства" однією зі складових корпоративних прав є правомочність акціонера на участь в управлінні акціонерним товариством, яка реалізується ним, зокрема, шляхом участі в загальних зборах акціонерів. Відтак зазначені права можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання порядку скликання і проведення загальних зборів, зокрема щодо періодичності їх проведення.

25. Загальні збори акціонерів згідно з положеннями статті 159 Цивільного кодексу України та статті 32 Закону України "Про акціонерні товариства" є вищим органом акціонерного товариства. Наведені правові норми зобов'язують акціонерне товариство скликати загальні збори не рідше одного разу на рік (не пізніше 30 квітня наступного за звітним року) та визначають перелік питань, які повинні бути обов'язково включені до порядку денного річних загальних зборів.

26. Прийняття рішення про проведення чергових загальних зборів, дату їх проведення, підготовка порядку денного, включення пропозицій до порядку денного частиною 2 статті 52 Закону України "Про акціонерні товариства" віднесено до виключеної компетенції наглядової ради. Водночас чинне законодавство не передбачає можливість прийняття наглядовою радою рішення про непроведення чергових загальних зборів, зокрема з підстав недоцільності їх проведення чи у зв'язку з іншими обставинами.

27. Зважаючи на викладене, Суд погоджується з висновком судів першої та апеляційної інстанції про те, що прийняття наглядовою радою Товариства Рішення про непроведення річних загальних зборів акціонерів у 2017 році порушує корпоративні права Позивача щодо участі в управлінні діяльністю Товариства, оскільки встановлені законом вимоги до порядку скликання та проведення загальних зборів акціонерів мають завдання забезпечити власникам акцій реальну можливість реалізувати своє право впливати на діяльність товариства через вищий орган управління - загальні збори.

28. Отже, суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про незаконність та необґрунтованість Рішення як такого, що прийняте з порушенням згаданих вимог чинного законодавства та підпункту 9.2.2 пункту 9.2 розділу 9 Статуту Товариства.

29. Однак при цьому суди безпідставно відмовили у захисті прав Позивача, порушених Рішенням та бездіяльністю Товариства щодо непроведення ним чергових загальних зборів. На думку Суду, відповідно до положень статей 15, 16 Цивільного кодексу України порушені права Позивача підлягають захисту шляхом визнання недійсним Рішення, а також спонукання Товариства до виконання його обов'язку - проведення річних загальних зборів.

30. Суд не погоджується з висновком судів першої та апеляційної інстанцій про те, що наведені способи захисту є неефективними та не поновлюють правомочностей Позивача як акціонера Товариства на обов'язкове проведення річних загальних зборів за 2016-2017 роки у зв'язку з неможливістю скликання та проведення річних загальних зборів Товариства пізніше 30 квітня наступного за звітним року.

31. Водночас Суд вважає слушними доводи Позивача про те, що Законом України "Про акціонерні товариство" не встановлено заборони щодо проведення річних загальних зборів акціонерів після 30 квітня, а позиція судів попередніх інстанцій нівелює право акціонера на оскарження рішення наглядової ради про відмову в проведенні щорічних загальних зборів.

32. На думку Суду, передбачений у статті 32 Закону України "Про акціонерні товариство" термін, до якого мають бути проведені річні загальні збори, є за своєю суттю терміном виконання товариством свого обов'язку щодо скликання загальних зборів акціонерів. Встановлення зазначеного терміну спрямоване на забезпечення прав акціонера (на участь в управлінні акціонерним товариством, систематичне інформування акціонера про хід справ у товаристві, його фінансовий стан тощо) та не може розглядатись як обмежувальна умова, що перешкоджає реалізації акціонером відповідних прав. Тобто порушення акціонерним товариством встановленого чинним законодавством терміну скликання та проведення річних загальних зборів не має наслідком звільнення товариства від проведення зазначених зборів за результатами звітного року, а також внесення до порядку денного таких зборів питань, передбачених частиною 2 статті 32 Закону України "Про акціонерні товариства".

33. При цьому Суд враховує, що під час розгляду справи суди не встановили обставини щодо наявності у Позивача реальної можливості захистити свої права шляхом оскарження Рішення та зобов'язання Товариства провести річні загальні збори до 30 квітня 2017 року, зважаючи на обставини своєчасності повідомлення Товариством Позивача про прийняття Рішення.

34. Крім того Суд вважає безпідставним посилання суду апеляційної інстанції на наявність в учасників товариства, що володіють не менш як десятьма відсотками голосів, права самостійно скликати позачергові загальні збори, адже згідно з встановленими судами обставинами Позивач є акціонером Товариства з часткою простих акцій у розмірі лише 9,7%, а спір у даній справі стосується чергових загальних зборів.

35. Водночас володіння Позивачем кількістю акцій, яка є меншою за 10 відсотків простих акцій товариства, не є достатньою підставою для відмови у захисті його права на участь в управлінні акціонерним товариством, закріпленого у статті 116 Цивільного кодексу України, статті 88 Господарського кодексу України, статті 25 Закону України "Про акціонерні товариства", порушеного ухиленням Товариства від виконання встановленого законом обов'язку щодо проведення річних загальних зборів акціонерів.

Висновки за результатами розгляду касаційної скарги

36. Зважаючи на викладене, Суд дійшов висновку про скасування рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції, а також прийняття нового рішення про задоволення позовних вимог.

37. Відтак касаційна скарга Позивача підлягає задоволенню.

Судові витрати

38. Судові витрати, понесені Позивачем у зв'язку з розглядом справи судами першої та апеляційної інстанцій, а також переглядом справи у суді касаційної інстанції, покладаються на Відповідача.

Висновки про правильне застосування норм права

39. Відповідно до статті 167 Господарського кодексу України та пункту 8 частини 1 статті 2 Закону України "Про акціонерні товариства" однією зі складових корпоративних прав є правомочність акціонера на участь в управлінні акціонерним товариством, яка реалізується ним, зокрема, шляхом участі в загальних зборах акціонерів. Відтак зазначені права можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання порядку скликання і проведення загальних зборів, зокрема щодо періодичності їх проведення.

40. Передбачений у статті 32 Закону України "Про акціонерні товариство" термін, до якого мають бути проведені річні загальні збори, є за своєю суттю терміном виконання товариством свого обов'язку щодо скликання загальних зборів акціонерів. Встановлення зазначеного терміну спрямоване на забезпечення права акціонера (на участь в управлінні акціонерним товариством, систематичне інформування його про хід справ у товаристві, його фінансовий стан тощо) та не може розглядатись як обмежувальна умова, що перешкоджає реалізації акціонером відповідних прав. Тобто порушення акціонерним товариством встановленого чинним законодавством терміну скликання та проведення річних загальних зборів не має наслідком звільнення товариства від проведення зазначених зборів за результатами звітного року з урахуванням переліку питань, внесення яких до порядку денного є обов'язковим.

Керуючись статтями 300, 301, 308, 310, 314-317 Господарського процесуального кодексу України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області задовольнити.

2. Рішення Господарського суду Чернівецької області від 01.09.2017 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 28.09.2017 скасувати.

3. Прийняти нове рішення.

4. Позов Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області задовольнити.

5. Визнати недійсним рішення наглядової ради Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош", оформлене протоколом №1 засідання наглядової ради Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош" від 01.02.2017.

6. Зобов'язати Приватне акціонерне товариство "Туристичний комплекс "Черемош" в установленому Законом України "Про акціонерні товариства" порядку скликати річні загальні збори акціонерів Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош".

7. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Туристичний комплекс "Черемош" (58018, м. Чернівці, вул. Комарова, 13а, код ЄДРПОУ 02574248) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області (58001, м. Чернівці, вул. Л. Кобилиці, 21А, код ЄДРПОУ 21432643) 3200,00 (три тисячі двісті) грн. судового збору за подання позовної заяви, 3520,00 (три тисячі п'ятсот двадцять) грн. судового збору за подання апеляційної скарги, 6400,00 (шість тисяч чотириста) грн. судового збору за подання касаційної скарги.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуюча Г. Вронська

Судді О. Баранець

І. Ткач

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати