2
0
4303
Питання щодо підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я (якщо таким закладом не проводився огляд жінки та дитини) вирішується Медичною консультативною комісією з підтвердження народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я (далі – Комісія). Варто зазначити, що до Комісії можна звернутися і на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Комісія утворюється Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Користуйтеся консультацією: Зареєструвати народження дитини можна прямо у пологовому будинку
До складу Комісії входять не менше п’яти осіб: заступник керівника відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який згідно з розподілом функціональних обов’язків відповідає за питання материнства та дитинства, фахівці за спеціальностями «Акушерство і генікологія», «Неонатологія», «Педіатрія» та «Медична генетика».
Комісія розглядає питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину. З такою заявою також можуть звернутися чоловік жінки, її родичі, інші особи, а також представники служби у справах дітей. До заяви обов’язково додається паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
За наявності також додаються:
У разі відсутності медичних довідок ЛКК про огляд дитини та жінки, Комісія, отримавши заяву, видасть направлення на такий огляд.
Рішення про підтвердження факту народження дитини приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини, або наявності довідки про генетичну спорідненість між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною.
Користуйтеся консультацією: Підстави, порядок та умови переривання небажаної вагітності
За результатами аналізу вищезазначених документів Комісія не пізніше десяти календарних днів приймає рішення про підтвердження або відмову у підтвердженні факту народження дитини цією жінкою, про що складає висновок.
Якщо Комісія підтверджує факт народження дитини цією жінкою – вона видає їй (або іншому заявникові, який звертався з цього приводу) висновок для подальшого його пред’явлення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. На підставі висновку Комісії про підтвердження факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (ф. №103-1/о), яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Якщо ж Комісія приймає рішення про відмову у підтверджені факту народження дитини – вона негайно надсилає свій висновок до відповідних правоохоронних органів.
Автор статті: Менделя Олена
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
211
Коментарии:
0
Просмотров:
296
Коментарии:
0
Просмотров:
374
Коментарии:
0
Просмотров:
604
Коментарии:
0
Просмотров:
722
Коментарии:
1
Просмотров:
618
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.