Главная Блог ... Консультации от юристов Поради від Протоколу: Як при купівлі перевірити юридичну чистоту квартири Поради від Протоколу: Як при купівлі перевірити юр...

Поради від Протоколу: Як при купівлі перевірити юридичну чистоту квартири

Отключить рекламу
 - tn1_0_31779900_1533044449_5b6066e14d9f3.jpg

Як відзначають адвокати, покупець сам може перевірити юридичну чистоту нерухомості, яку збирається купити. Але, як свідчить практика, частіше за все люди доручають цю роботу ріелторам, які, як і нотаріуси, не будуть перевіряти всю історію квартири з моменту зведення будинку, а обмежаться лише конкретною угодою, яку Ви збираєтеся укласти. Тому, купуючи нерухомість, варто звертатися до фахівців, але враховувати деякі моменти.

По-перше, потрібно отримати у власника квартири документ, що підтверджує право власності. До таких паперів можна віднести:

  • свідоцтво про приватизацію житла;
  • договір купівлі-продажу / міни / дарування;
  • в деяких випадках - рішення суду або інші документи.

Покупцеві слід уважно оглянути папери про право власності на предмет наявності дописів, виправлень і т.п.

По-друге, варто знати, що право власності вважається набутим належним чином, якщо воно зареєстроване. На сьогоднішній день Ви можете перевірити реєстрацію такого права або звернувшись до нотаріуса, який буде оформлювати Вашу угоду купівлі-продажу, або з’ясувати самостійно на сайті Міністерства юстиції. Для цього потрібно зареєструватися належним чином, сплатити невелике державне мито і отримати необхідну інформацію по конкретному об’єкту нерухомості.

Потрібно враховувати, що Державний реєстр ведеться з 2013 року. Тому при пошуку інформації уточніть, щоб співпадали прізвища власника на папері та в реєстрі. Також є можливість отримати підтвердження права власності в Бюро технічної інвентаризації.

Покупцям рекомендується звертати увагу на саму дату переходу права власності. Якщо цей день був дуже давно, то варто замислитися, чому новий власник вирішив так скоро продавати квартиру і чи не має вона якихось “підводних каменів”.

Перевірте, хто зареєстрований у будинку. Якщо в ньому прописані малолітні діти, то потрібно буде отримувати дозвіл органу опіки та піклування для здійснення купівлі-продажу нерухомості. Також з’ясуйте, чи не зареєстровані у квартирі треті особи: наявність цього факту не завадить придбанню будинку, але в подальшому виписка мешканців займе час і спричинить судовий спір.

Купуючи квартиру, не буде зайвим перевірити особу продавця. На жаль, існує чимало шахраїв, які мають підроблені паспорти для здійснення угод. Тому на сайті Державної міграційної служби можна перевірити інформацію про паспорт власника квартири, а на ресурсі Державної фіскальної служби - ідентифікаційний код. Це вбереже Вас від купівлі житла у “мертвих душ”.

Існують ризики при укладанні угоди з особою за довіреністю. Документ має передбачати можливість не лише підписання договору купівлі-продажу, але й отримання грошових коштів. Інакше власник нерухомості, отримавши рішення суду про визнання угоди недійсною, забере у Вас квартиру, а гроші відійдуть “довіреним” шахраям.

В реєстрі нотаріус перевіряє також інформацію про те, чи не має будинок обтяжень: заборон, іпотек та інших боргів. А ще дуже важливо отримати довідку у Єдиному реєстрі судових рішень про наявність таких по об’єкту нерухомості, що Вас цікавить.

Покупця має також насторожити той факт, що квартира кілька разів була перепродана. З’ясувати причини цього і розвіяти сумніви з приводу бажаного житла можна у потенційних сусідів, які обов’язково розкажуть Вам чимало корисної інформації, як про власника нерухомості, так і про саму житлову площу.

Автор консультації: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 8679

    Просмотров

  • 4

    Коментарии

  • 8679

    Просмотров

  • 4

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    А дайте будь-ласка посилання де можна перевірити те, що Ви написали: на сайті Державної міграційної служби можна перевірити інформацію про паспорт власника квартири, а на ресурсі Державної фіскальної служби - ідентифікаційний код. Бо щось я не знайшла такої інформації та тих зазначених Вами сайтах. Далі, щодо придбання нерухомості - все ясно, але не ясно як перевірити чи немає боргів по комунальних послугах, які виникли у попередніх власників (які продають свою нерухомість, разом із великими боргами по комунальним послугам)? І хоча є Рішення Верховного Суду про те, що нові власники нерухомості не зобов'язані гасити заборгованість за попередніх власників, все одно купу часу доведеться витратити на відстоювання новими власниками у судах своє право користуватись придбаною нерухомістю і зобов'язання комунальників укласти з новими власниками договори на надання комунальних послуг (електроенергію, газопостачання, водопостачання).

    13.08.2018 20:18

    Перевірка ІПН https://igov.org.ua/subcategory/1/1/situation/13

    13.08.2018 20:22

    Перевірка паспорту https://nd.dmsu.gov.ua/

    13.08.2018 20:23

    Ті он-лайн сервіси для перевірки паспорту та ІПН - це справжня недоопрацьована гидота. Там взагалі неможливо перевірити актуальну інформацію про дійсність паспорту та ІПН. Відсутні прізвище, ім'я та по-батькові володільця паспорту та ІПН, відсутня інформація де, ким та коли було видано документ (в тому числі і повторно).

    13.08.2018 21:43

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати