Главная Блог ... Новости Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Православної церкви України та її очільника Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Право...

Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Православної церкви України та її очільника

Отключить рекламу
Під своїм хрестом. Сім фактів про народження Православної церкви України та її очільника - tn1_0_42473700_1545410655_5c1d185f67b72.jpeg

Морозним вечором 15 грудня тисячі людей на Софійській площі Києва гучно вітали чоловіка середніх років у білому клобуку, що з'явився на сцені біля стародавнього кафедрального собору київських митрополитів. Це був не черговий кандидат у президенти, а вже чинний "президент" - новообраний голова новонародженої Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній. - повідомляє Новое время

Свою посаду він отримав у ході таємного голосування на об'єднавчому соборі, який проходив того ж дня. Тепер Епіфанію залишилося зробити одну маленьку справу - 6 січня одержати томос про автокефалію з рук вселенського патріарха в Стамбулі та одну велику - організувати струнку систему нової церкви.

Згадайте новину: Головою помісної православної церкви в Україні обраний митрополит УПЦ КП Епіфаній

1. У компанії з Петром Порошенком. В Об'єднавчому соборі брали участь 192 делегати. Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) делегувала 41 єпископа, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) - 14. Також за власною ініціативою на собор з'явилися два єпископа УПЦ Московського патріархату (МП).

З кожним із єпископів було по одному священику та мирянину. Константинопольський патріархат представляла окрема делегація, яка складалася з греків та українців. У соборі взяла участь і група чиновників на чолі з президентом Петром Порошенком: заступник голови президентської адміністрації Ростислав Павленко, міністр культури Євген Нищук та спікер Верховної ради Андрій Парубій.

2. Вибори в українських традиціях. Собор мав розпочатися о 10:00. Однак делегація УПЦ КП від самого ранку закрилася в одному з храмів Софійського собору, щоб порадитися. Частина єпископів хотіла бачити предстоятелем ставленика Філарета - митрополита Переяславського Епіфанія, а частина - митрополита Луцького Михайла Зінкевича.

Після першого туру голосування голоси розподілилися так: 81 - за Епіфанія, 56 - за митрополита Вінницького Симеона з УПЦ МП, 38 - за Михайла.

Порошенко активно брав участь у роботі собору. Зокрема, саме він переконав митрополита Михайла зняти свою кандидатуру. Пізніше той зізнався, що його шантажували - не тільки президент, але й Філарет. Голова УПЦ КП наголошував на тому, що в разі балотування Михайла вибори може виграти Симеон з МП. Порошенко ж апелював до того, що Константинополь і так вже шкодує, що зв'язався з Україною, а тому треба домовлятися, а не сперечатися.

У другому турі голосування Епіфаній отримав на вісім голосів більше, ніж Симеон.

3. Наймолодший голова церкви в православному світі. Епіфанію 39 років. У звичайному житті його звати Сергій Думенко, він закінчив школу в Чернівецькій області.

У молодості хотів пов'язати життя з Московським патріархатом. Юнак (тоді ще просто Думенко) спробував взяти рекомендацію в місцевому храмі УПЦ МП для вступу до Одеської духовної семінарії. Однак настоятель храму йому відмовив. "Він побачив у мені певного конкурента і не благословив мене", - зізнався Епіфаній.

Після цього майбутній очільник ПЦУ вступив до Київської духовної семінарії УПЦ КП. "Епіфаній - це вже нове покоління українських єпископів, які здобували освіту не в Москві, а в Києві", - підкреслює Олег Кисельов, керівник Молодіжної асоціації релігієзнавців.

Згадайте новину: Автокефалія для чайників

Епіфаній стажувався на філософському факультеті Афінського університету - там і вивчив грецьку мову. Новий єпископ закінчив також Київську духовну академію, де згодом очолив кафедру філології. У 2006-2007 роках він стажувався на філософському факультеті Афінського університету - там і вивчив грецьку мову.

Лише після цього Думенко прийняв чернецтво, отримав ім'я Епіфаній та почав швидкий (вклався в два роки) підйом по кар'єрних сходах: став дияконом, священиком, потім і секретарем патріарха Філарета, архімандритом і, нарешті, єпископом. З 2013 року Епіфаній виконував обов'язки заступника Філарета.

Віктор Єленський, народний депутат від Народного фронту і релігієзнавець, розповідає, що Філарет спочатку благоволив митрополиту Львівському Дмитру Рудюку. Однак Епіфаній був настільки лояльний та обов'язковий щодо доручень, що у підсумку став улюбленцем патріарха.

Читайте статью: Глобальная трагедия 1054 года: раскол христианской церкви на католическую и православную

4. Небідний митрополит. За даними реєстру нерухомості, Епіфаній володіє декількома ділянками в рідному селі, будинком під Києвом, двома ділянками для присадибного господарства в Києво-Святошинському районі та квартирою площею близько 100 кв. м у столиці.

Також йому належать два автомобілі: Volkswagen Multivan 2012 року і Audi A6 2016-го.

5. Повністю свій. Ще будучи "частиною" УПЦ КП, Епіфаній допомагав українським бійцям на фронті, а також українцям-політв'язням, які опинилися в російських в'язницях.

В одній зі своїх перших заяв вже в статусі очільника церкви Епіфаній зазначив, що ключові виклики країни - повернення Донбасу і Криму. А церкву він сприймає як фронт боротьби за безпеку України.

Саме Єпіфаній у 2016 році добився того, щоб Міносвіти визнало богослів'я науковою дисципліною. При цьому ПЦУ, на його думку, повинна провести реформи, щоб не бути занадто консервативною. "Ми повинні подбати, щоб молодь мчала до церкви", - заявив Єпіфаній.

Експерти, опитані НВ, стверджують, що він продовжить церковну політику, яка проводиться Філаретом. "Епіфаній будуватиме державну церкву", - вважає Віталій Хромець, релігієзнавець з Національного педуніверситету.

Схоже, у цій справі голова ПЦУ досягне успіху - він уміє переконувати чиновників: саме Епіфаній в 2016 році добився того, щоб Міносвіти визнало богослів'я науковою дисципліною.

"Я багато працював з Епіфанієм в рамках церковно-державних комісій, - розповідає Єленський. - І йому майже завжди вдавалося домогтися від чиновників того, чого хотіла УПЦ КП".

6. Церковна конституція. Собор затвердив і статут Православної церкви України. Його на 13 сторінках написали в Константинополі і перевели українською мовою.

"Парламентом" нової церкви стане помісний собор, який проходитиме раз на п'ять років

"Парламентом" нової церкви стане помісний собор, який буде проходити раз на п'ять років. А роль кабінету міністрів візьме на себе Синод, що складається з лідера церкви і 12 єпископів. Половина з них буде членами собору постійно, а решта - на шестимісячний термін.

На об'єднавчому соборі застовпили за собою місце в Синоді голова УАПЦ Макарій та Симеон, який вже залишив УПЦ МП.

Митрополит Епіфаній заявив, що поки кафедральним собором буде Михайлівський Золотоверхий, а у Володимирському соборі буде служити Філарет.

7. П'ята в світі. Автокефальна православна церква в Україні - саме це формулювання використовують у Константинополі стосовно ПЦУ - посяде останнє, 15-е місце в офіційному списку помісних православних церков.

Але за кількістю віруючих вона буде п'ятою в світі. І першою в Україні.

З соціології Центру Разумкова можна зробити висновок, що ПЦУ збере під своїми хоругвами 9 млн прихожан - удвічі більше, ніж у УПЦ МП.

До новонародженої церкви вже приєдналася вінницька єпархія МП.

Автор: Іван Верстюк

  • 1383

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1383

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст