Главная Блог ... Консультации от юристов Перший документ дитини – свідоцтво про народження

Перший документ дитини – свідоцтво про народження

Отключить рекламу
 - tn1_0_97094900_1540452616_5bd17108ed188.jpg

Насолоджуватись першими днями життя дитини, ловити погляди новонародженого, купати маля в обіймах та любові, подбати про підгузки та одяг для нього – саме цим, а не юридичними формальностями, треба займатись після народження маляти.

Заради створення сприятливих умов для батьків перший документ дитини можна отримати просто у пологовому будинку. Такий сервіс доступний з 2015 року та діє в 472 пологових будинках у різних куточках України. У червні 2018 року послуга стала ще доступнішою. Наразі співробітники ДРАЦС забезпечені сучасними планшетами, за допомогою чого можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при народженні дитини. І навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок.

Станом на 10 жовтня 2018 року з моменту проекту 1 січня 2016 року видано 366626 свідоцтв про народження безпосередньо в пологових будниках. Майже кожне четверте свідоцтво про народження дитини батьки отримують не виходячи за межі медичного закладу.

Що стосується столиці, то за вересень було видано 3030 свідоцтв про народження, а просто у пологових будинках перші документи отримали1352 малюки. Зауважте, що додатково також можна зареєструвати місце проживання новонародженої дитини.

Запам’ятайте, державна реєстрація народження дитини є обов’язковою. В місячний строк повинна бути надана заява про реєстрацію такого юридичного факту, як народження, до органу, що здійснює державну реєстрацію.

Чи змінився перелік документів для видачі свідоцтва про народження у пологовому будинку?

Однозначно – ні! Він не відрізняється від тих, що вимагаються безпосередньо в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Це оригінали таких документів, як медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я, або жвисновок комісії, яка встановлює факт народження дитини поза закладом охорони здоров’я, у випадку відсутності вищевказаних документів – відповідне судове рішення.

Окрім цього, необхідні такі документи:

  • паспорти батьків та свідоцтво про шлюб, якщо батьки дитини перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають спільне прізвище;
  • паспорти батьків, свідоцтво про шлюб та спільна заява щодо присвоєння дитині прізвища, що складається на місці – коли батьки в шлюбі, але на різних прізвищах;
  • паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства, що складається на місці – у разі, коли батьки не в шлюбі, але бажають вказати відомості про батька. Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
  • паспорт та заява матері, якщо та не перебуває у шлюбі та не має особи, яка визнає своє батьківство.

Чи розширилась компетенція пологових будинків у цьому випадку?

Ні, у приміщенні такого закладу розташований кабінет працівника відділу ДРАЦС у режимі так званого фронт-офісу, який здійснює прийом та видає свідоцтво про народження. Наразі в Києві така послуга діє в 7 пологових будинках та 3 установах охорони здоров’я. Також віднедавна реєстраторів було забезпечено сучасними планшетами, що надало можливість батькам миттєво направити відомості для швидкої державної реєстрації народження їхньої дитини, місця її проживання, подання електронної заявки на отримання допомоги при народженні дитини, ну і також додаткова опція – записатися в електронну чергу в дитячий садок. У разі виявлення батьками бажання отримати паперовий варіант, то це можна отримати вже наступного дня в пологовому будинку, замовити доставку або відвідати будь-який відділ ДРАЦС. Дана послуга є безкоштовною.

Також це все можна оформити самостійно за допомогою порталу державних послуг i-Gov, де можна знайти й інструкції з приводу зазначених питань. Проте працівники відповідних відділів ДРАЦС завжди готові надати висококваліфіковану допомогу, зробивши її доступною для кожного громадянина.

Створення сім’ї та народження дитини – чи не найщасливіші події в житті громадян України. Тож насолоджуйтесь життям, кохайтеся, народжуйте дітей, а про документи подбає Міністерство юстиції!

Автор консультації: Станіслав Куценко

  • 5045

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 5045

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст