Главная Блог ... Новости Пайова участь для замовників будівництва підлягає скасуванню - закон підписано Пайова участь для замовників будівництва підлягає ...

Пайова участь для замовників будівництва підлягає скасуванню - закон підписано

Отключить рекламу
Пайова участь для замовників будівництва підлягає скасуванню - закон підписано - tn1_0_34666700_1571166059_5da6176b54a89.jpg

20 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні", який, зокрема, передбачає поетапне скасування пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Відповідно до Закону остаточне скасування пайової участі відбудеться 01 січня 2021 року.

Протягом 2020 року будуть діяти перехідні положення, згідно з якими пайова участь сплачуватиметься за новими ставками (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності Законом):

  • для нежитлових будівель та споруд - 4 % (зараз - 10 %) загальної кошторисної вартості будівництва ;
  • для житлових будинків - 2 % (зараз - 4%) вартості будівництва, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених Міністерством розвитку громад та територій України.

Від сплати пайової участі у 2020 році звільняються замовники будівництва:
- промислових будівель;
- будівель сільськогосподарського призначення, лісництва та рибного господарства;
- силосів для зерна та складських майданчиків для зберігання сільськогосподарської продукції;
- об’єктів у межах індустріальних парків;
- об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів енергетики, зв’язку та дорожнього господарства (крім - об’єктів дорожнього сервісу);
- об’єктів будівництва за умови спорудження на відповідній земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитсадків, лікарень тощо);
- об’єктів будь-якого призначення, що споруджуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;
- об’єктів комплексної забудови території населеного пункту;
- будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;
- будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;
- індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках.

У 2020 році пайова участь сплачується виключно грошовими коштами, а органам архітектурно-будівельного контролю забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі спорудження комунальних інженерних мереж, для прийняття збудованого об’єкта в експлуатацію.

Разом з тим, договори про сплату пайової участі, укладені до 01 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

За задумом уряду, втрати місцевих бюджетів від скасування пайової участі мають покрити підвищені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та посилення боротьби з "тіньовою зайнятістю".

Джерело: Law Growth

  • 7450

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 7450

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст