14
0
7219
Що таке посвідка на тимчасове проживання, та як її отримати в Україні?
В останній час все більше і більше в новинах можна зустріти заголовки накштал "Інвестиційний клімат покращився", "Інвестиційна привабливість України зросла", "кордони з Європою "зтерті"" та багато іншого. Але аналізуючи попит не тільки закордонних компаній на фахівців з України, до нас також стали приїздити фахівці із других країн. Тобто можна стверджувати, що проходить залученням все нових та нових проектів та інвестицій, іноземні експерти та фахівці прибувають на роботу в українські фірми і так далі. А от, як знаходитися на території України легально іноземним фахівцям ми спробуємо розібратися та розглянемо питання процедури в’їзду іноземців, їх запрошення на роботу, отримання спеціального дозволу більш детально.
Посвідка на тимчасове проживання – це офіційний документ, який дає право іноземцю та особам без громадянства (далі по тексту – "іноземець", "іноземний громадянин") який досяг 16-річного віку на тимчасове проживання на території держави. Вказане право надано іноземцю на підставі Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Посвідка видається терміном на 12 місяців, з можливістю продовження строку на аналогічний період. Отже, розглянемо більш детально сам процес підбору документів та додаткових дій які потрібно виконати аби отримати цей документ.
До категорії осіб, які мають на меті отримати посвідку на тимчасове проживання слід віднести наступних іноземців та осіб без громадянства:
1. Особи, які прибули в Україну з метою працевлаштування.
2. Особи, які беруть участь в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку.
3. Особи, які прибули в Україну з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій та за погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації.
4. Особи, які прибули в Україну для участі в діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій іноземних держав, зареєстрованих у встановленому порядку.
5. Особи, які прибули в Україну для роботи в представництвах іноземних суб'єктів господарювання в Україні, зареєстрованих у встановленому порядку.
6. Особи, які прибули в Україну для роботи у філіях або представництвах іноземних банків, зареєстрованих у встановленому порядку.
7. Особи, які прибули в Україну для провадження культурної, наукової, освітньої діяльності або участі в міжнародних та волонтерських програмах/організацій.
8. Особи, які прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації.
9. Особи, які прибули в Україну з метою навчання.
10. Особи, які прибули в Україну з метою возз'єднання сім'ї з особами, які є громадянами України, або які під час перебування на законних підставах на території України, уклали шлюб з громадянами України.
11. Особи, які після завершення граничного терміну перебування в пунктах тимчасового перебування (ПТПІ), незаконно перебувають в Україні та звернулися із заявою про отримання посвідки на тимчасове проживання.
Для того, щоб отримати посвідку необхідно звернутися до територіальних органів чи підрозділів ДМС за місцем проживання. Перелік документів, необхідний для отримання посвідки для кожної із категорій іноземців зазначених вище відрізняється, тому в кожному окремому випадку формується індивідуально. Основними документами є заява іноземця або особи без громадянства та дійсний поліс медичного страхування.
Строки розгляду документів.
За фактом опрацювання та розгляду пакету документів, територіальний орган чи підрозділ ДМС приймає одне з таких рішень: про видачу або відмову у видачі посвідки у строк не більше десяти днів з дати подачі документів.
Готовий документ (Посвідка на тимчасове проживання) видається особисто заявникові під розписку після пред’явлення ним паспортного документа.
З метою підтвердження того, що іноземцю виданий додатковий документ який дає право перебувати на території іншої держави, в паспортному документі проставляється відмітка про отримання посвідки, яка завіряється печаткою. За результатами отриманої посвідки, іноземці та особи без громадянства, повинні зареєструватися за місцем проживання, а у разі зміни місця проживання - перереєструватися.
Для продовження строку іноземець або особа без громадянства подає документи для продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання не пізніш як за 10 календарних днів до закінчення строку її дії.
Обов'язкові платежі.
Для оформлення посвідки на тимчасове проживання необхідно сплатити адміністративний збір за оформлення або продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання стягується в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відмова у видачі посвідки та можливі причини.
У видачі посвідки можуть відмовити, з наступних причин:
- Задля забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку.
- З метою необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.
- Коли є підстави вважати (підтверджено), що паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі.
- Для отримання дозволу подані завідомо неправдиві відомості або підроблені документи.
- Коли виявлено факти невиконання іноземцями рішення суду або органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну (для осіб, що отримують посвідку на тимчасове проживання);
- В інших випадках, передбачених законами.
Автор консультації: Завальнюк Олег
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
241
Коментарии:
0
Просмотров:
274
Коментарии:
0
Просмотров:
1084
Коментарии:
1
Просмотров:
393
Коментарии:
0
Просмотров:
262
Коментарии:
0
Просмотров:
353
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.