Главная Блог ... Консультации от юристов Оформлення спадщини на неприватизовану квартиру

Оформлення спадщини на неприватизовану квартиру

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 27680

Отключить рекламу
 - tn1_oformlennya_spadshchini_na_neprivatizovanu_kvartiru_5550dfe1eba73.jpg

Припустимо, що громадянин України отримав у спадок квартиру, яка не була приватизована за життя спадкодавця. Можливо, навіть документи на квартиру є, свідоцтво про право на спадщину отримано. Що далі? Отримати квартиру без допомоги адвоката буде не просто.

За загальним правилом, так як квартира не приватизована, то між її колишнім хазяїном і наймодавцем (організацією, у фонді якої знаходиться дана квартира) укладено договір найму. Підставою для цього договору є ордер на квартиру. Спадкоємець повинен оформити зазначений договір на своє ім'я.

Подаємо до суду заяву про визнання спадкоємця наймачем житлового приміщення

Провадження, навряд чи затягнуться, суд винесе позитивне рішення але тільки в тому випадку, якщо в справі буде діяти кваліфікований адвокат. З цим рішенням потрібно буде звернутися в організацію-наймодавець і отримати ордер на квартиру.

Житловий Кодекс України свідчить, що якщо наймач помер, то наймодавець має визнати члена сім'ї померлого новим наймачем. Йдеться про будь-якого члена сім'ї. Новий договір не укладається, просто новий власник квартири посідає в ньому місце попереднього. Після цього наймач, при бажанні, може приватизувати квартиру.

Момент тут дуже тонкий. Справа в тому, що договір найму був укладений з працівником підприємства, і його умовою було виконання працівником своїх обов'язків. Якщо ж спадкодавець помер, то його спадкоємець не може бути визнаний наймачем. Це правило не працює тільки рідкісних випадках: коли наймодавець втратив право виселення наймача або, коли договір найму мав місце не з працівником підприємства.

Крім того, слід наголосити, що згідно Правового висновоку Верховного Суду України у спорі про визнання за спадкоємцем права на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, суд постановив, що спадкоємець, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, набуває право на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, за умови, що на час відкриття спадщини квартира була місцем постійного проживання спадкодавця або він зберігав право користування нею, спадкодавець подав у встановленому порядку заяву про її приватизацію, однак квартира безпідставно не була передана йому у власність.

Враховуючи вказане вище, слід детально аналізувати в індивідуальному порядку кожну спадкову справу у якій йдеться про спадкування неприватизованого житла (квартири, будинку тощо), щоб надати повноцінну юридичну консультацію та фахову правову допомогу з цього питання.

Автор консультації: Світлана Приймак

Дивиться відео: Як оформити та отримати спадок. Поради юриста

Користуйтесь консультацією: Проблеми спадкування при відсутності деяких документів

Аналізуйте судовий акт: Спадкоємець має право вимагати визнання за ним права власності на неприватизовану квартиру, тільки якщо спадкодавець при житті висловив волю на приватизацію цієї квартири (Постанова ВРУ у справі № 6-121цс13 від 11 грудня 2013р.)

  • 27680

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 27680

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати