65
0
5516
Трансплантація дозволяє врятувати життя багатьох людей і відновити основні функції, коли ніяких інших ефективних альтернатив не існує. За десятки років трансплантація стала однією з успішних видів практики в нашому світі. Однак між різними країнами існують великі відмінності в доступі до відповідних операцій з трансплантації.
1 січня 2019 року було введено в дію новий Закон України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» (далі – Закон) та одночасна визнано таким, що втратив чинності Закон України «Про трансплантацію органів ті інших анатомічних матеріалів людині». Ви запитаєте, які ж відбулись зміни? Наводимо перелік основних змін:
Однак ще є декілька невирішених питань, одне з них: «Чи всі можуть бути живими донорами?» На це питання, закон відповідає так: «живим донором може бути лише повнолітня дієздатна фізична особа» (ст.14 Закону). Заборонено вилучати анатомічні матеріали у живих осіб, які утримуються у місцях відбування покарань; іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; страждають на тяжкі психічні розлади; мають захворювання, що можуть передатися реципієнту; надали раніше орган або частину органу для трансплантації; вагітним.
У процесі прийняття нового Закону було досить гострим питання презумпції згоди або незгоди. Презумпція згоди означає, що кожна особа, якщо за життя вона не написала відмову про заборону передачі своїх органів може стати потенційним донором. Презумпція незгоди означає, якщо стан людини визнано як незворотна смерть, вилучатимуть органи для трансплантації тільки в разі надання згоди на посмертне донорство. За новим Законом встановлено презумпцію незгоди. Згідно опитувань соціологічної групи близько 60% українців підтримали пожертвувати свої анатомічні матеріали після смерті. Наприклад в Ізраїлі діє так звана картка донора «Аді» – кожен, хто підписується під цією карткою, засвідчує свою згоду на пересадку органів після смерті. У разі нещасного випадку, внаслідок якого людина зазнала травм, не сумісних з життям, консиліум лікарів констатує смерть головного мозку. Якщо є відмітки у документах про згоду померлого на донорство або немає протилежних відміток, лікарі без згоди родичів приймають рішення про вилучення здорових органів.
Отже, новий Закон значно краще регулює питання трансплантації в Україні. Однак, на даний час реалізація Закону є великою проблемою через те, що уряд не розробив та не затвердив низку нормативно-правових актів для повноцінного функціонування даного Закону.
Наші контакти: http://holgroup.com.ua/ https://www.facebook.com/HolGroup.com.ua/ https://www.instagram.com/hol_group/
Автор консультації: HolGroup
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
115
Коментарии:
0
Просмотров:
802
Коментарии:
0
Просмотров:
298
Коментарии:
0
Просмотров:
690
Коментарии:
0
Просмотров:
793
Коментарии:
0
Просмотров:
869
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.