Главная Блог ... Новости Нове законодавство, щодо отримання та використання технічного паспорта будівництва Нове законодавство, щодо отримання та використання...

Нове законодавство, щодо отримання та використання технічного паспорта будівництва

эксклюзив
Отключить рекламу
Нове законодавство, щодо отримання та використання технічного паспорта будівництва - fdb571d14e23575bdfcd1b3251cdf344.jpg

Технічний паспорт будівництва – це один з найважливіших документів для прийняття нерухомості в експлуатацію та реєстрації права власності на нього. Тому зміна законодавства, щодо отримання та використання даного документа є суттєва й про них повинен знати кожен.

У зв’язку зі створенням державним підприємством «Дія» Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – ЄДЕССБ) виникла необхідність врегулювати дію даної системи та змінити стале законодавство в будівництві на підставі постанови Кабінету міністрів України № 681 від 23.06.2021 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», що змінила питання щодо технічного паспорта та інвентаризаційної справи.

Користуйтеся консультацією: Технічний паспорт на нерухомість очима адвоката

Реєстрація технічного паспорта

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», з 01 серпня 2021 року, дані про проведену технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна обов’язково вносяться суб’єктом проведення технічної інвентаризації до ЄДЕСББ. Також вище вказана дія узгоджується зі статтею 39-3 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Тому інвентаризатор, котрий виготовлює вам технічний паспорт обов’язково його має зареєструвати в ЄДЕСББ та вести інвентаризаційну справу в даній електронній системі.

Також зміни, щодо реєстрації даного документа торкнулися не тільки інвентаризаторів, а й замовників котрі хочуть виготовити технічний паспорт. Цей документ зараз може виготовляти лише інвентаризатор чи підприємство, котре занесене до Реєстру технічних інвентаризаторів, що знаходиться за посиланням: https://e-construction.gov.ua/tech_inventory/order=org_name Якщо ви хочете детальніше дізнатися про ЄДЕСББ та її реєстри рекомендую вам завітати до мого телеграм каналу за посиланням: https://t.me/stroitelstvoadvocat

ВІДЕО: Технический паспорт объекта недвижимости | ответы на вопросы от адвоката Васильева Павла Сергеевича

Зміст створеного технічного паспорта

У зв’язку зі зміною законодавства змінився вид та структура технічного паспорта нерухомості. Раніше в технічному паспорті зазначалася лише така інформація, як:

 • місцезнаходження (адреса) об’єкта;
 • склад;
 • технічні характеристики;
 • план та опис об'єкта;
 • ім'я/найменування власника/замовника;
 • відомості щодо права власності на об'єкт нерухомого майна;
 • відомості щодо суб'єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт.

Зараз крім вище перерахованих відомостей повинен бути зазначений QR-код, який буде вести вас на відповідну вебсторінку даного технічного паспорта в ЄДЕССБ. QR-код повинен зазначатися на технічних паспортах вже з 01 серпня 2021, якщо його не має, то це свідчить, що ви не отримали даний документ від інвентаризатора та його не має в електронній системі будівництва. Якщо ви не знаєте, як перевірити чи ваш технічний паспорт справжній ви зможете звернутися до мене за допомогою номерів телефону: 0952353110 чи 0964766666 або написавши мені особисте повідомлення в телеграм за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat

Відео: Ошибки в технической документации как основание для отмены через суд перехода права собственности

Використання технічного паспорта

Кожен документ виконується для якоїсь цілі, а технічний паспорт використовується для отримання документації про введення нерухомості в експлуатацію та реєстрації права власності на нерухомість. Для того, щоб використати його він має бути занесений до ЄДЕССБ та бути чинним. А основна ціль всього будівництва збудувати та зареєструвати право власності на нерухомість, а це не можливо буде зробити, якщо технічний паспорт не зареєстрований відповідно до чинного законодавства.

Тому, що від 25 листопада 2021 відомості із ЄДЕССБ при вчиненні нотаріальних дій та державній реєстрації прав на нерухомість є обов'язковими. Також про обов’язковість у своїй роботі даного реєстру зазначається і в нормах в Постанові Кабінету Міністрів України № 1127 від 25.12.2015. Тому, якщо вам зараз державний реєстратор (нотаріус) відмовляю у реєстрації прав власності на нерухомий об’єкт, будівництва на підставі не внесеної декларації про готовність об’єкта до експлуатації чи технічного паспорта в ЄДЕССБ він не порушує ваші права на право реєстрації права власності на об’єкт.

У вас напевно виникне запитання з приводу вище сказаного: «Що робити, якщо технічний паспорт отримувався до 01 серпня 2021 року і він не зареєстрований в ЄДЕССБ й на підставі цього не можливо зареєструвати право власності на об’єкт?», а відповідь на дане запитання ви знайдете в мене на телеграм каналі за посиланням: https://t.me/stroitelstvoadvocat

Висновок щодо змін законодавства

Кожен технічний паспорт повинен бути внесений в ЄДЕССБ, а якщо його не має, то він не існує в юридичному світі й не може використовуватися для отримання документації про введення в експлуатацію об’єкта нерухомості та реєстрації прав власності на нього. Якщо у вас залишилися запитання, щодо технічного паспорта ви їх можете залишити в коментарях та отримати згодом відповідь з даного питання.

Автори статті: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Любий Ігор Анатолійович

 • 6090

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 6090

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст