Главная Блог ... Новости Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів "Приватбанку" Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компан...

Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів "Приватбанку"

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 2

  • 0

  • 2142

Отключить рекламу
Нацбанк виграв у пов'язаних із Коломойським компаній суди щодо кредитів \

Національний банк України і державний "Приватбанк" виграли суд у пов'язаних з екс-співвласником банку Ігорем Коломойським компаній, через які останні хотіли зняти з себе зобов'язання за кредитами рефінансування. Про це у середу, 22 травня, повідомила агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу НБУ.

Рішення за позовами майнових поручителів, пов'язаних із колишніми власниками "Приватбанку", 14 травня ухвалила Велика палата Верховного суду. Згідно з судовими матеріалами, НБУ і "Приватбанк" виграли судову справу за позовами Нікопольського феросплавного заводу і кіпрської компанії "Тровелко Холдінгз Лімітед". Ті через суд вимагали звільнити їх від зобов'язань із рефінансування, яке НБУ видав "Приватбанку", на 2,6 мільярда гривень та 143 мільйонів гривень відповідно.

Згадайте новину: Фурса:Приватбанк: еще на один шаг ближе к катастрофе или предательству

За словами представника прес-служби центробанку, метою зазначених позовів, яких загалом було подано близько 30-и, є звільнення від відповідальності не лише юридичних осіб, пов'язаних із колишніми власниками банку, які передали належне їм майно в заставу Нацбанку, а й фінансового поручителя - Коломойського. Зазначену категорію справ розглядали суди всіх інстанцій з 2017 року. Господарський суд Києва і Київський апеляційний господарський суд спочатку задовольняли всі подібні позови і лише після того, як Касаційний суд у складі Верховного Суду висловив правову позицію на підтримку НБУ і "Приватбанку" та скасував попередні судові рішення, Північний апеляційний господарський суд також став на бік регулятора.

Згодом майнові поручителі, враховуючи правові позиції апеляційного та касаційного судів, спробували оскаржити відповідне рішення, звернувшись до Великої палати Верховного Суду. Проте і Велика палата відмовила в задоволенні касаційних скарг майнових поручителів, пов'язаних із колишніми власниками банку. В Нацбанку додали, що правові позиції Верховного Суду є обов'язковими для судів усіх інстанцій у подібних спорах.

Як повідомлялось, колишні власники "Приватбанку" вважають його націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як державний "Приватбанк" і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Джерело: DW

Згадайте новину: ПриватБанк продал проблемные кредиты физлиц коллекторам - у юристов привалило работы

  • 2142

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2142

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати