0
0
623
За законом жителі гірських районів України мають право на пільги, зокрема підвищену пенсію. Але що робити, якщо громадяни не отримують ці надбавки? Фокус отримав листа від читачки з таким запитанням і розібрався в пенсійному питанні разом із юристом.
За законом деякі українські пенсіонери мають отримувати додаткові виплати в розмірі 20%. Спеціальна надбавка, зокрема призначена для жителів гірських районів. Про це йдеться в законі "Про статус гірських населених пунктів в Україні". Що потрібно знати про цю надбавку і як оформити право на підвищену пенсію, читайте далі.Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" (№ 56/95-ВР), був ухвалений ще 15 лютого 1995 року. Він і визначає правовий статус гірських населених пунктів та встановлює для їх жителів певні пільги. Серед них дійсно передбачені різноманітні соціальні гарантії, зокрема підвищення розміру пенсії для осіб, які проживають у цих місцях.
Користуйтеся консультацією: Військовий загинув.... Яку пенсію може отримати дружина та батьки у випадку втрати годувальника
Статус особи, яка постійно проживає в населеному пункті, якому надано статус гірського, дає право на підвищену пенсію
"У ч.2 ст.6 вказаного закону передбачено, що: розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського, збільшується на 20%. Фінансування збільшення розміру пенсій, передбачене цією частиною, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України", — зауважила адвокатка.
Таке підвищення пенсії (зокрема, 20%) передбачене в рамках пільг, що діяли і до 2025 року, зокрема для жителів гірських районів, і пов’язане з підвищеними витратами на життя в таких місцевостях через важкі природні умови.
"Підвищення пенсій та інших соціальних виплат у таких районах було частиною комплексу заходів для підтримки людей, які живуть в умовах обмежених можливостей розвитку інфраструктури та економіки", — додала Анна Даніель.
За її словами, надбавка до пенсії для осіб, які проживають, працюють або навчаються в гірських населених пунктах, може бути оформлена після підтвердження цього статусу. А щоб отримати надбавку, потрібно мати відповідне посвідчення, яке підтверджує проживання в гірському населеному пункті.
Користуйтеся консультацією: Плюс 2 тисячі до пенсії військовим пенсіонерам - рішення суду (Справа № 620/11960/23)
Статус особи, яка постійно проживає та працює або навчається в населеному пункті в гірській місцевості підтверджує відповідне гірське посвідчення.
"Якщо ви ще не оформили посвідчення, слід зробити це якомога швидше, щоб почати отримувати надбавку", — каже Анна Даніель.
Щоби отримати гірське посвідчення, потрібно:
Пользуйтесь консультацией: Как оформить пенсию в Украине, если данных о зарплате нет
Якщо ви проживаєте в гірському населеному пункті, але не отримуєте надбавку, адвокатка радить передусім перевірити свій статус. Для цього слід звернутися до місцевого управління Пенсійного фонду або ЦНАП для уточнення інформації.
Від 1 березня 2025 року була проведена індексація пенсій, що також вплинула на розмір виплат. Тож пенсіонери, які проживають у гірських населених пунктах, мали отримати як індексацію, так і додаткову надбавку, стверджує юристка і додає: "Якщо ви є пенсіонером, який проживає, працює або навчається в гірському населеному пункті, і ще не отримаєте 20% надбавку до пенсії, рекомендується звернутися до відповідних органів для оформлення посвідчення та почати отримувати цю пільгу".
Якщо ви є пенсіонером, який проживає, працює або навчається в гірському населеному пункті, і ще не отримаєте 20% надбавку до пенсії, рекомендується звернутися до відповідних органів для оформлення посвідчення та почати отримувати цю пільгу
Зазначимо, що станом на 20 березня 2025 року, діючими є кілька основних постанов Кабінету Міністрів України, які регулюють пільги для жителів гірських населених пунктів. Ось основні з них:
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
494
Коментарии:
0
Просмотров:
406
Коментарии:
0
Просмотров:
678
Коментарии:
0
Просмотров:
577
Коментарии:
0
Просмотров:
608
Коментарии:
0
Просмотров:
1084
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.