Главная Блог ... Новости НАБУ: Запитання суддям не задають, або багато справ про корупцію лежать у судах більше року, і ніхто не збирається пояснювати чому… НАБУ: Запитання суддям не задають, або багато спра...

НАБУ: Запитання суддям не задають, або багато справ про корупцію лежать у судах більше року, і ніхто не збирається пояснювати чому…

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 1177

Отключить рекламу
НАБУ: Запитання суддям не задають, або багато справ про корупцію лежать у судах більше року, і ніхто не збирається пояснювати чому…  - tn1_nabu_zapitannya_suddyam_ne_zadayut_abo_bagato_sprav_pro_koruptsiyu_legat_u_sudah_bilshe_roku_i_nihto_ne_zbiraetsya_poyasnyuvati_chomu_5917338d2d42b.png

65 справ, розслідуваних детективами Національного антикорупційного бюро України, скерували до суду прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури станом на 30 квітня. Суди ухвалили рішення лише у 17 з них. 26 справ перебувають у стадії розгляду, а розгляд 22-х не розпочався.

Деякі справи лежать у судах без руху більше року. Серед причин затягування розгляду: проблеми з визначенням підсудності, неможливість сформувати склад суддів, неявка учасників, повернення обвинувального акту тощо.

Всі рекорди б’є справа про отримання неправомірної вигоди суддею Сєвєродонецького міського суду (відома як суддя з нерухомістю в Іспанії) – судовий розгляд не розпочато впродовж 14 місяців. 12 місяців у суді безрезультатно знаходиться справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі, впродовж 11 місяців — справа про отримання неправомірної вигоди начальницею відділу прокуратури Кіровоградської області.

Про інші справи, що потрапили до антирейтингу — в інфографіці.

Інфографіка у кращій якості:

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/33819405633/in/dateposted/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/33819405513/in/photostream/

https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/33819405473/in/photostream/

Детальніше про ситуацію зі справами, які розслідували детективи НАБУ – у нашому Реєстрі.

Станом на 30 квітня детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 65 обвинувальних актів.

Загалом у роботі детективів Бюро перебуває 328 проваджень.

Упродовж квітня було розпочато розслідування 9 нових кримінальних проваджень, повідомлено про підозру у вчиненні корупційних правопорушень 21 особу.

Серед понад трьох сотень проваджень, що розслідують детективи Національного антикорупційного бюро, 49 стосуються корупції на державних підприємствах (ДП). У полі зору детективів знаходяться 35 держпідприємств, 15 із яких за розміром активів входять до ТОП-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

За попередніми оцінками, сумарні збитки завдані цим підприємствам через кримінальні корупційні правопорушення, перевищують 20 млрд грн. Найбільш «корумпованими» є компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо.

Згадайте новину: Корупція процвітає: НАБУ нарешті почало розслідування, куди поділось 20 млрд грн

Станом на початок квітня 2017 року про підозру у завданні збитків державним підприємствам, повідомлено 78-ми особам. У більшості злочинних схем задіяні керівники середньої та вищої ланки.

Крім того, детективи НАБУ та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 24 справи, що стосуються діяльності державних компаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн. Обвинувальні акти складено щодо 41 особи.

Завдяки роботі НАБУ у 2016 році на рахунки державних компаній повернуто 116 мільйонів гривень. Розкраданню ще майже півмільярда гривень вдалося запобігти. Ліквідовано декілька масштабних корупційних схем. Найбільшого суспільного резонансну впродовж минулого року набули розслідування, пов’язані з такими компаніями як «Укргазвидобування», «Запоріжжяобленерго», «Державна продовольча зернова корпорація», «Одеський припортовий завод», «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та інші.

Усього детективи Національного антикорупційного бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних провадженнях (станом на 31.03.2017). Сукупний розмір предмету злочинів, що розслідуються, перевищує 85 млрд грн.

16 квітня 2017 року Національне бюро відзначило свою другу річницю. Два роки тому - 16 квітня 2015 року - Президент України підписав два Укази – про утворення Національного антикорупційного бюро та про призначення Артема Ситника його Директором. З цього моменту розпочалось створення нового правоохоронного органу. Перші відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи Бюро внесли 4 грудня 2015 року – одразу після призначення Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Процес становлення Бюро триває. Наразі в НАБУ працює 560 осіб – усі вони, крім заступників Директора, призначені за результатами відкритого конкурсу. Гранична штатна чисельність персоналу Національного бюро становить 700 працівників.

Джерело: НАБУ

  • 1177

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1177

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст