Главная Блог ... Новости НАБУ розслідує, як Нацбанк Кубіва та Гонтарєвої по-змовницькі рефінансував банки на 12 мільярдів НАБУ розслідує, як Нацбанк Кубіва та Гонтарєвої по...

НАБУ розслідує, як Нацбанк Кубіва та Гонтарєвої по-змовницькі рефінансував банки на 12 мільярдів

Отключить рекламу
НАБУ розслідує, як Нацбанк Кубіва та Гонтарєвої по-змовницькі рефінансував банки на 12 мільярдів - tn1_0_68548400_1464776998_574eb926a75f1.jpg

Національне антикорупційне бюро підозрює службових осіб НБУ в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банків, що призвело до розтрати 12 млрд грн.

Про це йдеться в низці ухвал Солом’янського районного суду міста Києва, до якого звернулося НАБУ за дозволом вилучити необхідні документи щодо рефінансування НБУ в рамках кримінального провадження №52016000000000119, відкритого 27 квітня 2016 року.

Згадайте новину: Глава НБУ Гонтарева перечислила экономические катастрофы, которые "взвинтили" курс доллара в Украине

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці НБУ були у змові з керівництвом декількох банків в питаннях рефінансування. Мова йде про банки ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк» («АКБ Банк»), ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Банк Таврика».

Всі ці банки отримали в 2014-2015 роках від Центробанку незаконне рефінансування, що спричинило розтрату коштів НБУ на суму 12 млрд грн.

За даними Фонду гарантування вкладів, сьогодні всі банки, які НАБУ включила до переліку учасників змови з НБУ, знаходяться у стані ліквідації.

Суд дозволив НАБУ тимчасовий доступ до документів, пов’язаних з рефінансуванням цих банків. Але детективу не дозволили їх вилучати.

Також в рамках цього досудового розслідування НАБУ зверталося до Солом’янського суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів про рефінансування банків «Фінанси та Кредит» та «Хрещатика». Але отримали відмову судді.

Суддя Л.Кізюн відмовила, оскільки, детектив не надав «доказів відносно наявності відомостей внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення» цими банками. Також детектив не довів судді «наявність достатніх підстав» вважати, що «Хрещатик» і «Фінанси і кредит» здійснювали «фінансові операції, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення».

Згадайте новину: Гонтарева: НБУ ліквідував 30% банківської системи України

Нагадаємо, до 24 лютого 2014 року НБУ очолював Ігор Соркін, який отримав цю посаду ще за часів президентства Віктора Януковича і минулого року був оголошений ГПУ в розшук. Після відставки Соркіна Нацбанк очолив Степан Кубів, якого після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах змінила Валерія Гонтарєва. Після відставки уряду Арсенія Яценюка весною 2016 року Кубів отримав портфель першого віце-прем’єра в Кабміні Володимира Гройсмана.

В кінці 2015 року НАБУ відкрило кримінальну справу, підозрюючи Гонтарєву у зловживанні службовим становищем, що дозволило її родині незаконно вивести з «Дельта-банку» 12,5 млн грн. Але в квітні Бюро закрило справу і зняло з голови Центробанку всі підозри.

Джерело: Наші гроші

Згадайте новину: Печерський суд заарештував 200 млн грн міністра фінансів часів Януковича Юрія Колобова

 • 1101

  Просмотров

 • 3

  Коментарии

 • 1101

  Просмотров

 • 3

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Я так і знала, що вона прокручує махініції.

  01.06.2016 22:07

  Все догадывались!))) И что??? Ничего никому не будет!

  02.06.2016 00:35

  Может найдут "стрелочника"!))) В этих схемах повязаны почти все кто при власти!

  02.06.2016 00:36

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст