11.05.2018 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  138
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

НАБУ назвало найбільш резонансні схеми розкрадань в оборонці

У Національному антикорупційному бюро на підставі зібраних матеріалів розслідувань розповіли про масштаби корупції на підприємствах оборонно-промислового сектору України, повідомляє nv.ua.

Так, правоохоронці викрили корупційні схеми на понад 15 підприємств ОПК, які стали підставою для відкриття кримінальних проваджень.

Користуйтеся консультацією: Порядок притягнення працівників до матеріальної відповідальності: поради роботодавцям та працівникам

Найбільш резонансними справами 2017 року в НАБУ назвали: розкрадання коштів під час закупівлі палива для Міністерства оборони; корупція під час реалізації захисної споруди на кордоні – проекту Стіна; розтрата в ході закупівлі двигунів на Львівському бронетанковому заводі.

Найпопулярнішими обвинуваченнями в цій галузі стали: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також закупівля товарів за завищеними цінами через компанії-посередники, наближені до керівництва держустанов. 

"Внаслідок таких дій, на думку детективів, за попередніми оцінками, інтересам держави завдано шкоду на суму понад 620 млн грн та 3 млн дол. США", - йдеться в звіті Бюро.

За даними розслідувань, ключову роль у появі корупційних схем на підприємствах ОПК відіграють посадовці держструктур: кожен другий підозрюваний у злочинах, викритих НАБУ, належить до цієї категорії.

Іншим напрямком роботи правоохоронців є запобігання подібним схемам розкрадань. Так, вже вдалося запобігти закупівлі за завищеними цінами паливно-мастильних матеріалів та постачання обмундирування неналежної якості.

"Загалом, завдяки цій діяльності детективів НАБУ, вдалося запобігти розкраданню понад 130 млн грн.", - підсумували у відомстві.

У ході цих розслідувань детективи повідомили про підозру 23 особам, які причетні до розкрадань в оборонці, з них 13 – посадовці в державних відомствах.

Раніше НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо корупційних схем при закупівлі озброєння, у тому числі, за тими фактами, які були наведені у розслідуванні журналу Новое Время.

У матеріалі НВ під назвою Служили два товариші була описана схема із закупівлі Житомирським бронетанковим заводом у польській компанії Wtorplast списаних з озброєння радянських БМП-1 1980-х років випуску.

За даними джерел НВ, український завод завозив БМП у розібраному вигляді, кожна башта оцінювалася в $66 тисяч, а кожне шасі - в $99 тисяч. Далі завод "ремонтував" БМП - просто з'єднував раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще $40 тисяч за одиницю. У результаті БМП вартістю 20 тисяч євро обходилася українському оборонному бюджету в $205 тисяч.

Таблоид: Как наказывали коррупционеров в разные века

Фото: Новое Время

1
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення