Главная Блог ... Новости Місце судової експертизи після реформування процесуального законодавства Місце судової експертизи після реформування процес...

Місце судової експертизи після реформування процесуального законодавства

Отключить рекламу
Місце судової експертизи після реформування процесуального законодавства - tn1_0_90046700_1495897732_59299684dbe23.jpg

25 травня судові експерти, адвокати, науковці, парламентарі та міністр юстиції зібралися за круглим столом, щоб обговорити питання реформування національного законодавства в світлі євроінтеграції України. Одним з питань, яке зараз потребує реформування є судово-експертна діяльність. З одного боку, судова експертиза – одна із складових судової системи, та в багатьох справах є одним з головних джерел доказів. Тому в умовах проведення комплексної судової реформи, процес зміни законодавства в сфері організації судово-експертної діяльності є цілком закономірний. З іншого, на теперішній час організації та проведення судових експертиз вийшла за межі чинного законодавства, і більше регулюється підзаконними актами, рішеннями судів, та сталою практикою призначення судових експертиз. Тобто закон, прийнятий ще в 1994 році не забезпечує системну роботу.

Читайте статтю: Аналіз практики оскарження призначення судових експертиз

Так склалося історично, що в Україні основна кількість виконаних судових експертиз завжди припадала на державні судово-експертні установи. Проте, останні десятиліття розвивається професійна діяльність експертів, що не є працівниками державних експертних установ (так звані незалежні або приватні експерти). В багатьох країнах світу зацікавлені сторони мають право звернутися до незалежного експерта: сторона звинувачення та сторона захисту можуть звернутися до різних експертів і надати відповідні висновки.

За даними державного Реєстру атестованих судових експертів на сьогодні загальна кількість атестованих експертів, в яких свідоцтва є чинними становить приблизно 7000 осіб.

Користуйтесь консультацією: Призначення та проведення експертизи у цивільному судочинстві

Кількість діючих експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ та атестовані Центральною експертно-кваліфікаційною комісією при Міністерстві юстиції становить приблизно 700 фахівців. За видами судових експертиз атестовано:

• Інженерно-технічна експертиза (спец. 10.1, 10.2) – 41 фахівець;

• Будівельно-технічна та земельно-технічна експертиза (10.6 ,10.7, 10.10, 10.14) – 241 фахівець;

• Економічна експертиза (11.1, 11.2, 11.3) – 144 фахівця;

• Товарознавча експертиза (12.1) – 28 фахівців;

• Автотоварознавча експертиза (12.2) – 241 фахівець;

• Експертиза у сфері інтелектуальної власності – 15 фахівців.

Перезавантажити систему судових експертиз можна через зміну законодавства. На сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано шість законопроектів, якими пропонуються як системні зміни, так і окремі - в частині до організації судово-експертної діяльності взагалі, та призначення та проведення судових експертиз.

Читайте статтю: Забезпечити чи витребувати докази, платити чи не платити судовий збір?!

Два законопроекти № 6232 від 23.03.2017 «Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», та № 6232-1 — альтернативний — пропонують окремі зміни в роботі судових експертів та проведенні судових експертиз.

Підхід до написання методик пропонує змінити “Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз” (№ 5014)

Законопроекти № 6244 від 27.03.2017 «Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо уточнення деяких положень» та № 6285 від 04.04.2017 «Проект Закону про основні засади провадження діяльності у сфері судово-медичної експертизи» майже повністю стосуються забезпечення діяльності судово-медичних та судово-психіатричних установ Міністерства охорони здоров'я України.

Зконопроект № 6264 від 04.04.2017 «Проект Закону про судово-експертну діяльність в Україні» - пропонує системні зміни в судово-експертній роботі.

Автор: Стародубов Ігор Вадимович

Джерело: Департамент судової експертизи та експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності

  • 2050

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2050

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст