Главная Блог ... Новости Мінрегіон розробив постанову щодо видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі Мінрегіон розробив постанову щодо видачі дозволів ...

Мінрегіон розробив постанову щодо видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі

Отключить рекламу
Мінрегіон розробив постанову щодо видачі дозволів на будівництво об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі - f0b06eefe6a0c4d616d1e49fb18546e5.jpg

У Мінрегіоні триває громадське обговорення проєкту постанови щодо реалізації експериментального проєкту з видачі дозволів на будівництво об’єктів з класом наслідків СС2 та СС3 в автоматичному режимі. Йдеться про видачу, реєстрацію дозволу на виконання будівельних робіт (крім реставрації) через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Запровадження такого механізму забезпечить прозорий та зручний процес подання заявки. Зокрема, мінімізує кількість документів, необхідних для отримання послуги, а також створить умови для прозорого прийняття рішення щодо видачі дозволу, без втручання посадовців», – наголосила Наталія Козловська.

До об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 належать, зокрема, житлові будинки від 5 поверхів, житлові комплекси багатоповерхових будинків, комплекси з торговими та громадськими центрами.

Зазначимо, що проєктом постанови передбачається визначити порядок видачі, реєстрації змін до дозволу на виконання будівельних робіт, а також набір відомостей для отримання дозволу, порядок взаємодії, передачі та їх перевірки за допомогою ЄДЕССБ.

Відтак рішення прийматиметься після проведення автоматичного аналізу зазначених замовником у заяві відомостей на їх повноту, відповідність формату, логічність та достовірність, з урахуванням критеріїв та визначення рівня ризику передбаченого Порядком ведення ЄДЕССБ.

Проєктом постанови пропонується, що експериментальний проєкт розпочнеться після прийняття та оприлюднення постанови та триватиме до кінця 2022 року.

Аби долучитися до громадських обговорень, надсилайте свої зауваження та пропозиції електронною поштою на адресу shevchukov@minregion.gov.ua до 2 лютого 2022 року включно. Детальніше про проєкт – за посиланням https://bit.ly/3rH92VG.

11 електронних послуг у сфері будівництва можна отримати на порталі Дія

У Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), що знаходиться на порталі Дія, можна отримати 11 послуг. Йдеться, зокрема, про отримання дозволу на виконання будівельних робіт, декларації про готовність до експлуатації об’єктів СС1 та видачу будівельного паспорта. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Функціонал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва постійно оновлюється. Наразі на порталі Дія доступні 11 електронних послуг у будівництві. У майбутньому опції зростатимуть. Це важливо, адже завдяки діджиталізації у сфері будівництва мінімізується паперовий документообіг та контакт між суб’єктами. Відтак, знижується рівень корупції», — зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Також на порталі Дія можна внести зміни або анулювати дозвіл на виконання будівельних робіт, отримати сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію тощо.

Аби отримати ці послуги, знадобиться особистий електронний підпис. Далі — потрібно зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія у «кабінеті громадянина» та заповнити онлайн-форму на отримання послуги. Статус послуги можна перевірити у кабінеті.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про затвердження нового Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва та нерухомого майна.

Довідково.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва, новий реєстр та будівельні послуги на порталі Дія реалізуються за співпраці Мінцифри з Мінрегіону та за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS».

Джерело: Мінрегіон

 • 2483

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 2483

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  В продолжение темы строительство, можно посмотреть видео: "Сосед снесёт твой самострой за твои деньги | постановление Верховного Суда" https://www.youtube.com/watch?v=GQgN8Wxun5g&t=25s

  05.02.2022 14:38

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст