0
0
3406
Мінімальна зарплата в Україні є законодавчо встановленим розміром плати за виконання некваліфікованої роботи, а також за простій. Нижче цього розміру не може здійснюватися оплата за виконану місячну і погодинну норму праці (обсяг робіт).
З точки зору оподаткування підприємств в Україні - мінзарплата є суттєвою величиною. Розмір мінімальної заробітної плати впливає набагато факторів, серед яких:
- статутний фонд для реєстрації ТОВ;
- державна оплата за оформлення дозволу на працевлаштування іноземця в Україні, та інші нарахування та Збори.
На жаль, сучасна реальність така, що розмір мінімальної оплати праці нерідко отримують кваліфіковані працівники, з великим стажем та досвідом. Іноді такою оплатою задовольняються фахівці з вищою освітою, що є показником низького рівня їх соціальної захищеності.
Мінімальна зарплата 2015 не включає в себе компенсаційні та заохочувальні виплати, надбавки, доплати, які обкладаються прибутковим податком.
Мінімальна зарплата у Львові представляє собою державну соціальну гарантію, дотримуватися яку зобов'язані всі роботодавці не лише столиці, а й на всій території України: юридичні особи незалежно від форм господарювання та власності та фізичні особи-підприємці. Вимога про оплату праці не нижче мінімального рівня діє щодо кожного працівника, незалежно від стажу, освіти та особливостей роботи.
Маючи соціальний характер, мінімальна зарплата на Україні не може бути менше розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вона не підлягає зменшенню у разі зниження розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розміри мінімальної зарплати з 2015 року
Розміри мінімальної заробітної плати встановлюються законом про Державний бюджет. Законом України «Про Державний бюджет на 2015 рік» встановлено мінімальну оплата праці:
у розмірі місяця:
у погодинному розмірі:
Для наочного порівняння наводимо нижче розміри мінімальної зарплати в 2013 і 2014 роках, устанавленнимі відповідними Законами про Держбюджет:
у розмірі місяця:
у погодинному розмірі:
Як бачимо дуже і дуже скромне збільшення мінімуму, втім, як завжди.
Розмір прожиткового мінімуму в Україні 2015
Наступною важливою величиною є розмір прожиткового мінімуму в Україні. Ця величина впливає на розмір єдиного соціального внеску, який сплачується як підприємствами, так і зареєстрованим СПД підприємцями. З точки зору бухгалтерських послуг, поняття мінімальної зарплати має поширений вплив у сфері госпдіяльності підприємств.
З точки зору оподаткування СПД, розмір прожиткового мінімуму дуже важливий показник.
Загальний прожитковий мінімум в Україні на одну особу в розрахунку місяця в 2015 році становитиме:
Оцінити динаміку приросту можна тільки порівнявши величину по роках. Для цього наводимо нижче розмір загального прожиткового мінімуму на Україні в 2013-14 роках:
Встановлені прожиткові мінімуми для основних демографічних і соціальних груп населення: дітей віком до шести років, дітей віком від шести років і до повноліття, працездатних осіб, які втратили працездатність осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в 2015 році буде дорівнювати розміру мінімальної заробітної плати, як втім, і в попередні роки.
Закон України «Про Державний бюджет на 2015 рік» набуває чинності з моменту опублікування в газеті «Голос України». Закон набуде чинності 1 січня 2015 року.
Як згадувалося вище, розмір мінімальної зарплати широко застосовується при визначенні ряду величин, таких як:
Це невелика частина випадків застосування розміру мінімальної заробітної плати в Україні.
Розмір прожиткового мінімуму виступає критерієм нижньої межі необхідної фінансової забезпеченості, визначає мінімальний набір споживчого кошика. На його основі формуються величини мінімальної зарплати, мінімальної пенсії за віком, стипендій, встановлюються розміри допомоги по безробіттю, допомоги сім'ям з дітьми та інших соціальних виплат.
Прожитковий мінімум широко використовується при визначенні платіжних величин. Наприклад, база для розрахунку максимального розміру єдиного соціального внеску кратна 18-ти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
214
Коментарии:
0
Просмотров:
243
Коментарии:
0
Просмотров:
257
Коментарии:
0
Просмотров:
273
Коментарии:
0
Просмотров:
594
Коментарии:
0
Просмотров:
1014
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.