Главная Блог ... Новости Мін'юст актуалізував Інструкцію з організації примусового виконання рішень Мін'юст актуалізував Інструкцію з організації прим...

Мін'юст актуалізував Інструкцію з організації примусового виконання рішень

Отключить рекламу
Мін'юст актуалізував Інструкцію з організації примусового виконання рішень - tn1_0_31925400_1535020327_5b7e8d274df72.jpg

Міністерство юстиції продовжує роботу щодо захисту прав дітей на належне утримання. Ряд важливих змін внесли до Інструкції з організації примусового виконання рішень наказом Міністерства від 2 серпня 2018 року № 2522/5.

Порядок стягнення

Даними змінами уточнили порядок стягнення виконавчого збору, в тому числі і за документами про витребування аліментів. Ці принципи прописані в Законі про виконавче провадження. Виконзбір стягують з боржника на підставі відповідної постанови, яку держвиконавець виносить одночасно з ухвалою про відкриття виконавчого провадження (крім документів про аліменти) і до наступного вечора направляє сторонам провадження.

Слід враховувати, що в разі часткового виконання боржником рішення про стягнення коштів до відкриття виконавчого провадження, виконзбір стягують з суми, що залишилася.

Користуйтеся консультацією: Актуальные вопросы системы принудительного исполнения судебных решений — Алексей Воробьев

Щодо аліментників ситуація наступна: якщо батько чи матір заборгували виплати більш ніж за 12 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, виконавець нарахує збір із суми заборгованості. Подальше прострочення щомісячного аліментного платежу тягне за собою новий виконзбір кожного місяця.

На наступний день після повної сплати аліментів, повернення виконавчого документа стягувачу та закінчення провадження держвиконавець на підставі розрахунку нарахування виконзбору виносить постанову про його стягнення. Виконання ухвали здійснюють за рахунок стягнутих з батька чи матері коштів за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів.

До речі, саме виконавче провадження за постановою про стягнення виконзбору виконавець має відкрити не пізніше наступного робочого дня після її реєстрації у відповідній автоматизованій системі.

Також до Інструкції з організації примусового виконання рішень ввели форму Розрахунку нарахування виконавчого збору, який рахуватиме держвиконавець в автоматизованій системі та додаватиме до матеріалів виконавчого провадження.

Даний наказ набирає чинності 28 серпня одночасно з Законом № 2475-VIII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, яким передбачено, що:

- за перевищення терміну самостійного вивезення дитини за кордон нараховують штраф;

- органи опіки будуть регулярно контролювати цільове використання аліментів;

- з серпня дитину можна буде самовільно вивезти на місяць за кордон;

- аліменти почнуть визначати на основі витрат батька чи матері.

Побачення з дитиною

В Інструкції з організації примусового виконання рішень також врегулювали питання про встановлення (та усунення перешкод) побачення з дитиною. Відтепер, якщо не ухвалили час і (або) місце зустрічі, для вирішення цього питання виконавець викликає батьків, направляючи виклики одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження. Якщо комусь цей час не підходить, треба направити держвиконавцю клопотання, в якому вказати зручні час і місце проведення побачення з дитиною. Інакше, якщо хтось з батьків не з’явився і не повідомив, виконавець визначить сам дату зустрічі, враховуючи позицію сторін та інтереси дитини.

Треба знати, що при виконанні рішення про встановлення побачення з дитиною і про усунення перешкод для такого побачення держвиконавець може залучати органи опіки та піклування, в іншому разі - відкладає проведення виконавчих дій.

Пам'ятайте: отримати професійну консультацію та знайти хорошого адвоката ви завжди зможете на нашому сайті "Протокол".

Автор: Alex Ander

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 2546

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2546

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст