4
0
5140
Останнім часом досить актуальною проблемою для мешканців багатоквартирних житлових будинків обласних центрів та інших великих міст є раптове відкриття продуктових магазинів, в т.ч. й спеціалізованих, та ресторанів (кафе, піцерій, тощо), власники яких, прикриваючись здійсненням господарської діяльності у нежитлових приміщеннях, які перебувають у їхній приватній власності, відверто нехтують як правами інших власників та мешканців житлового будинку, так і вимогами закону, яким має відповідати така господарська діяльність, сподіваючись виключно на свої корумповані зв’язки із місцевою владою…
Особливо актуальною вказана проблематика є в Кривому Розі, де, не дивлячись на багаторічний житловий фонд (будинки здебільшого 1950-их років будівництва) на першому поверсі відкриваються продуктові магазини, як рибної, так і м’ясної спеціалізації.
Чи можливо захистити права мешканців вказаних будинків та як це зробити, розкаже наше адвокатське об’єднання, яке спеціалізується у «житловому» праві та має позитивний практичний досвід по даному питанню.
Ст. 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Відповідно до чинного законодавства захисту підлягає лише порушене право, або право, яке може бути порушене в майбутньому.
Зокрема, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню (частина друга статті 386 ЦК України).
Частиною першою статті 15 ЦК України у редакції, чинній на час розгляду справи судом, визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Між іншим, чинним законодавством гарантоване право на належні санітарні умови використання квартири для проживання шляхом обмеження господарської діяльності МАГАЗИНА, в т.ч. й шляхом заборони розвантаження товарів до приміщення магазину безпосередньо під вікнами квартири, тощо ...
Так, згідно вимог пункту 55 Санітарних правил для підприємств продовольчої торгівлі, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я Союзу Радянських Соціалістичних Республік від 16 квітня 1991 року розвантаження товару та продукції для магазину, особливо тваринного походження має відбуватись з торців житлового будинку, які не мають вікон та входів; з підземних тунелів; з боку магістралей, або при наявності спеціальних завантажувальних приміщень.
Захист прав можливий як в досудовому, так і в судовому порядку, але в будь-якому разі необхідно знати особу, яка порушує Ваші житлові права.
За ст. 4 ЦПК України право на звернення в суд гарантується лише в порядку встановленим цим кодексом.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви передбачено ст. 175 ЦПК України, відповідно до ч. 3 якої позовна заява повинна містити зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
Яким чином можливо встановити особу, причетну до порушення Ваших житлових прав та отримати інформацію, необхідну для дієвого судового захисту?
ВАРІАНТ 1: всю необхідну інформацію можливо отримати у «КУТОЧКУ ПОКУПЦЯ (СПОЖИВАЧА)».
Так, при придбанні товарів на території України покупці мають право на отримання доступної, достовірної і своєчасної інформації про товар, його якість, асортимент, а також на отримання відомостей про продавця (ст. 4 Закону України від 12.05.91 р. № 1023 - XII "Про захист прав споживачів").
Крім того, усі підприємці, працюючі у сфері роздрібної торгівлі, зобов'язані дотримуватися Порядку здійснення торгової діяльності і правила торгового обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджений постановою КМУ від 15.06.2006 р. № 833 (далі за текстом - Порядок № 833). Пунктом 10 Порядку № 833 передбачено, що суб'єкти господарювання зобов'язані на видному і доступному місці облаштувати куточок покупця.
Куточок покупця (споживача) є естетично оформленим стендом з набором необхідної покупцеві інформації і документів.
Згідно п. 10 Порядку № 833 в куточку покупця розміщуються:
- інформація про найменування власника;
- книга відгуків і пропозицій(далі - Книга ОП);
- адреси і номери телефонів органів захисту прав споживачів (міського і обласного значення);
- торговий патент і ліцензії згідно зі встановленими законодавчими вимогами.
Також, в таких «куточках» може бути в загальному доступі й документ про реєстрацію в якості фізичної особи - підприємця або про реєстрацію платником єдиного податку..
Згідно ст. 155 КУпАП за порушення правил торгівлі до підприємців застосовується адмінштраф, а відсутність куточка покупця є саме таким порушенням.
Усі документи в куточку покупця мають бути актуальними, з урахуванням законодавчих змін. Неактуальні документи в куточку покупця - також привід для штрафу.
Якщо підприємець (незалежно від системи оподаткування) торгує товарами, що вимагають наявності ліцензії, він зобов'язаний розмістити їх в куточку покупця. Саме з ліцензії можливо отримати всю необхідну інформацію.
ВАРІАНТ 2: звернутись за професійною правничою допомогою до адвоката, який спеціалізується на житловому праві та шляхом направлення адвокатських запитів, як до органів місцевого самоврядування, так і до контролюючих органів, зможе отримати необхідну інформацію.
Безумовно, звернення до за кваліфікованою допомогою до адвоката суттєво зекономить Ваші гроші та нерви, адже вимоги чинного законодавства мають певні тонкощі, які можуть мати визначальне значення.
Адвокатське об’єднання «Ліга Сова» має практичний досвід у захисті «житлових» прав та доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, адже ПАРТНЕР нашого об'єднання Вікторія Співак пройшла навчання у м. Дніпро у Державному підприємстві "Національні інформаційні системи".
Важливо використовувати всі доступні інструменти для швидкої та ефективної допомоги клієнту, вже на етапі консультації.
Автор консультації: Суботін Геннадій Геннадійович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
304
Коментарии:
0
Просмотров:
307
Коментарии:
0
Просмотров:
379
Коментарии:
0
Просмотров:
604
Коментарии:
0
Просмотров:
723
Коментарии:
1
Просмотров:
620
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.