Главная Блог ... Новости Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру банкротства Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру б...

Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру банкротства

Отключить рекламу
Кредиторы обяжут наследников проходить процедуру банкротства - tn1_0_87429400_1541693824_5be46180d5792.jpg

Вместо того чтобы думать над повышением качества жизни граждан, народные избранники регулируют процедуру получения имущества в наследство. Отныне вступление в проблемное наследство усложнено банкротством, сообщает zib.com.ua

З того світу

Кодекс з процедур банкрутства, крім запровадження інституту приватної неплатоспроможності, містить норму, яка передбачає провадження на випадок смерті. Життя непередбачуване, і хто знає, яким боком обернеться власне банкрутство?

Автори проекту запевняють, що поява цієї норми зумовлена передусім спрощенням процедури отримання спадщини. Зважаючи на положення Цивільного кодексу, спадкоємці зобов’язані беззастережно прийняти не лише права, а й обов’язки, належні спадкодавцю, або ж відмовитися від спадщини. Проте досі процес закриття кредитів і розрахунку з боргами спадкодавця регулювався виключно загальними засадами права.

Найгіршою була ситуація, коли спадкоємці не мали можливості відразу погасити набуті борги. За таких умов належні спадкодавцю зобов’язання продовжували накопичуватись, а проценти за кредитами — зростати. Наявність нерухомого майна ситуацію не тільки не вирішувала, а й погіршувала з огляду на заборону його продажу протягом установленого законом строку.

Вспомните новость: Рада рассмотрела 500 поправок к Кодексу по процедурам банкротства

Замість довідок — неплатоспроможність

Правники запевняють, що з набранням чинності Кодексом з процедур банкрутства ситуація принципово зміниться на краще. Замість збирання однотипних довідок та стояння в чергах у банку спадкоємці матимуть можливість звернутися до господарського суду і в рамках спрощеного провадження пройти процедуру банкрутства.

Така процедура відрізняється від банкрутства фізичної особи лише можливістю звернення до суду спадкоємців. Однак, як запевняють автори КПБ, відповідальності уникнути не вдасться. Суд зобов’язаний відмовити у відкритті провадження, якщо боржник або особи, які є його родичами першого ступеня споріднення, безоплатно чи за ціною, нижчою від ринкової, відчужили протягом

одного року до дати подання боржником заяви про банкрутство нерухоме майно, транспортні засоби чи інше майно сукупною вартістю понад 20% від безспірних вимог кредиторів.

Проте для добросовісних спадкоємців банкрутство передбачає низку позитивних змін. Так, з моменту відкриття провадження припиняється нарахування штрафів, інших фінансових санкцій та відсотків за зобов’язаннями, а також накладається мораторій на задоволення вимог кредиторів. Надалі процес розрахунку з виявленими боргами та реалізація майна відбуватимуться під контролем господарського суду.

Вспомните новость:Украинцам могут разрешить становиться банкротами

Кредиторам — із честю

Не забули законодавці й про права кредиторів. Так, у новому кодексі вирішується питання відумерлої спадщини, яка обтяжена кредиторською заборгованістю. КПБ наділяє кредиторів можливістю звернення до господарського суду не лише самостійно, а й з колективною заявою щодо порушення провадження у справі про банкрутство. За результатами розгляду такої заяви функції представника померлої особи виконує управитель спадщини, а за його відсутності — нотаріус або інша призначена судом особа з-поміж найближчих родичів.

З огляду на спрощене провадження арбітражний керуючий призначається на строк до двох місяців, а голосування відбувається шляхом надання письмової згоди кредиторів на пропозиції (заочне голосування).

Експерти стверджують, що така процедура є революційною внаслідок її швидкості та однозначності. Чи будуть наведені норми затребуваними — покаже час.

Автор новости: Марина ЛИБЕРМАН

  • 2984

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2984

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати