15
0
14623
Бути молодою, доглянутою і красивою – це завжди модно!
Сьогодні існує велика кількість процедур, які допомагають покращити зовнішність жінки. Однак із сумного досвіду моєї останньої клієнтки зробила висновок, що інколи через експерименти із зовнішністю жінки наражають себе на небезпеку. Зіпсована зачіска чи манікюр – це, звісно, неприємно, але набагато гірше, якщо горе-косметолог, який не є професіоналом, вам не лише зіпсував настрій, а спотворив обличчя та завдав шкоди життю і здоров’ю. Щоб цього не сталося, потрібно чітко розрізняти, хто і які послуги може надавати.
Косметологічні послуги можна поділити на дві групи:
1. Послуги, виконувати які може медичний персонал із спеціалізацією «сестринська косметологія» (макіяж медичний; методики із застосуванням апарата, пілінги, які виконуються поверхнево та хімічні).
2. Послуги, які може виконувати лише лікар-дерматолог венеролог, який має спеціалізацію «терапевтична косметологія» (техніки, які виконуються за допомогою ін’єкції, методики із застосуванням апарата (татуаж, електроепіляція та інше).
Класифікатор професій (ДК 003:2010), затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р., не передбачає наявність професії косметолог, проте є професія провізора-косметолога, який винятково надає косметологічну допомогу. Провізор-косметолог лише виготовляє та контролює якість лікувально-косметичних засобів, здійснює фармацевтичну опіку з метою визначення патологічного стану шкіри та її придатків і консультує населення з питань раціонального застосування косметичних препаратів та косметичних процедур.
Отже, косметологічні процедури, такі як: мезотерапія, контурна пластика, лазерне видалення новоутворень, саліциловий пілінг, озонотерапія, радіохвильовий лістинг та інші – повинні надаватися лише лікарем-дерматологом або венерологом.
Перед тим, як отримувати послугу, потрібно переконатися, що вона надається законно. Якщо Вам надали неякісну послугу у салоні та завдали шкоди життю, то притягнути винних до відповідальності буде нескладно.
На Вашому боці завжди Закон України «Про захист прав споживачів», адже у ньому зазначено, що «клієнт салону має право на відшкодування шкоди, яку йому було завдано внаслідок, наприклад, порушення салоном санітарного законодавства.
Якщо салон надає неякісні послуги, що завдали шкоди здоров’ю клієнта, останній має право звернутися зі скаргою до контролюючого органу або до суду за захистом своїх прав. Скаржитись на непрофесійну діяльність закладу та його працівників можна і в тому випадку, якщо Ви з будь-яких причин просто залишилися незадоволеними наданими послугами». Ви можете вимагати повернути гроші за процедуру або безкоштовне надання повторної, усунути недоліки процедури або відшкодування моральних та матеріальних збитків, адже у статті 23 Цивільного кодексу України зазначено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Складно захистити Вас буде у тому випадку, якщо Ви отримали косметологічну послугу в домашніх умовах чи в іншому приміщенні, яке не обладнане належним чином та у Вас відсутні докази, які б підтверджували факт отримання такої послуги.
У такому випадку найкращою зброєю для захисту Ваших прав буде збір доказів, тому насамперед потрібно:
– встановити юридичний факт отримання косметологічної послуги;
– зафіксувати наявність свідків;
– зібрати записи телефонних розмов, повідомлень, знімки екранів, чеків, договори про надання послуг (це допоможе довести, що саме «професійний» косметолог робив відповідну процедуру);
– звернутися до судово-медичного експерта, щоб зафіксувати наслідки надання певної процедури.
За незаконну лікувальну діяльність передбачена навіть кримінальна відповідальність, а саме стаття 138 Кримінального кодексу України «Заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого».
Чим більше шкоди було Вам завдано, тим більшою може бути сума відшкодованих моральних збитків.
Помститися горе-косметологу можна, звернувшись до територіальних органів Національної поліції України, а також до органів Державної фіскальної служби України із заявою про незаконне здійснення підприємницької діяльності певною особою.
Мої ж поради жінкам такі:
– завжди вимагайте документи, посвідчення, сертифікати про право надання косметологічних послуг;
– відстоюйте свої права за допомогою адвоката;
– не погоджуйтеся на жодні послуги без укладання офіційного договору і підписаної Вами згоди на процедуру та її можливі наслідки!
Сьогодні марно закликати жінок утриматись від гонитви за останніми тенденціями краси, бо неможливо протистояти шквалу реклами косметологічної індустрії, яка заполонила інформаційний простір, але звернення понівечених клієнток спонукали мене до написання цієї статті.
Тож будьте обачними! Бережіть себе!
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
330
Коментарии:
0
Просмотров:
323
Коментарии:
0
Просмотров:
1106
Коментарии:
1
Просмотров:
398
Коментарии:
0
Просмотров:
263
Коментарии:
0
Просмотров:
358
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.