17
0
4892
14.03.2022 року Президентом України підписано 2 закони, що стосуються колаборціоністів, і які набули чинності 16.03.2022 року.
Давайте спробуємо розібратися, що таке колаборційна діяльність (колабораціонізм), колаборціоніст.
Тлумачний словник української мови дає нам наступне визначення поняття :
Фактично колаборанти – це зрадники, які сприяють агресору, які фактично є співучасниками злочинних дій Російської Федерації.
Давайте спробуємо розібратися, що таке колаборційна діяльність з точки зору цих законів.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» внесено зміни до Кримінального кодексу України, зокрема доповнено статтею 111-1. Вказаний Закон опубліковано 16.03.2021 року у Голосі України.
Згідно з ч.1 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, яка проявляється в одному із діянь:
а) підтримки рішень та/або дій держави агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;
б) співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;
в) невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України.
При цьому публічним вважається поширення закликів або висловлення заперечення до невизначеного кола осіб, зокрема у мережі Інтернет або за допомогою засобів масової інформації.
Згадайте новину: Довічне позбавлення волі: посилено покарання за держзраду та диверсії
Такі діяння караються позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
Згідно з ч. 2 ст. 111-1 КК України колаборційною діяльністю визнається активна дія громадянина України, яка проявляється в добровільному зайнятті громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Відповідальність за ч.1 та ч. 2 ст. 111-1 КК України ідентична.
Згідно з ч. 3 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, яка проявляється у яка проявляється в одному із діянь:
1. Здійсненні громадянином України пропаганди у навчальних закладах, незалежно від типів та форм власності, з метою:
а) сприяння здійсненню збройної агресії проти України,
б) встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України,
в) уникненню відповідальності за здійснення державою-агресором збройної агресії проти України.
2. Дії громадян України, спрямовані на впровадження освітніх стандартів держави-агресора у таких навчальних закладах.
Такі діяння караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.
Згадайте новину: Істотні новели. Перелік законів ухвалених ВРУ 15 березня 2022р.
Згідно з ч. 4 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, яка проявляється у яка проявляється в одному із діянь:
2. 2. провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора
Такі діяння караються штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.
Згадайте новину: В умовах воєнного стану права працівника обмежені - новий закон №7160
Згідно з ч. 5 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, яка проявляється у яка проявляється в одному із діянь:
Такі діяння караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Згідно з ч. 6 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, у яка проявляється в одному із діянь, які спрямовані на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради :
Заходами політичного характеру розуміються з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, круглі столи тощо.
Здійсненням інформаційної діяльності є створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення відповідної інформації.
Такі діяння караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Згадайте новину: Покарання за скоєння злочину в умовах воєнного стану буде наближеним до максимальної межі, передбаченої КК України
Згідно з ч. 7 ст. 111-1 КК України під колаборційною діяльністю розуміється активна дія громадянина України, у яка проявляється в одному із наступних діянь:
Такі діяння караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Частиною 8 ст. 111-1 КК України передбачено більш сувору кримінальну відповідальність за вчинення діянь, передбачених ч.ч.5-7 КК України які призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків (шкода, яка у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян).
Встановлюються обмеження для участі таких осіб у виборчому процесі та заборонити їм бути:
Законом віднесено до підстав заборони в судовому порядку діяльності політичної партії, громадського об’єднання, релігійної організації, благодійної організації, профспілок та їх об’єднань «засудження її уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України».
Під цей Закон Кабінетом Міністрів України ще будуть напрацьовуватися підзаконні нормативно-правові акти, які можуть виявитися цікавішими ніж прийнятий закон.
Сподіваюся, ця стаття виявилась для Вас корисною. Тоді, не забудбьте поставити слоника.
Автор новини: адвокат Віталій Гриб
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
120
Коментарии:
0
Просмотров:
38
Коментарии:
0
Просмотров:
54
Коментарии:
0
Просмотров:
551
Коментарии:
0
Просмотров:
651
Коментарии:
0
Просмотров:
536
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.