Стаття 51. План санації боржника

Кодекс України з процедур банкрутства (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 981

    Просмотров

  • 981

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У плані санації обов’язково зазначається розмір вимог кожного класу кредиторів, які були б задоволені у разі введення процедури ліквідації боржника.

    План санації може бути змінений у порядку, встановленому для його затвердження.

    План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника.

    План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за умови погашення вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів.

    План санації обов’язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.

    2. Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути:

    реструктуризація підприємства;

    перепрофілювання виробництва;

    закриття нерентабельних виробництв;

    відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини;

    виконання зобов’язання боржника третіми особами;

    задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить цьому Кодексу;

    ліквідація дебіторської заборгованості;

    реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Кодексу;

    продаж частини майна боржника;

    виконання зобов’язань боржника власником боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов’язань;

    відчуження майна та погашення вимог кредиторів шляхом заміщення активів;

    звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації;

    одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Кодексу позачергово за рахунок продажу майна боржника;

    одержання позик та кредитів, придбання товарів у кредит;

    інші заходи з відновлення платоспроможності боржника.

    3. Під реструктуризацією підприємства розуміється здійснення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на реорганізацію підприємства, зокрема шляхом його поділу з переходом боргових зобов’язань до юридичної особи, що не підлягає санації, на зміну форми власності, управління, організаційно-правової форми, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємства, підвищенню ефективності виробництва, збільшенню обсягів випуску конкурентоспроможної продукції та повному або частковому задоволенню вимог кредиторів.

    4. У разі якщо планом санації передбачено звільнення працівників, праця яких не може бути задіяна під час його виконання, керуючий санацією до передбачуваного звільнення має подати первинній профспілковій організації відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками щодо вжиття заходів для запобігання звільненню, зведення кількості звільнених працівників до мінімальної або пом’якшення наслідків звільнення. Вихідна допомога в такому разі виплачується за рахунок боржника або коштів від продажу майна боржника, або кредиту, одержаного для цієї мети.

    У разі провадження боржником діяльності, пов’язаної з державною таємницею, план санації має містити заходи із забезпечення охорони державної таємниці.

    У разі якщо боржник є балансоутримувачем державного майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарського товариства у процесі приватизації (корпоратизації), таке майно не підлягає відчуженню у процедурі санації.

    5. План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Кодексом, якщо самі кредитори не схвалили рішення про погіршення умов їхнього класу.

    6. План санації державних підприємств або господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, має бути попередньо погоджений з органом, уповноваженим управляти державним майном.

    7. План санації не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану санації. Затвердження судом плану санації щодо первісного зобов’язання не припиняє пов’язані з ним додаткові зобов’язання згідно із статтею 604 Цивільного кодексу України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.

    Предыдущая

    55/142

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати