Автор не указан
0
0
1788
Перед новим роком КМ України ухвалив постанову № 724 «Деякі питання Державної регуляторної служби України» (24 грудня 2014р.), якою передбачено створення в Україні Державної регуляторної служби - ДРС (та затверджено відповідне положення про Службу) шляхом перетворення Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Разом з цим визнається такою, що втрачає чинність постанова КМ «Про затвердження положення про Державну регуляторну службу України» № 371 від 20 серпня 2014р.
Керівником ДРС є Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України. У Голови ДРС є два заступника, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, внесеним на підставі пропозицій Голови ДРС. У випадку необхідності може створюватись колегія, рішення якої реалізуються шляхом видання відповідного наказу.
Цікаво, що відповідно до затвердженого Положення про службу уповноважені посадові особи Державної регуляторної служби України та її територіальних органів у випадках, передбачених законом, мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Поки що це право Держпідприємництва ефективно не використовувалось.
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: На жаль процес, що відбувається тепер вже у перетворенні цього органу центральної виконавчої влади, ярко виражено спадкує всі ганебні традиції бюрократії проти яких насамперед і повинен боротися цей орган при підтримці підприємців.
18 вересня 2014 року колегія суддів Окружного адміністративного суду м. Києва у письмову провадженні ухвалила Постанову у справі №826/10927/14, якої визнала протиправною та скасувала Постанову КМ України «Про Державну регуляторну службу України» № 252 від 30 квітня 2014року.
В матеріалах справи розглядалася стенограма засідання КМ України, де розглядалось питання ліквідації та повторного створення цього центрального органу виконавчої влади, зокрема суд окремо звернув увагу на фразу Семерак О. М. (на питання Кужель О. В.): «для Олександри Володимирівни я хотів би повторити: ми ліквідовуємо орган, де ми не можемо змінити керівника, і створюємо інший орган, який виконуватиме ті самі функції. Ми про це з Вами говорили два місяці.»
А керівником Держпідприємництва є Михайло Бродський.
16 грудня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суду за результатами розгляду апеляційної скарги КМ України своєю ухвалою залишив без змін постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18 вересня 2014р. Начебто з точки зору закону Держпідприємництво існує, а Михайло Бродський керівник, при цьому дії КМ України визнані судом протиправними. Хто ж у цьому винен, хто ж повинен нести відповідальність?
Проте КМ України вчинив як завжди вчиняє у таких випадках орган державної влади – «тактично – бюрократично» - ухвалив нову постанову, тобто № 724 від 24 грудня 2014р., якою вже не ліквідував Держпідприємництво ( як це було у постанові № 252), а перетворив Держпідприємництво на ДРС – Державну регуляторну службу України.
Як бачимо в цьому питанні КМ України простіше плодити постанови та не виконувати рішення суду, чим звільнити по закону керівника, який дійсно може не відповідати займаній посаді або поглядам нової влади. Тепер - слово знову за Михайлом Бродським…
Згадайте новину: Бродський скасував ліквідацію Держпідприємництва постановою суду
Аналізуйте судовий акт: Скасування постанови КМ України про ліквідацію Держпідприємництва (Окружний адміністративний суд м. Києва, судді: головуючий - Кобилянський К. М., Данилишин В. М., Огурцов О. П.)
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
163
Коментарии:
0
Просмотров:
163
Коментарии:
0
Просмотров:
259
Коментарии:
0
Просмотров:
268
Коментарии:
0
Просмотров:
234
Коментарии:
0
Просмотров:
278
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.