Главная Блог ... Консультации от юристов Безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Хто може скористатись? Безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Хто...

Безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Хто може скористатись?

Отключить рекламу
 - tn1_0_99392500_1546588281_5c2f1079f2ae2.jpg

На сьогодні вартість проїзду за більшістю маршрутів громадського транспорту становить суму 8 гривень. Це значить, що в місяць пересічний громадянин-пасажир такого транспорту змушений витрачати мінімум 352 гривні особистого доходу. Це приблизно 20 % відсотків мінімальної пенсії. Для деяких категорій населення цифра відчутна.

Зміст:

Проте чинним законодавством передбачені винятки щодо груп громадян, які зазначені кошти сплачувати не повинні, хоча дехто з них це робить. Вважаємо за потрібне донести таким категоріям інформацію про їх права на безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Також буде присвячено увагу питанню «Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті у місті Київ» та «пільги для пенсіонерів на проїзд 2020».

Хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті 2020?

Загалом, зазначених громадян можна розбити на чотири групи. Право на пільговий проїзд мають: ветерани війни; громадяни, що постраждали через події 26 квітня 1986 року (аварія на Чорнобильській АЕС); особи з інвалідністю та інші категорії громадян.

До першої категорії звичайно відносяться:

  • учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
  • особи з інвалідністю війни та особи, які прирівняні до них;
  • особи, які супроводжують вищезазначену підкатегорію.

пільговий проїзд у громадському транспортіВиникає питання щодо того, хто є учасниками бойових дій (далі — УБД). Це особи, які здійснювали захист Батьківщини перебуваючи у складі військових підрозділів, формувань будь-яких сукупностей військ діючої армії або ж флоту, а також воювали в партизанських та підпільних загонах як у воєнний, так і у мирний час. При цьому перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії, та інших формувань визначається постановою Кабінету Міністрів України. Особи, яких прийнято ототожнювати із УБД визначаються статтею 6 Закону України № 3551-XII.

При цьому документами, що даватимуть право на безкоштовний проїзд будуть виступати відповідні посвідчення УБД/інвалідів війни.

Користуйтеся консультацією: Права споживачів: чи можна перевозити тварин у громадському транспорті

До другої категорії відносяться:

  • ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від подій 26 квітня 1986 року (за умови, що між їх інвалідністю та Чорнобильською катастрофою наявний причинно-наслідковий зв’язок); хворі внаслідок аварії на ЧАЕС на променеву хворобу. Вони можуть скористатись пільгою за умови пред’явлення посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1 серія А (з вкладкою));
  • ліквідатори-працівники зони відчуження (інформація щодо них міститься у пункті 2 статті 14 Закону України № 796-XII). Скористатись пільгою можливо при наявності посвідчення ліквідатора наслідків аварії через події 26 квітня 1986 року зі штампом червоного кольору «Перереєстровано» (категорія 2 серія А);
  • малолітні особи, котрих прийнято вважати потерпілими внаслідок подій 26 квітня 1986 року (дане поняття розкривається у статті 27 Закону України № 796-XII). Статус підтверджує посвідчення малолітньої особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серія Д (з вкладкою до посвідчення).

Наступна категорія — особи з інвалідністю. До них відносяться: особи з інвалідністю I, II, III групи; особи з інвалідністю по зору I-II груп; малолітні особи з інвалідністю а також особи, що супроводжують особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю. Підтверджують право на пільгу відповідні посвідчення.

Змішана категорія пільговиків

Окрім цього законодавством передбачено право наступних осіб на безкоштовний проїзд у громадському транспорті: особи, що досягли пенсійного віку і набули відповідного статусу; військові, які отримали інвалідність в ході бойових дій, батьки армійців, які загинули/пропали безвісті в ході виконання військового обов’язку.

На додаток пільгою користуються ветерани наступних органів: Державної служби спеціального зв’язку, податкової міліції, служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби України, державної пожежної охорони, військової служби, органів внутрішніх справ та захисту інформації України.

Звичайно, не обділені правом на пільговий проїзд у громадському транспорті малолітні особи-сироти та малолітні особи, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у спеціальних освітніх закладах; малолітні особи до 6 років; малолітні особи з багатодітних сімей; реабілітовані громадяни та постраждалі учасники подій 2013-2014 року.

Згадайте новину: Таксі дозволено рухатися смугами для громадського транспорту – рішення Уряду

Пільговий проїзд у місті Київ

як отримати карту киянинаТакож окремо варто розглянути питання щодо того, хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті у місті Київ. Дане питання врегульоване рішенням Київської міської ради від 18 грудня 2018 року № 459/6510, а фінансування передбачено місцевим бюджетом. Тут варто зробити примітку, що категорії населення, про які буде іти мова надалі, мають право на такий проїзд лише у столиці і лише якщо їх реєстрація/ взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи відбулась у місті Києві (якщо рішенням інших міст не передбачені ідентичні пільги).

Також варто розмежувати право на безкоштовний проїзд у метро та право безоплатного проїзду у іншому наземному пасажирському транспорті загального користування. Безоплатно користуватись метрополітеном можуть: громадяни зі значними заслугами перед Україною; громадяни з особливими трудовими заслугами перед Вітчизною; працездатні особи, навіть непрацюючі, але за умови, що вони здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи, малолітньою особою-інвалідом або за особою, яка досягла віку 80 років; старші члени багатодітної сім'ї; особи, зазначені в частині 2 статті 1 Закону України № 1727-IV і також школярі. Для того, щоб скористатися пільгою, Вам потрібна картка киянина (користування пільгою можливе за її пред’явлення).

Щодо наземного пасажирського транспорту саме загального користування: окремо визначено, що право пільгового проїзду у такому транспорті у місті Києві мають, окрім усіх згаданих сьогодні груп, особи, котрі не є пенсіонерами за віком за умови, що вони є учасниками війни та члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, які не є пенсіонерами за віком. Але їм також потрібна картка киянина.

Як отримати картку киянина Вам люб’язно підкажуть на гарячій лінії Ощадбанку, який уповноважений такі картки видавати.

Сподіваємось, що ми змогли відповісти на запитання хто має право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті 2020. Якщо Вам потрібна консультація професіонала, пропонуємо скористатися послугою "Тендер на юридичну допомогу" від юридичного порталу Протокол.

Згадайте новину: Вже 4,5 млн грн! Водіїв продовжують штрафувати за виїзд на смугу громадського транспорту. Перелік вулиць Києва де це заборонено.

Автор консультації: Богдан Маслов, юрист Адвокатської фірми «Єфімов та партнери»

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 81086

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 81086

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст